Resultaten van de groene velden Onze jeugd actief 1 BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Zo, daar zijn we dan weer in ons element. We kunnen weer over voetbal schrijven. En al is het dan deze eerste keer nog maar weinig, er wordt weer competitie-voetbal gespeeld. De aanvoerders der diverse elf tallen zullen ons weer gedurende een aantal maanden op de hoogte houden van de prestaties van hun mede spelers. Dat houdt in, dat we een aantal nieuwe gezichten onder de scribenten zullen zien. De bekendste voor de meesten van U zal zijn de aanvoerder van het eerste, Coen Colijn. Van de hand van Coen vindt U reeds een relaasje hier onder. Van de andere elftallen is doorelkaarge- nomen niet veel goeds te vertellen. Het vierde en derde verloren en het tweede wist 00 te spelen tegen Amsterdam 3. Voor de volgende keer kan ik veel stof beloven, gezien de toezeg gingen der captains. Na de gebruikelijke zomerse rust periode, zijn we dan op 19 Augustus gestart met een vriendschappelijk partijtje voetbal tegen H.B.C. uit Heemstede. Deze prettige wedstrijd wonnen wij met 2—0. De week daarna waren we uitge nodigd op het tournooi van De Spar taan met als inzet de zilveren Wester- kerk. Daar het in die week aanhou dend had geregend, stond het veld aan de Spaarndammerdijk onder water, zodat het tournooi geen door gang kon vinden. Daarna volgde op 2 September de wedstrijd tegen Quick (Den Haag) in ons eigen A.R.O.L.-Tournooi. Voor rust waren we veel sterker, maar verder dan één doelpunt kwa men we niet. In de tweede helft waren de bordjes verhangen en kon Quick na ongeveer een kwartier spelen de gelijkmaker scoren 11. Na afloop irtoesten er strafschop pen worden genomen, welke door onze tegenstander beter werden be nut. Op 8 en 15 September hebben we nog gespeeld tegen H.V.V. eh Be Quick Zutphen, welke wedstrijden wij wonnen, onderscheidenlijk met 6—0 en 5—3. Al met al geen slecht resultaat. En nu op 23 September vol goede moed de competitie in. C. C. Van buuten. Na de gastvrije ontvangst, welke wij bij A.F.C. hebben genoten, vol doe ik graag aan het verzoek van de redacteur van de A.F.C.-schakel om een stukje te schrijven over het AROL-tournooi. Over de wedstrijden zelf wil ik liever kort zijn. Het spel was mis schien niet zo geweldig, maar het waren zonder uitzondering plezierige ontmoetingen. Juist daarom spijt het me zo dat Robur in de finale be straft werd met twee penalties. De genen die de wedstrijd niet hebben gezien hebben nu misschien de in druk „dat het er nogal rauw is toe gegaan". En dat is toch stellig niet het geval. Scheidsrechter Horn, die alles zag (maar niets door de vin gers), zal dit kunnen bevestigen. De AROL-beker is in de loop van de vele jaren dat hij „verspeeld" wordt een bijzondere trofee gewor den. Natuurlijk, hoe langer de tradi tie, hoe groter de ideële waarde van een dergelijke beker. De AROL-beker heeft echter de merkwaardige eigen schap, dat ook zijn materiële waarde met de dag stijgt. Dat hebben wij tenminste ervaren. Na de prijsuit reiking werd ons nog even toege fluisterd: „Wees er voorzichtig mee. Hij is van echt zilver en verzekerd voor zo en zoveel". Reeds dezelfde avond werd door enkele personen, die hadden geholpen de beker te ledigen, beweerd dat de waarde ze ker vijf zeshonderd gulden hoger lag. En de volgende dag waren alle Apeldoorners, na lezing van een uit voerig verslag in het plaatselijke televisieblad, dat nog door een fraaie foto van de beker was opgesmukt, er vast van overtuigd, dat de waarde tenminste drie maal zo groot was als het bedrag, dat door de A.F.C.- bestuursleden was genoemd. Ach ja, als de boeftjes van buuten in de grote stad een zilveren beker win nen Hoe groot echter ook de waarde moge zijn, wij zullen de beker het volgend jaar verdedigen met het zelfde enthousiasme waarmee we hem nu gewonnen hebben. A.F.C., hartelijk dank voor het prettige tournooi en tot ziens. A. OUDENAMPSEN, aanvoerder Robur et Velocitas 1882. Het was mij wederom een genoe gen U een bijdrage van de aanvoe- der der A.R.O.L.-winnaars te kunnen voorleggen. Dit artikeltje is geschre ven onder hoogspanning. De Heer Oudenampsen is namelijk dezer da gen in het huwelijk getreden en tijdens de voorbereidingen voor zijn huwelijk heb ik hem nog moeten lastigvallen. Ik weet zeker er goed aan gedaan te hebben, dat ik hem en zijn vrouw uit naam van A.F.C. heb gelukgewenst. J. T. S. Bij het schrijven van deze regels kan nog slechts teruggezien wor den op één Zondag, waarop de competitie-voetbal voor het eerst in het seizoen 1956/'57 gerold heeft. Maar de uitslagen waren, wat be treft de jeugdwedstrijden zeer hoop gevend; alle hoogste jeugdelftallen in een bepaalde leeftijdsgroep kwa men als overwinnaars uit de strijd, t.w. Junioren A 1 met een 20 overwinning, Junioren B 1 met een 21 winst, terwijl Junioren B 3 met 32 won. De overwinningen van Junioren B 1 en B 3 waren de beloning voor een aardige, geestdriftig gespeelde wedstrijd, maar de winst van Junio ren A 1 werd zuiver verkregen door zeer zwak spel van de tegenstander. Helaas kon ons elftal niet in de sterkste opstelling in het veld ver schijnen, daar drie jongens in een seniorenelftal medespeelden en wij bovendien voor geruime tijd over twee andere spelers niet de beschik king zullen hebben. De versterkte achterhoede speelde een zeer goede wedstrijd, maar durfde zich tegen de uiterst ongevaarlijke voorhoede van de Z.S.G.O.-Junioren af en toe enig show-voetbal te veroorloven, hetgeen op enige elftalcomimissieleden een diepe indruk maakte. Nochtans werd het eerste doelpunt gescoord door onze stopperspil uit een door hem persoonlijk geleide aanval, terwijl onze tegenstanders geheel onge vraagd door een treffer in eigen doel onze overwinning veilig stelden. Ge lukkig speelden wij deze eerste com petitiewedstrijd niet tegen één van de „grote broers". Welpen. Ook onze welpen zijn voor de eerste schermutselingen in de weide geweest. Dit seizoen beschikt onze vereniging over een zeer groot aan tal welpenspelers (1012 jaar). Met de zeer gewaardeerde medewerking van enige junioren en jonge senioren zal de jeugdcommissie dit seizoen meer in onderling verband een wed strijdenreeks vaststellen voor deze jongens, welke gezien de krachtsver houdingen en het grote aantal welpenelftallen bijzonder interessant zal worden. Zowel onze jeugdcommissie als onze welpjes zelf zullen een grote belangstelling ten zeerste op prijs stellen. H. VAN TEUNENBROEK. 3

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3