J'" On dit et datjes Vertrouwd 111 "TIM HET APOLLO-PAVILJOEN Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten diners, lunches of partijen Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö ©e weg naar 9!» APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 Old gang. Het nu al bijna traditionele tussen kopje boven dit reeksje dient deze maal gebruikt voor Freddy van Soomeren, die juist vandaag, 31 Augustus, zijn bruid, Rietje Schim mel, naar het stadhuis heeft geleid. Freddy, velen van ons ook bekend als Sabu, waar hij inderdaad iets van weg heeft, speelt zijn partijtje in A.F.C. en zijn partij in A.C.C. Hij zal 't ook blijven doen, want Pietje heeft beloofd, dat het mag en ze zal zijn voetbalkleren wassen. Fred en Rietje, van harte geluk gewenst en ofschoon ik niet geloof, dat je vandaag deze regels nog onder de ogen zult krijgen wens ik jullie verder een genoegelijke dag. A.R.O.L. Zo staan we dan weer voor de officieuze opening van ons voetbal seizoen. We zouden alle cliché's er weer bij kunnen halen en vertellen, dat het gordijn weer opgaat, dat het bruine monster weer gaat rollen enz. We doen dit niet en vallen met de deur in huis. A.s. Zondag 11.00 uur wordt een ieder verwacht rondom ons lekker malse groene veldje om de wedstrij den, elders in dit blad opgenomen, te aanschouwen. De namen der clubs en van som mige spelers, internationals en oud internationals geven een bestemde zekerheid, dat we goede sport tege moet kunnen zien. De pauze-vulling op de Tweede Dag is een zeer aantrekkelijke. De damesteams der handbalvereni gingen Zeeburg en Sagitta spelen een opluisteringswedstrijd. En niet zo maar een wedstrijdje, neen een echte lïlarghall Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 competitiewedstrijd in het kader van de Hoofdklasse. Ad je van Dijk. Eindelijk geeft deze makker dan teken van leven. Onze laatste uit daging betreffende de surfriding beauties heeft hij niet kunnen weer staan en daar kwam hij met zijn meesterlijke verhaal, zoals ik U voor spelde voorzien van een moraal. Adje bedankt en kan je nou echt niet wat fantaseren over die meisjes. Westerkerk. In 1956 blijkt het mogelijk, dat op 26 Augustus voetbalwedstrijden wor den afgelast. Dit lot trof ook het tournooi om de Zilveren Westerkerk van De Spartaan. De kerk blijft derhalve in Amster dam en dat is goed, want waarvan zou Johnny Jordaan anders moeten zingen. J. T. S. VjtlAT is er zo knus, zo feestelijk van tooi, "so pretty and snug" als het A.R.O.L.-toernooi? Waar werd U met zoveel égards ooit ontvangen? Dat is al alleen iets om naar te verlangen! Een nobele schare treedt U tegemoet. Men vraagt U serviel: V zit toch wel goed? Alléén zo'n entree is al waard te vermelden. A.F.C. hèt „Kriterion" onder de velden. Daar is het dat iedereen iedtereen kent. Zelfs ook als U niet meer dan aangetrouwd bent. Daar fluistert men niet van: Wie is toch die vent? Ik vraag in gemoede: Waar vind. je zo'n tent? Zo intiem, zo VERTROUWD en toch zo gedegen. Hier kom je de oude bekenden weer tegen als Frisia, Quick, H.B.S., D.W.V., Zeeburgia, Robur, good old H.F.C.! Geen namen die vreemd of onwennig ooit klonken. Hier wordt ons het oude vertrouwde geschonken. 't Is juist „dat vertrouwde" waarom het hier gaat. Ofschoon ook dat „oude" wordt hier niet versmaad Hier kan 't, dat een doelpunt (is eerder gebeurd: D.H.C. H.B.S.!) weer af wordt gekeurd omdat d'eigen linesman offside adviseert: Geen Kraai wil z winnen! De ref annuleert. Öf dat midvoor Ponstijn voor Robur niet doelt omdat hij de bal aan zijn hand heeft gevoeld. (Wat niemand ontdekt, ook niet „d'arbitrant"). Stopt voor een leeg doel! En wijst op z'n hand.1) Ook dit is een versie van 't woordje „vertrouwd". Een pijler waarop een toernooi wordt gebouwd. Zeeburgia draait hier al dertig jaar mee! „Vertrouwd"klinkt zoiets. Ook voor gastvrouw A.F.C. B. S. LE MARCHÉ.. Historisch. 8

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 8