c V/an de brug r am T)iI is de Schakel, die komt binden, De oude club aan d' oude vrinden. 35e Jaargang Redacteur: J. T j. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 1 ypografieDrukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. November 1956 No. 4 Baarn - A.F.C. [n een wedstrijd waarin door Baarn veel te hard en veel te veel op de man werd gespeeld, be haalden wij een eervol gelijk spel. Een eresaluut aan onze jongens, spe ciaal aan de verdediging, die met de rug tegen de muur stand hield en Baarn slechts één doelpunt uit eèn penalty toestond. Ditmaal pakten onze jongens vanaf het beginsignaal de zaken krachtig aan en reeds na een paar minuten scoorde Henk v. d. Bergh een mooi doelpunt. Zijn wij dus tevreden met het re sultaat, iets anders is of het een ge noegen is dergelijke wedstrijden te spelen, of als toeschouwer bij te wonen. Mijns inziens niet. Het be stuur zal deze kwestie met het be stuur van Baarn opnemen en dus wil ik hiervan op het ogenblik niet méér zeggen. Onze dank aan Dr. Hofstee, die een bijzonder drukke middag had. Een belangrijk winstpunt was de goede geest in ons team. Dat houden we nu zo, nietwaar jongens 2, 3 en 4. Ons tweede elftal blijft teleurstel len. Dit elftal dient de zaak veel energieker aan te pakken. Het derde heeft zich na een zwak begin ge lukkig hersteld door twee opeenvol gende overwinningen. Onze redac teur-aanvoerder heeft beloofd, dat het vierde in de middenmoot zal ein digen. Daar houden we het maar op. De eerste aanwijzing in die richting hopen we reeds a.s. Zondag te mogen zien. De lagere elftallen spelen hun wed strijden met wisselend succes. Vooral het vijfde wek ik op de verloren ge- gane positie te heroveren. De toekomst is aan de jeugd! Niet genoeg kunnen de jongens er van doordrongen worden, dat zij het zijn, die A.F.C. in de toekomst zul len moeten leiden en dragen. Nog al tijd zijn een groep ouderen bereid de club te dienen, maar het gevaar dreigt, dat de afstand tussen bestuur en jeugd te groot wordt. In feite is dit reeds het geval. De gedachten van het zittinghebbende bestuur gaan er dan ook naar uit openvallende plaat sen door jongeren te doen bezetten, waarbij allereerst gedacht wordt aan een jeugd-commissaris, die zich uit sluitend met de jeugd zal bemoeien. Algehele verjonging in eens kan moeilijk, het zal in etappes moeten plaats vinden, doch het is een A.F.C - belang van de eerste orde, d&t het gebeurt. Wil dit plan succes hebben, dan zullen de jongeren moeten tonen iets voor hun club over te hebben. Laat ons als richtdatum waarop de verjonging van het bestuur moet zijn voltrokken, nemen de dag, dat A.F.C het nieuwe terreinencomplex zal be trekken. Dit moet gelukken, jonge A.F.C.-ers! Jeugdcompetities. Het is nu wel duidelijk, dat het krachtsverschil tussen de jeugdploe- gen van semi-prof clubs en van de amateurclubs te groot is. De eerste bestaan uit toekomstige profs. Voor dit seizoen is er weinig aan te doen, doch het volgend jaar brenge de bond de juniorenelftallen van de semi-prof clubs in aparte afdelingen onder. Dat is voor beide categorieën beter. Ziekenboeg. Gedurende de laatste weken zijn wij herhaaldelijk opgeschrikt door berichten, welke ons mededeelden, dat ziekte en ongevallen het geluk van enigen onzer medeleden ver duisterden. Het ernstigste bericht gold Dr. Chiel van Driel, die onlangs bij een auto-ongeluk gewond werd. Gelukkig luiden de latere berichten iets beter, zodat we mogen verwachten Chiel weer spoedig in ons midden te zien. Dan hopen we Mevrouw Van der Pijl binnenkort weer op haar ver trouwde plaats aan te treffen. De ondergane operatie is gunstig ver lopen. Eveneens werd in het ziekenhuis opgenomen de Heer Van der Bergh Sr., vader van Henk en Bob. Vrienden, weest allen overtuigd van het medeleven van geheel A.F.C. Van harte beterschap. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1