Van de brug o? «Jp 35e Jaargang September 1956No. 2 ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Heiststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118. tei. 714194 Typografie: Drukkerij Jofl. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-W. kns 34ste AROL- "tournooi behoort weer tot het verle den. Het heeft een sportief succes op geleverd, waarbij door alle deelne mende elftallen in de ware amateuris tische geest hoe kan het ook an ders! met animo om het bezit van onze mooie wisselbeker is gestreden. De meeste wedstrijden waren het aanzien alleszins waard en de finale gaf een levendige strijd te zien tus sen Robur et Velocitas en Zeeburgia, waarbij Robur buitengewoon fel van zich afbeet en de tegenpartij, ken nelijk wat verbluft door dat ener gieke spel, geen kans gaf. Zo won het aloude Robur ditmaal, alleszins verdiend, de beker. Het deed goed te bemerken hoe gaarne de deelnemen de clubs onze uitnodiging hebben aanvaard. Van het aanbod dat de voorzitters van Robur en H.B.S. meenden te moeten doen om vol gende jaren zo nodig bij te dragen in de organisatiekosten, hopen wij nimmer gebruik behoeven te maken, maar het spontane aanbod was niet temin hartverwarmend. Voor Zeeburgia ongetwijfeld «en teleurstelling dat zij als oudste deel neemster onze vrienden uit de Kruislaan waren voor de dertigste maal onze graag geziene gasten, welk heuglijk feit voor de aanvang van de wedstrijd tegen H.F.C. met een bloemenhulde werd herdacht er ook ditmaal niet in mocht slagen de beker te bemachtigen. Volgend jaar beter, Zeeburgianen! Ons eerste behaalde een m.i. verdiend gelijk spel tegen het knap spelende Quick uit Den Haag, maar de Haagse aan voerder Holtappel ontpopte zich als kanonnier-strafschopnemer, zodat A.F.C. dat door Coen Colijn vijf van de zes penalties benutte, uitgebekerd was. Leo Horn, die het A.R.O.L.-tour- nooi verkoos boven een profwedstrijd uit de ere-divisie, waarvoor hij onze dank en hulde verdient, floot zijn tiende A.R.O.L.-tournooi. Hem werd als herinnering een bureau- blocnote aangeboden. De publieke belangstelling was zeer matig, maar in de tegenwoor dige voetbal-constellatie mogen wij onze verwachtingen in dat opzicht nu eenmaal niet te hoog stellen. Be paald teleurstellend was de op komst van onze eigen leden, van wie op beide dagen niet mper dan 150 a 200 aanwezig zullen zijn geweest. Het is mij onbegrijpelijk, dat een A.F.C.-er op zo'n dag de voorkeur geeft aan een prof-wedstrijd. Voor amateurvoetbal zal er altijd een plaats blijven in Nederland, maar het succes hangt af van de houding van de amateurs zélf, die hun club meer dan ooit moeten dragen en steunen op velerlei wijzen, door veelvuldige aanwezigheid, door bereidheid func ties te aanvaarden èn behoorlijk te vervullen, wat de voetballers betreft door regelmatig en met animo te trainen, terwijl alle leden het eigen belang dienen achter te stellen bij het clubbelang. Teleurstellend was ook dat De Telegraaf en Het Algemeen Handels blad zeer weinig omtrent ons tour- nooi hebben opgenomen. Beseft men niet, dat juist in de lezerskring van deze beide bladen veel interesse voor amateur-voetbal bestaat Daarentegen waren wij zeer ver eerd door de aanwezigheid geduren de een gedeelte van de eerste A.R.O.L.-dag van onze burgemeester, Mr. Arnold d'Ailly, die de wedstrij den met belangstelling volgde. Aan A.V.R.O., Volkskrant en Het Vrije Volk dank voor de aandacht die zij aan ons tournooi hebben ge schonken. Competitie 1956/ 57. En zo staan wij dan weer aan het begin van de voetbalcompetitie. Wat zal zij ons brengen? Het eerste elftal speelde verscheidene oefenwedstrij den, die een alleszins bevredigend resultaat opleverden. Maar competi tie-voetbal is nu eenmaal anders. Wordt er inderdaad in alle wedstrij den met élan en wilskracht gestre den, geeft men zich ten volle ge durende 2 x 45 minuten (dat is ten slotte slechts l/112de gedeelte van de gehele week!), dan moet het kampioenschap binnen ons bereik liggen. De capaciteiten zijn vol-, doende, jongens geeft A.F.C. nu eens het eersteklasseschap. Dat dit niet meer dezelfde waarde heeft als vroe ger, behoeft geen uitleg. Maar wij (vervolg pag. 2, le kolom)

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1