j.h. esseR Uit het v/eteranenkamp Onze jeugd f.z,zdvzz zz^t COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN Bequnstiqinq van onze aöventeeRöeRS. houöt öe schakel in stanö Sinds de vorige Schakel is door Juniores A I, B I en B III deel genomen aan het V.O.C.-tournooi; dopr Juniores B I aan het Spartaan- toürnooi; door Juniores A I aan het Alcmaria-tournooi. Over de resultaten kunnen wij kort zijn, deze waren niet groots. Bij V.O.C. bleek dat al onze tegenstan ders iets feller waren en productie ver voetbal speelden. Op Spartaan bleken de tegenstanders net iets sterker en bij Alcmaria zat het niet bepaald mee. Prijsvraag. De uitslag van de laatste prijsvraag was voor de koplopers: Bob Bremer, 3 punten, totaal 8% punt. Carlo Piepers, 2% punt, totaal 7 V2 punt. Rudy Meyer, 2 punten, totaal 5V2 punt. Björn Nesenberend, iy2 punt, to taal 4 punten. De antwoorden op de laatste 3 vragen waren: 1. De aanvoerder mag kiezen welk doel hij verdedigt óf aftrappen 2. Het doelpunt is niet geldig; de roepende speler krijgt een waar schuwing; het spel wordt hervat met een indirecte vrije schop. 3. Een speler mag tijdens de rust vervangen worden als: a. de te vervangen speler in de wedstrijd gewond is, dus geen oude blessure; b. vóór de aanvang van de wed strijd door beide aanvoerders is afgesproken dat een bepaald aantal spelers bij verwonding mag worden vervangen; c. vóór de aanvang van de 2e helft aan de scheidsrechter van de vervanging mededeling wordt gedaan. Nu de 3 nieuwe vragen: 1. Er moet een strafschop genomen worden. Alle spelers staan 9.15 meter van de bal. Degeen die de strafschop zal nemen, trapt de bal met een klein trapje een meter naar voren, waarop één van zijn medespelers komt toerennen en de bal in het doel schiet. Is dit een doelpunt? 2. Een speler is een kwartier voor het einde van de wedstrijd zo ver moeid dat hij niet verder kan spe len. De aanvoerders hebben vóór de wedstrijd afgesproken dat in vallers zijn toegestaan. Mag voor deze speler een invaller komen H.V.V.A.F.C. 1—6. T|e strenge winter is oorzaak ge- weest, dat het aantal wedstrijden zeer schaars is geweest (of doet zich langzamerhand gevoelen, dat de tand des tijds gaat knagen als het een beetje koud is Hoe het ook zij, dit gebeuren in Den Haag was weer eens ouderwets. Wij kwamen meer dan op tijd aan op het gezellige van oudsher bekende H.V.V.-terrein en begonnen „stijlvol" te babbelen. De opstelling van het elftal gaf enige zorgen, daar er geloerd wordt om spelers weg te halen voor de semi-prof afdeling. Dit is oorzaak, dat de opstelling hier niet meer met naam en. toenaam wordt vermeld, doch uitsluitend een vage aanduiding wie meespeelden. In het doel hadden wij een reclame specialist; achter: een auto-verhuur der en een vloerenlegger; half linie: een schilderijen-artist, een Fokker man en een welgestelde ex.automo- bielmagnaat voor „un homme retiré, een assurantie-specialist, een tandtechnicus/machinist; een bank- expert en een rijwielhandelaar. De wedstrijd bood ons alle vreugde, die een goede veteranenwedstrijd ons kan bieden nl. veel blijdschap over mistrappen, veel verzuchtingen van kort-ademigheid, veel goede wil en bij tijd en wijle een (langzame) goede combinatie. Het mocht de Vloerenlegger, die eerst voor speelde gelukken de score 3. Wanneer kan een speler niet bui tenspel staan Veel succes met de beantwoording. Over de resultaten in de competi tie zullen wij ditmaal kort zijn. Be halve A I en B IV zijn alle elftallen uitgespeeld. A I doet het na de her indeling heel wat beter en van B IV verwacht de Jeugdcommissie ook nog enkele overwinningen. In de volgende Schakel zullen wij de eindstanden bekend maken. O. J. v. d. HEUL. te openen in ons voordeel en dank baar gingen wij rusten, zelfs zou ik zeggen voldaan, dat wij „De Leeuw van Wassenaar" trachten te temmen. Eerst in de 2e helft trad onze wel gestelde ex-automobielmagnaat op en hoe!! Na een zwak begin (om in te spelen) gaf deze passes af, die in het bijzonder door onze bank-expert (geen wonder) werden benut. De score vloog omhoog, toen ook nog de tandtechnicus/machinist zijn steen tje ertoe bijdroeg. Het leek, dat wij het nulletje zouden houden, doch de fruitgrossier, hier boven niet ge noemd, die wel de gehele wedstrijd meespeelde (de auto-verhuurder reti reerde na 45 min.) liet een steek vallen en het was 51; ten slotte kwam er zelfs nog een 6e goal. Onze tegenpartij heeft zich echter koninklijk gedragen, want wij wer den na afloop in hun Clubhuis keurig onthaald en vervolgens naar een ons welbekende gezellige tent in Den Haag gebracht, waar onze gastheren zich van hun allerbeste kant lieten kennen, zelfs zodanig, dat het schei den eigenlijk zwaar viel en enkelen ook nog bleven. Moge deze wedstrijd er weer eens te meer toe hebben bij gedragen, dat prettige verhoudingen met de clubs blijven bestaan, en een stimulans zal vormen, dat een ieder, die dit aangaat zal proberen het ama teursvoetbal in onze clubs (die een buitengewoon moeilijke tijd tegemoet gaan) op een hoog niveau te houden. CAPTAIN. CHAPEAUX POUR DAMES O. CHURCHILL-LAAN 75 TEL. 72.71.93 heRenqRacht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 -

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4