S. TBaarda 3 4 5 6 Drukkerij Joh. Meijer Zoon ACCOU NTANCY poelt allen mee, het is voor a.f.c. Het was te laat; Uithoorn trok zich in de verdediging terug en er was geen doorkomen meer aan. De fel heid, waarmede wij in het laatste kwartier speelden, hadden wij de hele wedstrijd moeten bezitten, dan was de overwinning ons geweest. De wedstrijd tegen Z.S.G.O.-II, thuis, heeft ons jammer genoeg geen overwinning gebracht. Het heeft er zelfs in de eerste helft voor ons heel donker uitgezien, want binnen het half uur keken wij tegen een 30 achterstand aan, veroorzaakt door drie grove fouten in onze achter hoede. Na enige omzettingen in het elftal werd er in de tweede helft beter gespeeld en was de verdedi ging iets hechter. Daan Perton open de de score voor ons met een keurige kopstoot uit een voorzet van Eddv Blöte. 31. De tegenpartij ging in de verdediging en probeerde het met snelle uitvallen, welke zeer gevaar lijk waren en ons menig benauwd ogenblik hebben bezorgd. Toch wer den wij steeds sterker en het was Duco Ohm, nu rechtsbuiten die door goed doorlopen het tweede doel punt op zijn naam bracht. 32. In de resterende minuten is er hard ge werkt om tot de gelijkmaker te ko men, maar deze bleef uit. Niettegen staande deze ongelukkige wedstrijd is de geest in het elftal goed gebleven en dat geeft hoop op betere resul taten in de volgende wedstrijden. H. W. B In mijn vorig verslag kon- ik niet veel fraais vermelden over de be haalde successen van Uw 3e; thans is dit wel het geval. Twee gewonnen wedstrijden van de drie is zeker geen slecht resultaat. Tegen J.O.S. II moesten wij met 02 het onderspit delven, hetgeen volgens mij niet nodig geweest was, indien wij met meer enthousiasme hadden gespeeld. De week daarop mochten wij voor het eerst het zoet der overwinning smaken. De Ger maan II werd het kind van de reke ning. Er werd nu eens vlot gespeeld en niet te lang met de bal gelum meld. Door vlotte combinaties kwa men de scoringskansen, waarvan er in totaal vier werden benut. De Germaan wist ons doel 2 maal te doorboren. Ook dé daarop volgende ontmoe ting eindigde, hoewel met kleinere cijfers, in ons voordeel, want T.I.W. II werd met 2—1 aan onze zegekar gebonden. Van de tot nu toe gespeel de wedstrijden was dit de beste. De bal werd vlot van man naar man gespeeld, zodat wij in de eerste helft een beduidend overwicht hadden, wat slechts resulteerde in een 10 voor sprong bij de rust. Deze had zeer zeker 3—0 kunnen zijn, als de keeper van de tegen partij niet in zo'n uitstekende con ditie had verkeerd en wij een tik keltje meer geluk hadden gehad met onze schoten. Het eerste kwartier na de rust kwam T.I.W. met een offen sief opzetten waarvan wij even be duusd waren. Hiervan werd door hen gebruik gemaakt om de stand op 11 te brengen. Toen werden wij wakker geschud en namen het heft weer in handen. Het duurde toch nog tot 10 minuten voor tijd voordat wij erin slaagden de balans in ons voordeel door re laten slaan. Na 6 wedstrijden heeft Uw 3e thans 5 punten en als er net zo ge speeld wordt als de laatste twee, dan zullen zeker nog meerdere punten binnengehaald kunnen worden. KOKO. „Uw vierde zal knokken voor zijn positie", dat was de laatste zin van mijn vorige verslag. Vergeet het maar; Uw vierde heeft alle gespeel de wedstrijden in deze verslagmaand verloren. Van Volewijckers 4 met 62 en van D.C.G. 3 met 21. De uitslag van de eerste wedstrijd is zo onbehoorlijk hoog uitgevallen ten gevolge van een mentale ineen storting bij enige verdedigers. Uw vierde streed met de rug tegen de muur voor het behoud van een 11 stand. De scheidsrechter kende toen een doelpunt toe na een schot, dat door de paal werd gekeerd. Plof, daar ging Uw vierde door de knieën. De D.C.G.-ers hebben van ons meer gekregen dan ze verdienden. En dan moet ik weer met dat oeroude ver haal op de proppen komen. U weet wel dat verhaal, dat van af 1896 bijna altijd van elk A.F.C.-elftal ver teld kon worden: „Een veldmeerder- heid, maar geen doelpunten." Intussen zijn we, naar ik aanneem, weer op de onderste plaats beland en daar moeten we weer af ook. Mannen van het vierde, ik heb be loofd, dat dit binnenkort gaat ge beuren. JAN TJALLING. Als remplagant van Frits, die voor vier weken zijn stut-plichten aan het vaderland wijdt, kan ik bij het maandoverzicht van uw vijfde be trekkelijk kort zijn. Van de vier wedstrijdzondagen kon er maar één wedstrijd doorgaan daar Pluvius er de voorkeur aan gaf de andere drie wat gezellig met me te knobbelen. Overigens konden we het in die ene wedstrijd tegen J.O.S.-3 aan de Kruislaan niet tot een overwinning brengen. Wel hadden we bij de rust een 10 voorsprong door een aardig doelpunt van onze „linkshalf" (sorry Bob, maar je kon niet weten dat ik van Port hield. Denk nu maar aan Shakespeare), maar in de tweede helft zagen we deze voorsprong door een gelukkig tegenpunt verloren gaan. We mochten met deze puntenver deling uiteraard tevreden zijn daar paal en lat ons nog al eens redding hadden gebracht. Opmerkelijk is echter dat we uit de laatste drie wedstrijden 5 punten haalden. Zo nog even doorpeuteren mannen, en dan zal 't waarachtig wel gaan: „terug in de res. Ie klas"! R.M. Sinds het verschijnen van de vo rige Schakel hebben wij slechts twee wedstrijden kunnen spelen omdat de terreinen diverse malen werden af gekeurd. De derde wedstrijd van dit seizoen speelden wij tegen het derde elftal van S.C.A. Ook deze keer stonden wij (ik vind het niet prettig het weer te moeten MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 71 3308 Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4