dtta JVieuiaetiduizea 3 4 5 poelt allen mee, het is voor A.p.c. bovendien ook alles voortreffelijk. Daarnaast was in de ploeg Gerrit ter Horst als kanthalf weer terug, die door zijn prima opstellen, het snelle afgeven een m.i. welkome verster king was. Aan de andere kant stond Fred v. Soomeren, die door zijn harde werken het onze achterhoede makke lijk en de tegenstander lastig maak te. Verder was in het elftal opge nomen: Ton Nooy, snel en een uit houdingsvermogen als een tank, Bob Wildeboer, als van ouds en als gasten Karei Brand en Joop Spanjaard als resp. back en rechtsbuiten. Deze samenstelling had een hoog tempo van begin tot ver in de tweede helft weten vol te houden en zoveel respect had Swift hiervoor dat ze constant met vijf man achter bleven. Voor de rust werd er prima ge combineerd in hoog tempo, maar zonder doelpunten te maken. Na de rust begonnen we op dezelfde voet en na ongeveer 20 min. gaf Joop Spanjaard een uitstekende voorzet, die door Bob v. d. Bergh op sublieme wijze over de keeper in het net ge kopt werd. Hierna zakte het hoge tempo wat af en kwamen we wat meer in de verdediging; maar het bleef gelukkig 10 in ons voordeel. En nu maar zien de bovenste plaats te halen, want dat kunnen we best. JAAP. De winterse zomer of moet ik zeggen de zomerse winter nam af scheid om plaats te maken voor de herfst en het werd weer tijd om onze voetbalattributen van onder een laag stof te voorschijn te halen. De competitie begon met de wed strijd tegen Rapiditas 2 in Weesp. Om op tijd te zijn moesten wij bij het eerste hanegekraai opstaan, want de aanvang was gesteld op 10 uur (dit was zeker gedaan om ons vast te laten wennen). Ik veronderstel, dat èr wel een enkele speler bij was, die van een samenkomst (van ge heelonthouders) direct kon doorgaan. Wij vertrokken met particuliere wagens, waarin 1 dame, 10 spelers en de leider waren gezeten. Ondanks deze verzwakking waren wij geens zins de mindere van Rapiditas, doch door pech verloren wij deze ontmoe ting met 21. De week daarop moesten wij aantreden tegen Water graafsmeer 3. Deze wedstijd werd, evenals de vorige, in een zomerse temperatuur gespeeld, zodat ik mij ging afvragen of voetbal nu een zo mer- of een wintersport is. Na een gelijk opgaande strijd ein digde deze ontmoeting eveneens in ons nadeel nl. 21. Onze eerste thuiswedstrijd vond plaats tegen onze vrienden Zeeburgia 3. Na een score-verloop van 01, 11 en 21 kwamen wij met 24 achter te staan, waarin ondergete kende eengroot aandeel had. Doch door stug volhouden wisten wij nog twee doelpunten te maken, waarvan het laatste, vlak voor tijd gemaakt door Daan Perton, een juweeltje was, zodat deze ontmoeting in een gelijk spel eindigde. Eén punt uit drie wedstrijden is nu niet bepaald om er over naar huis te schrijven maar de competitie duurt nog lang; ik hoop U in mijn volgen de verslagen beter nieuws te kunnen voorschotelen. KOKO. Een aantal „oude jongens" hebben niettegenstaande verleidelijke aan biedingen van bepaalde zijden bijge tekend voor de Zondagse elftallen, vandaar mijn naam weer temidden der schrijvende kapiteins. Overigens hadden we U wel eens willen zien weigeren voor uitnodi gingen, welke gepaard gingen met beloften van óf elke week feest öf één feest bij het einde van het sei zoen. Nu we het zo gedrukt voor ons zien hebben we eigenlijk wel een beetje spijt, maar gedane zaken ne men geen keer. Uw vierde heeft twee punten uit drie wedstrijden behaald, door mid del van één overwinning en twee nederlagen. In tegenstelling tot an dere schrijvers in dit blad kan ik geen excuses aanvoeren, als ,,ja maar we waren met zijn tienen". De eerste nederlaag tegen D.W.V. (15) is gewoon te wijten aan een gebrek aan geoefendheid en daardoor aan strijd lust. De tweede wedstrijd ging tegen nieuwe vrinden uit de Zaanstreek. Misschien honoreerden we deze vriendschap slecht door met 3—2 over deze jongens (V.V.Z.) te zege vieren, maar we willen onze positie zo graag handhaven. In de derde wedstrijd tegen Nauti lus, verleden jaar kampioen in de afdeling van Uw tweede, kregen we weinig benen aan de grond. Voor de rust bleef de achterstand beperkt tot 01, maar daarna kwam de Shellgroep veel williger in de- markt te liggen. En toch, met enig geluk had de nederlaag (52) kleiner kunnen zijn, ja misschien hadden we zelfs één puntje kunnen bemachtigen. Mis schien kwam Uw vierde al enigszins timide tussen de witte lijnen door de grote naam der tegenstanders, mis schien ook was de concentratie ver dwenen door het feit, dat we twee keer dezverre reis moesten maken. Eerst om half elf en later weer om twee uur. Al geven de tot dusverre behaalde resultaten nou niet direct aanleiding om hier en daar vlaggen te doen wapperen; voor zwartgerande ge dachten is toch ook nog geen plaats. Uw vierde zal knokken voor zijn positie. JAN TJALLING. Deze moeizaam gewrochte regelen dienen helaas in mineur te beginnen. De hooggespannen verwachtingen oyer een elftal, dat vorig seizoen van de res. eerste klas naar de res. tweede klas A.V.B. is gedegradeerd en dat het mogelijk dus wat gemak kelijker zou krijgen, zijn niet bewaar heid geworden. De eerste wedstrijd tegen Olympus werd op eigen terrein met 41 verdiend verloren; verschil lende spelers, die met wel of niet af schrijven wegbleven, zijn aan dit resultaat gedeeltelijk debet, maar ook de overwinningswil van de aanwezi gen liet wel enigszins te wensen over. Het moet toch ook voor spelers van onze vereniging, speciaal in de lagere stopwatches voor sport en techniek Gouden en stalen polshorloges Klokken installaties Signaal- en buitenklokken Kalverstraat 206 Leidsestraat 83 Grond- en glansverf Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 Een vertrouwd adres 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4