V/an de E.C. „B" De Jeugd Autoverhuur en Rijschool „De Globe" Gedurende de wintermaanden 20% korting over het vaste uurbedrag. VerzekeringAll Risk poelt aLLen mee, het is voor a.f.c. kend lid blijft. Het hangt er evenwel zeer veel vanaf, welke houding deze grootvader tegenover Bestuur en le den aanneemt, wil de inmiddels te zij ner behoeve voorgestelde wijziging kracht van wet verkrijgen. Afwachten dus. Evenwel wordt de oude Jaap zeer hartelijk gelukgewenst met de ge boorte van de jonge Jaap. AREND. Het teleurgestelde gevoel dat die jongen had, toen hij dat leuke meisje ontmoette, haar op een exquis eten tje met een gezellig borreltje vooraf en een duur avondje uit tracteerde en vervolgens op de stoep met een hand druk werd beloond, bekruipt soms de E.C.B. bij het vergelijken van de moeizaam in elkaar gefabriceerde opstellingen met de werkelijke de Zondag daarna. Velen kunnen blijk baar moeilijk de Zondag voor de voet* ballerij vrijmaken, maar gelukkig kan het grootste deel tijd vinden 's Zater dags tussen 11 en 1 uur (n.m.) bij de secretaris af te bellen. Uit het wekelijkse bulletin kunnen de ge interesseerden vernemen dat daar* door de zwarte lijst voor de maand September een mooie statistischs1 curve heeft gekregen. Het minde! humoristische resultaat daarvan kart echter zijn, dat het eventueel nood zakelijk zal zijn het 7de elftal uit da competitie te nemen_ teneinde de trouwe opkomers te vrijwaren vooi het spelen met 8 of 9 man. Wij doen dan ook een dringend beroep op de spelers alléén in allernoodzakelijkste gevallen af te schrijven en zo moge lijk reeds van te voren te berichten als men vooruit weet door blessure ziekte e.d. niet te kunnen uitkomen Een der consequenties van het be taalde voetbal en de voor A.F.C. ge daalde inkomsten is, dat wij ons do weelde van een beroepstrainer nietj kunnen permitteren. Gelukkig is Dick Disselkoen bereid gevonden de Vrij dagavond-training voor zijn rekening te nemen. Degenen die regelmatig komen, weten hoe Dick op vakkun dige en prettige wijze dit toch wel enigszins ondankbare varkentje wast. Het moet voor iedereen duidelijk zijn, dat de clubliefde niet van één kant kan komen en dat de bevredigende opkomst tot op heden, ook bij ongun stige weersomstandigheden, gehand haafd dient te blijven. Met goede wil kunnen we daar zeker voor zorgen; speciaal de jongere leden worden op gewekt te komen, want voor hen zijn er kansen genoeg om in hogere elf tallen uit te komen en daardoor meer bevrediging in de voetballerij te vin den, wat overigens ook die jongen uit de aanhef van dit E.C.B.-tje ge lukt is. E.C.-B. Na onze enigszins optimistische beschouwingen in de vorige Scha kel, moeten wij thans wel iets van onze woorden terugnemen. Weliswaar speelde ons Jun. A 1 elftal slechts één wedstrijd, doch deze ging met 31 verloren. Nu wij, te beginnen met de wedstrijd A.F.C.O.V.V.O. Jun. A 1 op Zondag 21 October ech ter in bijna onze sterkste opstelling uitkomen, hopen wij, dat dit elftal inderdaad tot redelijke prestaties zal komen. Door de lagere A en B elftallen, werden in de afgelopen weken ver scheidene wedstrijden gespeeld, doch de Bulletins gaven ons niet bepaald het gevoel, dat wij tot de sterkste van de afdelingen behoren. Zelfs moesten zeer grote nederlagen ge ïncasseerd worden. Natuurlijk kun nen wij niet alle wedstrijden winnen, maar wij dienen wel de lessen, die ons tijdens diverse wedstrijden wer den gegeven, goed in ons op te ne men. Zo verloor Jun. B 1 van hetzelfde Ajax-elftal b.v. met 132, een neder laag die ongetwijfeld wat beperkt had kunnen worden, maar die toch duidelijk aan het licht bracht, dat ook de jeugdelftallen van de semi- prof verenigingen veelal aanmerke lijk beter voetbal spelen, dan de jeugd van de amateurclubs. Daarentegen leerde dé wedstrijd D.W.V.A.F.C. Jun. B 1 (2 jeugd elftallen van amateurclubs derhalve), dat het onze spelers net iets aan snelheid ontbreekt. De tegenstander reageert net iets vlugger, een keeper komt op het juiste moment (en snel) zijn doel uit, enz. Voetbal-techniscn (om een vreselijk groot woord te ge bruiken voor het vertoonde) liggen onze prestaties zeker niet bij die van de tegenpartij ten achter. Jon gens, traint actief en neemt de prima lessen van de Heren Bonkink en Ger- rits, voor zover jullie op Woensdag avond voor de training zijn ingedeeld, ter harte. De resultaten zullen spoe dig merkbaar zijn. Opvallend is ook het verschil in belangstelling tussen vroeger en nu voor de prestaties van ons eerste senioren elftal. In onze jeugdtijd zaten wij met tientallen jongens op de tribune en menigmaal kwamen de kelen er niet zo best af. Maar de laatste jaren horen wij sporadisch aanmoedigingen uit jullie monden. Bedenkt echter jongens, dat derge lijke yells een stimulans betekenen voor de spelers en dus wellicht net dat kleine duwtje verzorgen, dat no dig is om het hoogste A.F.C.-elftal tot een winnend elftal te maken. Zul len wij het eens proberen? We heb ben een A H. VAN TEUNENBROEK. Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Wppkpindp Zaterdag 13 uur tot vv eeicemue Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.en f 0.06 p. km. 12.50,, „0.06,, 19.— „„0.06 70.— 0.06 135.— „0.06 f 13.en f 0.06 p. km. 15.— 0.06 22.— 0.06 85.— 9.06 165.— 0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K. N. A. C. 6

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5