9 Marshall 4 Mei herdenking Record deelname A.F.C.-Rallqe Onze v/oetbaltoekomst Dames- en hterenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt óe schakel in stanö Op deze zonnige achtermiddag van de vierde Mei 1956 stonden daar dan weer de A.F.C.-ers bij het Mo nument op ons terrein, teneinde, voorgegaan door voorzitter Holtz- appel onze gevallenen te herdenken. „In het tijdsverloop sedert het einde van de Tweede Wereldoorlog is de spontane „oog om oog, tand om tand- gedachte" bij de meesten onzer al lengs vervangen door het Christelijke „niet tot zevenmaal, doch tot zeven maal zeventig maal zult ge Uw vijanden vergeven". Hetgeen niet wegneemt, dat we toch steeds een gevoel van wrevel niet geheel kunnen onderdrukken bij het aanschouwen der grote scharen Oosterburen, die des zomers onze badplaatsen bevolken. Het is nu dan ook zaak ons, bij het gedenken der mannen, wier namen op ons Monu ment staan, niet langer af te vragen: Tegen wie deze jongens gevochten hebben doch voor wat zij hun leven hebben gegeven. Dat is voor onze vrijheid. En het mag dan zo zijn, dat met betrekking tot het juist deze middag in het hart van Nederland onthulde monument de vraag is gerezen of twaalf dan wel dertien urnen daarbij een plaats dienen te hebben, op ons A.F.C.-Monument staat ook de naam ingehakt van een soldaat, die in dienst van Nederland werd ingezet voor de integrale handhaving van ons koninkrijk," aldus Nico Holtz- appel. Hierna volgde de kranslegging na mens A.F.C. en A.C.C. Talrijke da mes betuigden eveneens hun hulde door het leggen van een tuiltje bloemen. J. T. S. Met de feestavond en zijn nasleep nog in de benen, stond de Pers en Propagandacommissie daar dan weer voor een nieuwe krachttoer. Deze commissie bestaat uit jongere mensen, die het nog niet tot een auto hebben gebracht. Telkenjare moet dus, ook al omdat aan potentiële deelnemers geen hulp kan worden gevraagd, de rallye op fietsen, brom mers en dit jaar voor het eerst per scooter in elkaar gezet worden. Ons past derhalve applaus, ja zelfs voetgestamp, voor de Heren Van der Heul en Meyer, die dit varken toch weer keurig hebben gewassen. Dat de tot de diverse A.F.C.-instanties gerichte verzoeken om uitstel hun ner manifestaties succes hadden is gebleken uit de grote deelname. Bovengenoemde commissie vleit zich echter ook met de gedachte, dat de gezelligheid en sfeer der beide vorige ritten tot dit welslagen hebben bij gedragen. Evenals vorige malen bestond de Rallye uit het rijden volgens een be- De gezamenlijke elftalcommissies kwamen onlangs? wederom bijeen om te spreken over algemene voet- balbelangen in A.F.C. Dit gebeurt van tijd tot tijd en is een goede in stelling. Deze avond kreeg een bij zonder karakter, omdat er in feite urenlang slechts één onderwerp aan de orde was: hoe zien we de voetbal toekomst van A.F.C. Aan het slot van de avond werden enige belangwekkende, zij het geens zins nieuwe, conclusies getrokken. A.F.C. moet meer dan ooit trachten op grote schaal jeugd aan te trekken, jeugd welke enthousiast is voor voet bal en dit enthousiasme ook op latere leeftijd weet te bewaren. Te vele jon geren gaan de laatste jaren van voetbal over naar andere sporten. De eerzucht en vechtlust in de elftallen laat vaak te wensen over, waardoor men niet opgewassen is tegen com binaties, die een grote strijdlust aan de dag leggen. Als een groot gemis wordt gevoeld, dat te weinig ouderen zich daad werkelijk met onze A.F.C.-jeugd be zig houden. Er moet veel meer be langstelling voor de jeugd in A.F.C. komen, niet alleen van de „oude garde", maar vooral ook van de seniores, die het einde van hun voet balloopbaan naderen en ook van de vele vaders, die hun zoon in A.F.C. geborgen weten. Hün meeleven, maar ook meewèrken is van het grootste belang. Zó kan men als oudere een taak in de sport vervullen van niet te onderschatten betekenis. paalde route, tijdens welke een aan tal vragen diende te worden beant woord. Zo moest op de Schipholdijk uitgekeken worden naar een bord, welks tekst zou aanraden lid van de Hengelaarsbond te worden. Een der teams, die dit bord over het hoofd had gezien, wilde volhouden in een winkel ter plaatse te hebben ge lezen: „Wordt lid van de Coöperatie". In de ogen der juryleden kon dit antwoord echter geen genade vinden. De antwoorden van het team Wil en Theo van Nigtevegt konden dit voor het merendeel wel en zo staat dan de door Wim Staats vervaar digde wisselbèker op zijn voetstuk in de Deurloostraat. (Theo, stutbalken eveneens bij Willem Staats verkrijgbaar). 2. Nijdam-Lewicki, 3. Familie Nesen- berend, 4. Familie Moesbergen, 5. Familie De Bruin Jr. J. T. S. Nieuwe constellatie. Het eerste jaar van betaald en on betaald voetbal in de K.N.V.B. zit er bijna op. Binnenkort zal blijken, welke clubs willen gaan of willen blijven betalen en welke niet. De al gemene verwachting, dat van de tachtig clubs, die zich een jaar ge leden uitspraken voor betaald voet bal, er zeer vele op dit pad zouden terugkeren naar de amateurstatus, zal mijns inziens niet in vervulling gaan. Ik was en blijf van mening, dat er practisch geen „terug" moge lijk is voor de clubs, die eenmaal aanvingen met spelersbetaling. De financiële moeilijkheden, die hiervan het gevolg kunnen zijn, zul len op een of andere manier worden bestreden. Rond elke vereniging vindt men de mensen, die zich hiervoor willen inzetten, omdat zij menen, hiermede hun club een dienst te be wijzen. Amateurclubs kunnen alleen in be scheiden mate in de belangstelling blijven als zij sportief succes oogsten. Een winnend eerste elftal is voor de toekomst van A.F.C. van groot be lang. Het is te hopen, dat A.F.C. de krachten kan voortbrengen, die naar dit succes leiden. Naast de grote aandacht voor de jeugd zal moeten staan: opbouw van het eerste elftal, dat moet spelen in de hoogste amateurklasse. Dat zij het werkprogramma voor de naaste toekomst. A. G. GLAS. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5