haLus-Ump ha-ha slot Resultaten van d groene velden mam Drukkerij Joh. Meijer Zoon HET VIERDE GERED - HET VIJFDE GEDEGRADEERD een Bequnstiqtnq van onze aöveRteenöeRs, houöt öe schakeL in stanö A/'ricnden, het is voor dit seizoen nagenoeg weer gebeurd. Het eerste elftal is uitgespeeld en de andere elftallen zullen spoedig vol gen. De finish van „onze besten" was hartverheffend en doet het beste hopen voor de toekomst. Zonder bij gelovig te willen schijnen, wil ik toch opmerken, dat de aanwezigheid van een nieuwe mascotte (ik bedoel dat Beertje, dat de laatste wedstrijden rechts voor de rechterdoelpaal rond sprong) kennelijk van goede invloed is geweest. En dan is natuurlijk het grote feit van deze verslagmaand de redding van het vierde. Grappig is in deze, dat de thuiswedstrijd tegen Hille- gom met enige angst in het hart tegemoet werd gezien, daar deze toch de definitieve veiligheid zou moeten brengen. Met een zucht van verlich ting werd het eindsignaal dan ook aangehoord. Achteraf bleek, dat de veiligheid reeds voor de wedstrijd een feit was. Donkere streep aan de balk is de degradatie van het vijfde, dat het door tal van oorzaken niet heeft kun nen redden. Enfin, nu is er voor dit elftal in de reserve tweede klasse ook weer meer eer te behalen dan het kampioenschap alleen. In de volgende Schakel, die eind Juni zal verschijnen, zullen de eind standen der diverse elftallen worden gepubliceerd. Wederom ligt een seizoen achter ons, een seizoen waarvan wij, geluk kig, kunnen zeggen dat het ons geen slechte plaats op de ranglijst heeft opgeleverd. Ongetwijfeld zullen er ve len onder U zijn, die menen dat A.F.C. dit jaar hogere ogen had dienen te gooien en misschien hebben zij ge lijk. Toch is er winst behaald, ver geleken met voorgaande jaren. Er is n.l. over het algemeen prettig ge speeld in een goede verstandhouding en dat zal ons spel, ook het komend seizoen, gunstig blijven beïnvloeden. Zoals U bekend werden de laatste •twee wedstrijden, tegen Holland en O.S.V. gewonnen, waardoor ons pun- tenaantal met 4 steeg. Tegen Hol land speelden wij een levendige wed strijd, waarin het vooral gedurende de tweede helft, niet aan spanning ontbrak. Onze, altijd zeer enthou siaste, Kolf Leeser, was die bewuste Zondag zelfs even de kluts kwijt, waaraan misschien de milde tempe ratuur (het was warm voorjaars weer) wel mede schuldig was. Op een gegeven moment was de bal n.l. over de zijlijn gegaan en het was niet met zekerheid te zeggen wie van beide partijen diende in te gooien. Kolf was kennelijk van mening dat dit ingooien door hem diende te ge schieden, want hij kwam aanstormen onder het uiten van de kreet: „Ajax gooit, Ajax gooit", waarop enkele der toeschouwers elkaar zeer ver wonderd aankeken, niet wetende dat deze kreet nog in Rolfs onderbewust zijn ligt opgeborgen. Geen wonder overigens, want de Ajax-periode is voor Rolf (en voor Co) een belang rijke geweest, waarvan de herinne ring niet in een enkel jaar kan ver vagen. Bij ons verwekte één en ander de nodige hilariteit, zoals U wel zult begrijpen. Op de terugweg deed Rolf boete door een rondje ijs weg te geven, reden waarom hij tegen O.S.V. weer werd opgesteld. Ja, een zaken mannetje is het wel. Naar ik heb horen zeggen heeft verder Rein Akkerman zich door zijn spel tegen O.S.V. aangediend als serieuze candidaat voor het eerste elftal in het komende seizoen. Dat wordt dan samen met Henk een „Eijlders" achterhoede. Geruchten zeggen dat nu ook Kakie Brand besloten heeft zich door een zeer intensieve training op te werken tot het niveau van het eerste elftal! Voorlopig echter gaan we cricke ten, honkballen, tennissen en wat voor zomersporten we nog meer mo gen beoefenen. CEES. Vraag van de redactie: Is het het backstel bekend, dat George juist op Zaterdagavond ook jus d'orange ver koopt In de afgelopen periode hebben we slechts twee keer gespeeld, n.l. tegen Uithoorn II uit, dat we met 20 overwonnen en tegen T.O.G. II thuis, waarvan we verloren met 32. In de uitwedstrijd tegen Uithoorn hadden we heerlijk weer, dat ons kennelijk zo inspireerde, dat we een numerieke veldmeerderheid bezaten. Voor rust maakte H. Kappel er met een fraaie dribbel 01 van. Na de rust hadden we wind mee en dron gen onze tegenstanders op eigen helft terug gedurende bijna de volle 45 minuten. Er werd toen kalmaan gespeeld, vooral nadat D. Perton er met een prachtig schot 02 van had gemaakt. In de thuiswedstrijd tegen T.O.G. hadden we vijf afschrijvingen waar voor er evenzoveel junioren mee hebben gespeeld. Dan allereerst mijn complimenten aan deze vijf, die, ondanks dat ze al een wedstrijd hadden gespeeld, toch nog bleven voetballen en wer ken voor wat ze waard waren. Het was al met al een hele prettige wed strijd, waarin we wel iets in de meer derheid waren. Speciaal voor rust was het zeer aantrekkelijk en werd er aardig gespeeld. Wij openden de score, die P. Meyer inleidde door een voortreffelijke pass af te geven. In die zelfde minuut werd het weer ge lijk, omdat onze gans ,nieuwe verde diging even verzuimde aan te vallen, en zo de tegenstander de kans gaf te schieten, hetgeen gedaan werd van uit een onmogelijk kleine hoek. Na de thee begonnen wij te zelf zuchtig te spelen en hierdoor kwam Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 8071 0 Uw adres voor beter drukwerk Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2