6 7 De Zatten De Vetten Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakeL in stanö elftallen, mogelijk zijn met ijver en enthousiasme onvojdoende technische bekwaamheid te compenseren. De tweede wedstrijd tegen Animo op Voorland was een getrouwe copie van de eerste wedstrijd. Een onvol ledig, onbezield elftal tegen een goed combinerende enthousiaste tegenstan der kwam wederom niet verder dan een 41 nederlaag. Het rustige op treden van J. Brand als spil voor kwam erger, terwijl ook goed veld spel van invaller Bouwer niet onver meld mag "blijven. De derde wedstrijd op eigen ter rein vond plaats met 5 invallers voor naar het vierde elftal overgeplante spelers. J. de Groot speelde een ver dienstelijke wedstrijd, welke in goede onderlinge verstandhouding met een 20 zege eindigde. Het wordt nu tijd om de mineur toon langzaam te laten verklinken, want het slotaccoord klinkt aanzien lijk beter. Tegen Ahrends werd op 14 October moeizaam een 21 zege be vochten in een goed gespeelde wed strijd waarin de geroutineerde tan dem De Jong-Weverink de ware A.F.C.-geest demonstreerde en de eerste een enigszins opmerkelijke voorzet veranderde in een bekeken overwinningsdoelpunt. Harry Klaver vierde zijn come-back als doortas tende spil. Uit deze wedstrijd hebben we kunnen leren dat veel praten tij dens de wedstrijd beter kan worden nagelaten; overigens is dat onder het aanvoerderschap van ondergetekende geheel overbodig. Als we het peil van deze laatste wedstrijden weten te handhaven, in een constante opstel ling kunnen spelen en ook van de winter blijven (of vlug gaan!) trai nen, dan zal mogelijk de wens van ex-voorzitter Holtzappel op de voor laatste Algemene Vergadering in vervulling gaan: „Het vijfde elftal terug in de eerste klas A.V.B.". FRITS. Nu de voetbal alweer enige weken over de velden gerold heeft, zijn wij ook al twee keer in het veld ver schenen. Onze eerste wedstrijd begonnen wij echter slechts met zeven spelers en wij konden ons gelukkig prijzen, dat wij in het eerst volgende kwartier, door medewerking van onze elftal commissie, nog drie spelers aan ons team zagen toegevoegd. Met dit tiental bonden wij de strijd aan tegen De Germaan IV, welke ons een gelijk spel opleverde: 22. Onze jongens hadden dit gelijke spel hoofd zakelijk te danken aan de grote vechtlust, die zij konden opbrengen, waartoe de juniores J. Schouwenburg en B. Lucas veel hebben bijgedragen. De tweede wedstrijd, welke wij uit speelden tegen R.K. A.V.I.C. IV, bracht ons niet wat wij ervan ver wacht hadden. Nu speelden wij met een elftal, doch van de tien spelers van de week hiervoor, waren er slechts vier die ook nu weer meededen. Onze tegen standers speelden dermate goed voet bal voor deze afdeling, dat wij er niet aan te pas kwamen. De uitslag bewijst dit wel, we verloren met 11—1. De start was dus niet zo ge weldig, maar het seizoen is pas be gonnen en wij hopen in de komende wedstrijden tot betere prestaties te geraken. ROEK v. H. Wist U, dat in de Schakel van December 1954 voor het laatst een „zeven" in deze kolommen heeft gestaan, er mensen zijn geweest, die be dankt hebben als lid, omdat er bijna twee jaar lang niets over „zeven" in de Schakel was te lezen, de fraai uitgevoerde „zeven" hier boven door de zetter werd aangebo den ter herinnering aan de weder- ingebruikneming van het cijfer „ze ven", halverwege het seizoen 1954/'5 „zeven" werd teruggetrokken uit de competitie wegens gebrek aan spe lers, halverwege het seizoen 1955/'6 „ze ven" buiten mededinging in competi tieverband enkele wedstrijden heeft gespeeld en dat zeker niet onver dienstelijk, in het nu pas begonnen seizoen „zeven" al één wedstrijd heeft ge speeld, die wedstrijd werd gespeeld op 23 September 1956 toen de zomer viel, ondanks een tropische hitte „zeven", met 41 zegevierde, voor de tweede vastgestelde wed strijd op 30 September 1956 om uit stel moest worden verzocht wegens gebrek aan spelers, de derde vastgestelde wedstrijd op 7 October 1956 geen doorgang kon vinden wegens onbespeelbaarheid van ons terrein, ook op 14 October 1956 „zeven" niet speelde, omdat in Antwerpen het Nederlands elftal met 23 van België moest winnen, het voor de E.C. net zo moeilijk is om „zeven" samen te stellen als om „een" op te stellen, het verschil alleen is, dat de één voor „zeven" te goed is en de ander voor „een" te slecht, in verband hiermede al weer wordt overwogen om „zeven" maar terug te trekken, omdat er te veel goede spelers in A.F.C. zijn. WILLEM. De resultaten van dit elftal zijn tot dusverre niet erg fraai, zoals blijkt uit de volgende uitslagen: A.F.C.Z.S.G.O. 2—3 A.F.C.R.P.S. 0—5 A.F.C.—F.S.C. 5—1 De twee eerste wedstrijden hebben wij echter gespeeld met een z.g. wap- per-elftal; tegen Z.S.G.O. hebben wij zelfs' 3/4 van de wedstrijd gespeeld met 9 man! Tegen F.S.C. kwamen wij voor het eerst weer met onze oude, beproefde formatie in het veld. Dit was een zeer prettige wedstrijd, waarin Do renbos, Bogaart en Van der Voort resp. 2, 1 en 2 goals voor hun reke ning namen. Vooral de goal, die Henk Dorenbos voor de rust maakte, was een zeer fraaie. Zatten, laten wij ons aan de gezamenlijke afspraak houden: geen eeuwige tweede meer. Als wij uit de resterende wedstrijden alle punten binnenhalen, dan zijn wij nog met vlag en wimpel kampioen. Over de fuif, die dan zou komen, zullen onze kindskinderen nog spre ken. ANONYMUS. Ons voetballeven is de laatste maand niet onbewogen voorbij ge gaan. Van het jaarlijks terugkerend veteranenvoetbalfestijn ditmaal bij Kampong te Utrecht hebben wij zeer genoten. Beslist erkentelijk zijn we voor de gastvrije ontvangst door de Kampong organisatoren ons bereid, voor het aantrekkelijk programma auto- rallye incluis ons geboden en voor de hartelijke sfeer, waarmede zij ons de beide zonnige dagen hebben om ringd. Een tweede prijs was het resultaat van ons voetbalspel. Onze „aange trouwde" heeft in de vorige Schakel reeds een verslag van 9% van onze wederwaardigheden ten beste ge geven, „de rest, 91% van de pret staat er niet inzegt deze Veteranenvrouw. En die komt er ook lekker niet in. Inmiddels is er tegen „Bek af" uit Eindhoven gespeeld. Met deze aar dige mensen zijn wij de wedstrijd fris begonnen en 's avonds laat zijn we pas „bek af" met ze geëindigd. De Black Devill met captain Ha rold Nielsen weer in de gelederen en met Hans van Swol als midhalf ga ven ons een lesje. Het voetwerk van keper Ton bleek beter in de voor hoede dan in de goal. Zondag j.l. hebben wij de vaklie den in Antwerpen zien spelen. Vóór de rust zou elke werkgever geneigd zijn geweest zijn bedrijf te sluiten, indien deze zakenmensen geen andere belangen kenden, 't Was droevig te zien, hoe ongeïnteresseerd men in het algemeen met zich liet sollen. Ten slotte won de minst slechte ploeg. Veel meer is er over dit prof-sofvoet- bal niet te vertellen. Een zeer blijde gebeurtenis heeft plaats gevonden in de familie Van Nek. Jacob is nml. opa geworden. Vreugde aan de kant der familie, een beetje spijt aan de zijde der veteranen en wel omdat onze regle menten niet toelaten, dat een opa wer-

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 6