DE A.F.C.-SCHAKEL V/cm de brug ■Hi mmm tf A.F.C. 1895 AC.c"^=Q=0=|^bZ< j2~>x- -y? No. 3 n -v:', Dit is de Schakel, die komt binden, (De oude club aan d' oude vrinden. 35e Jaargang Redacteur: J. Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. y.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 TypografieDrukkerij Jok. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710. Amsterdam-W. October 1956 „Goed Genoeg" Vele jaren gele den stond reeds vast, dat A.F.C. na kortere of langere tijd zou moeten verhuizen, omdat onze velden onher roepelijk ten offer moesten vallen aan de stadsuitbrei ding. Wijlen ons ere-lid Ir. Kohier heeft dit gevaar tijdig onderkend en er voor gezorgd, dat een plan voor het nieuwe A.F.C.- complex, dat „over de dijk" moet komen te liggen, in het gemeente archief aanwezig is. Zoals het er thans uitziet zullen wij over 3 4 jaar onze tegenwoordige velden moe ten verlaten. Het plan rees het spreekt wel vanzelf deze verhuizing te benut ten om moeder A.F.C. en haar beide grote dochters die zich gunstig hebben ontwikkeld weer onder één dak te verenigen. Dit plan vond weer klank in de drie clubs, die afgevaar digden benoemden in het te vormen stichtingsbestuur. De stichting die nog in oprichting is zal op voor stel van Jan Scheepstra de naam krijgen „Goed Genoeg", naar ons oude veld in de Meer, waaraan een groep oudere leden nog steeds de beste her inneringen bewaart. De drie clubs die tot grotere sa menwerking besloten, hebben niet al leen een belangrijk besluit genomen, maar ook een wijs besluit. Want de eenling vermag weinig of niets, alleen door samenwerking, door het voor opstellen van het algemeen belang, kunnen wij iets bereiken. Het spreekt wel vanzelf dat door alle betrokke nen een breed standpunt dient te worden ingenomen. Met groot ge noegen mag worden geconstateerd, dat dit in het aanstaande stichtings bestuur ook werkelijk gebeurt. Onze gedachten. En nu bent U natuurlijk benieuwd hoe de opzet er uitziet. Daarvan wil ik U graag wat vertellen, indien U maar beseft, dat alles nog in het stadium van voorbereiding verkeert. Een definitief plan kon nog niet aan de drie verenigingen ter goedkeuring worden voorgelegd. Officieuze be sprekingen met de Gemeente Amster dam vinden thans plaats. Onze gedachten gaan uit naar een complex van vijf voetbalvelden, met het hoofdterrein, dat tevens groot genoeg moet zijn voor honkbalwed strijden, in het midden. Aan beide zijden van het hoofdveld zouden dan twee voetbalvelden komen te liggen, miet een tussenstrook, waarin een permanente pitch, zodat er zomers cricket gespeeld kan worden. Aanvankelijk overheerste bij het stichtingsbestuur de gedachte slechts de velden van de Gemeente te huren en het beheer in eigen hand te hou den, ten einde „baas te blijven in eigen huis". Na deskundige voorlich ting te hebben ingewonnen, leerde een eenvoudige rekensom, dat in dit ge val de kosten geschat moeten worden op 16.000.per jaar. Het behoeft geen betoog, dat wij dit nimmer kun nen opbrengen en dus kan slechts worden gedacht aan onderhoud der velden door de Gemeente Amsterdam, zoals bij vele sportparken in en rond om Amsterdam het geval is. De er varing leert, dat dergelijke velden véél beter worden onderhouden dan de particuliere terreinen. Tegenover een belangrijke besparing op de kosten, staan nadelen, b.v. dat de terreinen op een bepaald uur ont ruimd moeten zijn, waarbij echter avondoefeningen en avondwedstrijden mogelijk zijn. Vrij zijn wij echter om te verblijven in de opstallen (club huis) aangezien wij voor de oprich ting daarvan zelf, in elk geval gro tendeels zelf, moeten zorgen. Enthousiast. Enkele weken geleden heeft het a.s. stichtingsbestuur, onder deskun dige leiding een bezoek gebracht aan het Gemeentelijk Sportpark „De Me teoor" in Tuindorp Oostzaan. Laat ik U direct zeggen, dat wij er enthou siast over zijn. Het is een compleet sportpark, prachtig van aanleg, met mooie beplanting. Na dit bezoek is een min of meer vaag idee hoe wij een en ander wel gaarne zouden willen hebben, gerijpt tot een plan. Dit wordt thans uitge werkt door een architect, die ons welwillend zijn zeer gewaardeerde hulp heeft toegezegd. Zodra dit klaar is hoort U er meer over. Op één punt kan ik U nog gerust stellen. Een van onze zorgen is hoe (vervolg pag. 2, le kolom)

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1