Resultaten van de groene velden 1 BeQunstiQinq van onze a&veRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö De eerste volle buit aan voetbal kopij is binnen en dat vind ik verheugend. Van negen elftallen kunt U hierna de wederwaardigheden tot U laten doordringen. Overigens werden moeilijkheden ons niet bespaard; in het eerste elf tal ontstond een incident tijdens de wedstrijd tegen H.M.S. Inmiddels zijn deze narigheden, zij het voor A.F.C. niet geheel zonder kleerscheuren, op gelost en meer uitgebreide publiciteit zou deze zaak niet dienen. Wel kun nen we een pluim op de hoed van Coen Colijn steken, die door zijn hou ding de mogelijkheid opende om de affaire tot een goed einde te brengen. De voetbaltechnische prestaties on zer elftallen geven aanleiding te ver onderstellen, dat we nog alle kanten uit kunnen. Het tweede elftal staat er na drie wedstrijden het beste voor. Zou het dit jaar nu echt gelukken, de voor reserve-elftallen van acnateurclubs hoogste klasse te bereiken. Volgende maand zal er allicht wat meer tekening in de strijd zijn ge komen. Voor nu dan het woord aan de aanvoerders. De taak van captain van een elftal van A.F.C. is 'bepaald veelzijdig. Be halve tossen, adviseren bij de samen stelling van het elftal, psychiater zijn (nee, geen psychopaat!), moet men ook nog stukkies schrijven, want de geachte redacteur van de A.F.C.- Schakel, liet na de captains-wisseling niet lang op zich wachten met het verzoek om copy. Of ik maar voor die en die datum iets klaar had en of dat wel of niet met moeilijkheden gepaard ging, interesseerde hem blijk baar weinig. Enfin, als het mot, mot het en starten we dan maar. U moet nu vooral niet gaan denken, dat U onderstaand een getrouw verslag zult vinden van de gespeelde wedstrijden. Nee, die heeft U al uitvoerig (nou, nou, uitvoerig) in alle grote dag bladen- kunnen lezen. Laten we het liever simpele impressies „van de lijn af gezien" noemen. H.M.S.A.F.C. begon voor on^e vereniging niet zo hoopgevend. De beloofde shirts (het mot nog effe gezeid) waren er nog niet en Jip Vogel had in z'n vacantie-tijd wat teveel gehost. Resultaat: niet fit. Ge volg: Teiwes remplagant. En om bij 't doel te blijven, een compliment voor het moedig en uitstekend kee pen van Henk, is hier zeker op z'n plaats. Zoals vaker leidde een heftig offensief onzerzijds slechts tot een paar pracht-kansen, die even zo prachtig weer werden verknoeid (ondergetekende o.a.! foei!) en scoorde de tegenpartij. Na de thee (waar heb ik dat meer gelezen?) bleven we sterker en frommelden er zowaar nog een goal in ook. 11. Niet lang daarna opnieuw een te leurstelling. Een goed genomen cor ner door de H.M.S. linksbuiten draaide met Teiwes het doel in. 21. Een geprikkelde Cees Bouwens bood na fel doorzetten Wildschut een unieke kans. Nou, en die laat Japie niet lopen 22. Al juichend en om helzend (ondanks de warmte) be merkten we op onze. terugweg een klein incidentje, waarover al gespro ken is, zodat we het daar- maar bij laten. Met een kort, zakelijk, doch wel gekozen toespraakje stuurde onze voorzitter persoonlijk (dat most ie meer doen) A.F.C. tegen T.O.G. in het veld. Nog onder de indruk van de inspirerende woorden van de heer Kappelhoff, toonde ons eerste de duisorry, honderden toeschou wers een vlot en aantrekkelijk par tijtje voetbal. Geluk (nee: niet Chris) en de paal en lat spaarden T.O.G. bijzonder, andersHet bleef tot de rust blanco. Ieder ging tevreden rusten. De spelers van vermoeienis en de toeschouwers van verbazing dat A.F.C. nog goed kan voetballen ook. Na de rust dan eindelijk onze grote stimulans: 10 voor de tegen partij. Met dank aan het adres van T. Karssemeijer gingen we toen met ieder één punt samen boven bier, limonade, cola enz. drinken. Als u 't mij vraagt hebben we prettig en sportief tegen T.O.G. gespeeld en dat is dan meteen een compliment voor de zojuist gepromoveerde stadgeno ten uit Oost. Om maar bij de complimenten te blijven. Coen, Jip en Bob Janssen, verdienen die zeker voor hun spel tegen De Spartaan. Zij hebben iets van het prestige van A.F.C. gered. Voor de rest was het niet eens „soep met ballen". Zelfs het excuus van vijf reserves geldt niet voor een der gelijk vertoon. Komen er dan ook andere spelers in het veld, dan mag men toch minstens een beetje strijd lust, eergevoel en een wil om te winnen, verwachten. Het praedicaat slecht, is nog veel te goed voor een dergelijke wedstrijd. Laat ik er niet meer aan terugdenken en daarom maar stoppen met verder commen taar. Alleen nog dit. Dat was echt de laatste wedstrijd van zulk slecht voetbal, daar moeten de volgende elf spelers, let wel elf spelers, die voor A.F.C. I in het veld komen, voor zor gen. Laat ik mijn eerste bijdrage aan bladvulling voor de A.F.C.-Schakel, echter niet pessimistisch besluiten. Er volgen nu drie zware wedstrijden. Een volledig elftal, met steun van een grote schare supporters is geens zins kansloos. Integendeel, met een goede geest, voetbal zoals tegen T.O.G. en de wil om te winnen, valt veel te bereiken. Ik wil nog even terugkomen op deze grote schare supporters. Een vereniging als A.F.C., met zijn vele leden en donateurs, moet zowel uit- als thuisspelend een veel grotere schare van supporters kunnen op brengen. Onze leden en donateurs t beseffen veel te weinig welk een mo rele, grote steun hun aanwezigheid, hun aanmoedigingen voor een elftal betekenen. R. L. Doordat onze aanvoerder, Akker man, de laatste wedstrijd in het eer ste heeft moeten meespelen, heb ik toen het genoegen gehad als reserve aanvoerder in actie te komen. Als ik zo de balans van de afge lopen maand mag opmaken, dan blijkt, dat we uit drie partijen slechts één keer de volle winst hebben kun nen binnenbrengen n.l. de uitwed strijd tegen Swift II: 10, terwijl de rest ons gelijke spelen opleverde, n.l. tegen Amsterdam III (00) en De Spartaan III (22). De ranglijst, door P. Meyer voortreffelijk, bijge houden laat ons dan zien, dat we met één punt achterstand op de lei der, Zeeburgia II, op de vijfde plaats staan, dus is er nog van alles moge lijk. In de thuiswedstrijd tegen Amster dam III, de eerste van het seizoen, was D. Ohm zo onfortuinlijk zijn enkel te kneuzen, waardoor hij voor lopig rust moet houden. Spoedig beterschap, Duco! Amsterdam speelde een voortreffe lijk veldspel, maar was voor ons doel onmachtig, zodat ze zich vrijwel geen kansen konden scheppen. Doordat wij voor de eerste maal in een nieuwe samenstelling, n.l. versterkt met een aantal ex-junioren o.a. op de linker- wing en de halfplaatsen, speelden, vlotte het bij ons niet erg en kwa men we pas in de tweede helft er beter in, maar doelpunten bleven uit. De week daarop traden we aan tegen De Spartaan III met een elftal, dat slechts drie „oudjes" telde en voor de rest uit junioren en exjunio- ren bestond. Er werd na een zwak begin toch verder redelijk gespeeld. We begonnen voor de rust al met 20 achter te komen. Na de thee werden „de bordjes echter verhan gen" en konden we aanval op aanval op het Spartaan-doel loslaten. Uit één der aanvallen trok Bob v. d. Bergh de bal fraai voor het doel en kon ik, vrijstaande, inkoppen. Even later was het Eddy Blote die op een pass goed doorlopend, fraai inschoot en ons zodoende aan een kostbaar punt hielp. De uitwedstrijd daarop tegen Swift II mag wel de wedstrijd van Paul Meyer genoemd worden, want hij speelde een uitmuntende spil- partij; „had elke bal" en plaatste 3

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3