dtta Afieutuen&uizen Nette en Nuttige Notulen-Notities fjjood sport poelt allen mee, het is voor a.f.c. HET invullen van ons poolformulier is wat betreft de uitslag van ons eigen elftal wel een heel erg moei lijke taak geworden. Immers, A.F.C. stond wel reeds altijd bekend als wis selvallig, maar zoals ons elftal thans goede en matige met slechte wed strijden afwisselt, is het toch nog zelden geweest. Zo b.v. op 21 October thuis tegen V.V.A. Voor de rust ging het spel gelijk op en over en weer waren de Amsterdamse ploegen in de aanval, rust 22. Doch na de pauze, toen door uitvallen van Leeser en Bob Janssen (spoedig beterschap, Bob!) een omzetting in het elftal noodzakelijk was, liep de machine plotseling zo gesmeerd, dat het uit eindelijk een 72 overwinning op V.V.A. werd. Op 28 October, wederom thuis, te gen Watergraafsmeer gaf een geheel ander beeld en wij moesten met 01 het onderspit delven. Op 4 November waren wij vrij, door de interlandontmoeting Denemarken Nederland en op 11 November moesten wij tegen het gevreesde Baarn, uit. Ja, inderdaad gevreesd. Niet zo zeer om het spel onzer tegenstanders, alhoewel dat vrij stevig is, dan wel om de onmogelijke omstandigheden, waaronder men in Baarn moet spe len. Onmogelijk publiek, dat constant van het begin tot het einde van de wedstrijd aan het joelen en schreeu wen is tegen de tegenpartij. Men poogt de keeper van de tegenstander, door een macht publiek achter het doel, volslagen gek te maken en men ziet slechts één partij spelen, nj. de eigen inwoners. Het is beslist geen genoegen een voetbalwedstrijd in Baarn te spelen (ook al door bedrei gingen van de zijde van het publiek) en het lijkt ons zo langzamerhand voor het Bestuur van Baarn geboden daar enige aandacht aan te besteden. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel (11), waarmee wij alleszins tevreden konden zijn. Personalia. Helaas overleed de afgelopen maand onze donateur en vader van een van onze spelers, de Heer Evert de Waal. Wijlen de Heer de Waal was altijd een trouwe bezoeker van onze wedstrijden. Hij ruste in vrede. De Heer en Mevrouw van Koperen van den Burg werd vorige maand een dochter, Ellen Susan, geboren, waar mede wij deze familie alsnog van harte gelukwensen. R.K. A.V.I.C. herdacht onlangs het feit, dat zij 40 jaar geleden werd op gericht, waaraan ook de A.F.C. uiteraard aandacht besteedde. Attentie. De Clubavondcommissie is reeds druk doende biljart en klaverjastour- nooien in elkaar te draaien, waar mede de komende weken gestart zal worden. De Penningmeester loopt met een bedroefd gezicht rond, omdat er nog zoveel leden zijn, die vergeten heb ben hun contributie te betalen. Mogen wij ook de spelers even her inneren aan girorekening 241002 t.n.v. de 2de Penningmeester van de A.F.C. Bereidt hem een prettige Sint Nicolaas door nu allen zo spoe dig mogelijk te gireren en denkt U daarbij om 1.extra voor de Statuten en het Huishoudelijk Regle ment. Dank U! VéTé. Wiens hoofd staat naar sport nog naar voetbal in dagen van dwang en verstikking in-stromen-van-bloed? wie was met zijn hoofd bij de vele verslagen van 't ploegje van Brunt in en om Kopenhagen, al speelde Oranje daar ook nog zo goed? Men kan A.F.C. n o g zo hevig beminnen uw club kan u zijn tot een tweede natuur, 't zinkt al in het niet voor wie zich bezinnen voor allen bij wie er wat omgaat van binnen die, lètterlijk gaan, willen gaan door het vuur! Van oerveteraan af. tot meest prille welpen is de kreet uit het land van de Donau verstaan. Helaas kon men niet met de wapenen helpen. Men kan enkel trachten het leed wat te stelpen; het leed door een horde verdwaasden begaan. Ons landje kon via het NOC protesteren tegen héél die verkrachting van recht door geweld. Kon, door zich van Melbourne te distanciëren, als eerste zijn deelneming annuleren. Heeft krachtig een daad voor de wereld gesteld! Het NOC, dat voorzag dat na dit gebeuren 'n verzoek om herroeping zou worden gedaan, heeft een ton doelbewust en zonder te zeuren aan hen die zovele geliefden betreuren als een klein stukje balseni voor 't leed afgestaan. Een geste ook daarom zozeer te waarderen, omdat een terug niet meer mogelijk wordt. Nochjans, „over there" kon dit niet appreciëren. Niet steeds is er bijval voor wie cr proberen te blijven een waarlijk good sport in de sport. B. S. LE MARCHé. stopwatches voor sport en techniek Gouden en stalen polshorloges Klokken Installaties Signaal- en bultenklokken Kalverstraat 206 Leidsestraat 83 Grond- en glansverl Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 Een vertrouwd adres

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2