Sport achter het ijzeren gordijn De Rijk Al B1 Houthandel en Timmerbedrijf Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel. in stanö Na de woorden van de Heer Van Teunenbroek als official, laten wij nu een paar stukjes volgen, geschreven door Bob Bremer (aanvoerder A 1) en Rudi van West (aanvoerder BI). Wij hopen in de toekomst steeds de ruimte te kunnen kweken om U een paar stukjes van onze jongens zelf te doen lezen. Junioren A 1 heeft dit seizoen een zware aderlating moeten ondergaan, waardoor het spelpeil van het einde van het vorige seizoen op geen stuk ken na bereikt is. Vooral valt'dat te merken in de voorhoede, waaruit verschillende spelers naar de senio ren overgegaan zijn. Bij de eerste wedstrijd waren bovendien enkele nog junior zijnde spelers bij de senioren opgesteld. Twee wedstrijden zijn er gespeeld: 1 gew., 1 verl. 33, 2 punten. Vooral in de laatste wedstrijd, tegen D.W.S., trad duidelijk aan het licht, dat de voorhoede heel wat sterker moet worden, willen we dit jaar tot goede prestaties komen. Er zitten wel voetballers in de voorhoede, maar jammer genoeg zijn de meesten te klein en te licht voor het hoogste jeugdelftal, waardoor een sterke verdediging hen altijd de baas is. Voor onze eigen verdediging hoeft niet erg gevreesd te worden. Ze is zeker zo sterk als dat het vorig seizoen het geval was. Wanneer het nu in de komende wedstrijden hopelijk mogelijk is voor de elftal commissie, om het sterkst mogelijke junioren-team op te stellen, dan kan er nog best een redelijke eindplaats in zitten. Over de gespeelde wedstrijden nog even het volgende. De eerste wed- stijd ging tegen Z.S.G.O. en werd met 20 door ons gewonnen door doel punten van onze spil en de spil van Z.S.G.O. De tweede wedstrijd, tegen D.W.S., ging onnodig verloren. Na met 10 achtergestaan te hebben, kwamen we voor rust door een penalty gelijk. Jammer genoeg liet de verdediging in de tweede helft twee steekjes val len, waardoor de eindstand bepaald was (13). Tot zover het le Juniorenteam, waarvan we U volgende keer hope lijk gunstiger resultaten kunnen melden. B. BREMER. Jongens, wij hebben de wedstrijd tegen Z.S.G.O. niet slecht gespeeld. TVÏisschien herinneren sommige le- zers zich, dat wij een tijdje ge leden enkele artikelen schreven over de plaats van de sport in ons leven en de verhoudingen hier en in het buitenland. Daarin kwam ook ter sprake de opmerkelijke ontwikkeling van de sport in de Oosteuropese lan den; wij zijn daar toen niet verder op ingegaan. De Sport. Eén der dingen, die door staats- propaganda en staatshulp zeer op de voorgrond wordt geplaatst, is de sport. De sport wordt direct van regeringswege geleid, hooggeplaatste staatsfunctionarissen leiden de sport organisaties en voor alles wat de sport betreft, wordt het staatsappa raat ingeschakeld. Toen wij op de heenreis strandden in Boedapest en telefoneerden met het sportministerie in Boekarest, kwam een extra-vlieg tuig ons halen. De mooiste hotels in Boekarest waren voor de deelnemers uit 21 Europese landen gereserveerd en de verzorging aldaar liet niet al leen niets te wensen over, maar was naar onze smaak wel eens overdadig. Men deed zijn best elke wens van de gasten te honoreren, men organi seerde recepties en banketten aan de lopende band, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, zodat wij na 5 dagen bek-af de terugreis aanvaard den. Men stelde onmiddellijk aan elke buitenlandse groep een tolk-gids ter Maar de wedstrijd tegen Ajax was wel droevig, daar zullen we maar niet verder over praten. En de wedstrijd tegen D.W.V. was ook niet slecht, al verloren wij hem. Maar wanneer wij allemaal op trainen blijven komen, dan heb je nog wel eens kans dat je op een goede dag kampioen wordt. Ja, nu we het toch over trainen heb ben, ik voor mijzelf vind de training wel goed. Maar ik weet natuurlijk niet hoe jullie er over denken. R. v. WEST. beschikking en ook deze functiona rissen deden al het mogelijke, om het ons naar de zin te maken. Zij ver gaten daarbij, dat de Westeuropese mens prijs stelt op een zekere per soonlijke vrijheid; dat hij gewend is zelf zijn weg te zoeken. De sportbeoefenaren hebben blijk baar gelegenheid, zich ten volle uit te leven. Er zijn prachtige sportcom plexen aangelegd. Wij bezichtigden de terreinen van Dynamo, in welke vereniging de staatsambtenaren zich organiseren, zoals het spoorwegper soneel zich verenigt in Lokomotiva, het leger zijn eigen organisatie heeft, enzovoorts. Deze lijn lijkt in alle Oosteuropese landen gevolgd te wor den, de corporatieve gedachte dus. Op het moderne Dynamocomplex troffen wij aan een mooi stadion voor voetbal en wielrennen, tennisvelden, basketbalvelden, schietbanen, kegel banen, een enorme sporthal voor alle indoorsporten werkelijk een ju weeltje een hospitium waar 200 mensen konden overnachten. Het ge heel was aangelegd als een park met veei groen en paden, zodat alle ter reinen, hoewel dicht bij elkaar, toch van elkaar afgesloten waren, 's Mor gens om half tien, op een werkdag, was er overal jeugd in de weer. Zo'n inrichting is technisch ideaal en wij kunnen ons voorstellen, dat men er graag gebruik van maakt. En ook, dat dit de sportontwikkeling zeer ten goede komt. v. Ostadestraat 148-150, bij de Ferd. Bolstr. Telefoon 71.96.03 Het aangewezen adres voor: Vuren- Eiken- en Beukenhout Hard- en Zachtboard Triplex Eternit en Eternitboard Tegel- en Steentjesboard Al Uw hout eventueel machineklaar Vert. J. G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 AMSTERDAM - TELEFOON 35041 7

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 7