mafhall Nette en Nuttige Notulen-Notities f V Dames- en Herenschoenen poelt allen mee, het is voor A.f.e. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 De A.R.O.L. is achter de rug en is inmiddels ook weer bij de geschiedenis opgetekend. Helaas is de D.W.V.-er Bouwman geblesseerd geraakt, waardoor hij enkele weken van zijn sport verstoken zal zijn. Wij wensen hem evenals de Robur- speler Elfering ook vanaf deze plaats een spoedig en algeheel herstel. Wij hebben bij deze wedstrijden van aantrekkelijk spel getuige kun nen zijn, misschien was de wedstrijd H.B.S.Frisia van wat minder ge halte, doch over het algemeen ge sproken werd er goed voetbal gespeeld. Zeeburgia deed voor de 30e maal aan ons A.R.O.L.-tournooi mede. Ja, natuurlijk werden zij hiervoor met bloemen door onze Voorzitter gehul digd, maar trots hun goede voor nemen moesten de jongens van Mat- teman ook nu weer met de 2e prijs genoegen nemen. Hoe is het mogelijk hè (vervolg Van de brug) A.F.C.'ers zullen er trots op en dol blij mee zijn. Jongens, veel succes! Op eigen verzoek, teneinde meer aandacht aan eigen spel te kunnen besteden, is Cees Bouwens als aan voerder vervangen door Coen Colijn. Aan Cees onze hartelijke dank voor de sportieve en correcte wijze waar op hij steeds als captain is opgetre den. Wij hopen Cees, dat dit besluit inderdaad je spel ten goede mag komen. Coen wens ik veel succes als cap tain, in het vertrouwen, dat hij zich van deze taak op even sportieve wijze zal kwijten als zijn voorganger. Het 2de is gestart met een ver dienstelijk gelijk spel tegen Amster dam 3. Iedereen was het er over eens, dat het 2de beter speelde dan in ja ren het geval is geweest. Het 3de en 4de startten helaas met een neder laag, doch door allerlei oorzaken buiten onze wil konden verschillende vastgestelde oefenwedstrijden voor deze en lagere elftallen geen door gang vinden. De uitslagen van 16 September behoeven dan ook nog geen maatstaf te zijn, maar wèl zijn zij een vingerwijzing, dat er dit jaar hard gestreden zal moeten worden om geen terrein prijs te geven. A.F.C.'ers laten wij nimmer ver geten dat wij ten eerste voor ons genoegen lid zijn van onze mooie club en dat ten tweede alles wat waard is gedaan te worden, ook waard is goed gedaan te worden. Laat ons allen tot devies nemen: „Dienen zonder zelfzucht". Dan zal het waar achtig wel gaan! HENK KAPPELHOFF. Er was nog een jubileum. Onze Leo Horn floot voor de 10e maal op de A.R.O.L. hetgeen ook nog door de Heer Kappelhoff werd gememo reerd. En verder hebben wij een paar sportieve en genoeglijke dagen gehad met oude sportvrienden en wij ge loven, dat wij ondanks het financiële offer en dus zonder of althans weinig publieke belangstelling ons A.R.O.L.- tournooi moeten handhaven. Juist de binding onder de amateurs moet nu veel hechter en steviger worden, op dat wij niet onder de voet gelopen worden. Van deze gelegenheid maken wij gaarne gebruik, om al diegenen, die op enigerleiwijze tot het slagen van ons tournooi hebben meegewerkt, heel hartelijk te bedanken. Mogen wij ook een volgend maal op U rekenen? Dank U! Ons eerste elftal is al druk aan het oefenen geweest, o.a. tegen H.V.V. en Be Quick (Zutphen) en beide wedstrijden werden zelfs met grote cijfers gewonnen. Hadden jullie dit nu niet op ons eigen tour nooi ook kunnen doen, jongens? De elftallen 2, 3 en 4 zijn Zondag j.l. reeds voor de competitie gestart. Het tweede behaalde een verdienstelijk gelijkspel tegen Amsterdam 3, doch 3, 4 en ook 5 moesten tegen hun respectievelijke tegenstanders het onderspit delven. De jeugd is over het algemeen goed gestart. Wij hopen slechts, dat als de eerste moeilijkheden van het seizoen overwonnen zullen zijn, er van stonde af aan flink aangepakt zal worden, opdat wij tegen het einde niet weer alles in het werk behoeven te stellen om de dan nog benodigde punten voor behoud te ver zamelen. Jan de Waal heeft de belangrijk ste stap in zijn leven, samen met Mej. A. C. E. Nagtegaal gedaan en wij feliciteren hem en zijn vrouw alsnog met dit voor hen zo heuglijke feit. Uitreiking A.R.O.L-Beker aan de captain van Robur et Velocitas (foto Jan Vermeulen) Inmiddels hebben vele nieuwe le den hun intrede in de A.F.C. gedaan en wij hopen, dat zij spoedig in onze „familie" ingeburgerd zullen zijn. Wij roepen hen een hartelijk welkom toe. Alle elftallen wordt overigens veel succes toegewenst door VéTé. Co's derde. Derde cap, bedoel ik. (Dit even om misverstanden te vermijden). Op 5 September werd onze spil Co Bou wens wederom verkozen om de Nederlandse kleuren te verdedigen. Deze maal tegen Duitsland. Een 83 nederlaag was het enigszins teleur stellende resultaat van deze match. En weer konden we bemerken, dat hetamateurvoetbal en zelfs het internationale amateurvoetbal in het merendeel der persorganen geen been meer aan de grond krijgt. De grote voetbalscribenten van deze tijd, die kolommen vol weten te schrijven over de gewichtstoe- of afname van de betaalde „vedetten" hebben geen woord meer voor het amateurwereldje. J. T. S. 2

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2