c Uit de kapiteinshut ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. 34e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-W. Mei 1956 No. 10 Hi a [ET belangrijke seizoen 1955 1956 loopt op zijn eind. De meeste amateurclubs zijn al uitgespeeld, voor de betalende clubs blijven er nog maar enkele wedstrijden over. Maar wat voor wedstrijden! Een strijd om het bestaan is er gaande bij de verenigingen die in de hoofdklassen op de scheidingslijn balanceren. Eén enkel puntje kan beslissen over het al of niet voort bestaan van een club, één enkel doel punt kan promotie betekenen of degradatie enlikwidatie. Wij benijden de spelers niet, die onder deze omstandigheden hun sport moeten bedrijven, en wij wensen hen allen toe dat zij behalve de nodige energie ook de zo hoognodige sporti viteit zullen opbrengen om de wed strijden tot een „goed" einde te voe ren. Voor vele semi-prof-clubs moet het aflopende seizoen wel teleurstel ling gebracht hebben. Daarom is het zo verwonderlijk, dat geen enkele ervan gevraagd heeft weer in de rijen der amateurs terug te mogen keren. Of zou het zijn dat „wie een maal uit het napje at" er niet meer af kan blijven? Het tegenovergestelde schijnt wèl het geval te zijn. Als de geruchten juist zijn, zou O.S.V. gevraagd heb ben, het volgende seizoen in de be talende afdeling uit te mogen ko men. Zonder op de motieven, die deze club tot deze stap hebben be wogen, in te gaan, kan men niet anders doen dan zeggen, dat zij daartoe het volste recht heeft, mits zij aan de destijds door de Bond ge stelde eisen voldoet. Maar nu schij nen, alweer volgens de geruchten, de heren van het betaalde voetbal van hun kongsie een gesloten ge meenschap te willen maken en te hebben bepaald dat er geen amateur clubs meer over kunnen gaan. Tegen een dergelijke willekeur past een ernstig woord van protest. Men be- grijpe mij goed. Het is niet mijn bedoeling te pleiten voor het ver laten van de amateurstatus. Maar juist in het belang van het amateur voetbal is het wenselijk, dat clubs die willen betalen daartoe ook de gelegenheid krijgen. En het zou zelfs toe te juichen zijn als de verenigin gen die op twee gedachten hinken en het met de amateurbepalingen niet zo erg nauw nemen, ook de facto tot de rijen der betalende clubs toetreden. Dat kan alleen maar tot zuiverder toestanden leiden en de sport ten goede komen. m Wat A.F.C. zelf betreft, wij kun nen met een gematigd gevoel van bescheiden voldoening op het afge lopen seizoen terugzien. De eervolle plaats van het eerste elftal in de bovenste regionen van de ranglijst had zeker nog veel eervoller kunnen zijn, maar onze langzamerhand be roemd geworden wisselvalligheid zorgde voor enkele noodlottige inzin kingen. We zullen maar zeggen: een volgend jaar beter! Het tweede elftal heeft ons enigszins teleurgesteld; we hadden zo'n stille hoop dat het op de bovenste plaats zou eindigen en daarna een geheime hartewens van vele A.F.C.-ers zou vervullen, maar nadat het in de nek-aan-nek race om de leiding een neuslengte was achtergeraakt, was de gang er uit en de uiteindelijke positie is niet om hooggestemde juichtonen aan te heffen. Het derde heeft een seizoen zonder wereldschokkende evenemen ten doorgemaakt, maar het vierde heeft ons op 't laatst het hart in de keel doen kloppen van angstige spanning. Dank zij de inspanning van alle spelers en de steun van Dick Disselkoen en Chris Geluk wist het op het laatst de paar overwinningen te behalen die het veilig stelden. De elftallen die in de Afdeling spe len, hebben het er, met uitzondering van het vijfde, heel behoorlijk afge bracht. De Jeugd had een harde dobber en we zullen in de naaste toe komst daar wel bijzondere aandacht aan moeten besteden. De leiding er van is in goede handen en als straks ook de technische leiding goed ver zorgd is, hopen we van de jongens prettige en goede voetballers te ma ken. Want het is toch altijd nog zo, dat wie de jeugd heeft, heeft de toe komst, en „een club die leeft bouwt aan haar toekomst", dat wil zeggen, aan haar jeugd. Mogen wij straks de mannen vin den, die bereid en in staat zijn, op de verschillende plaatsen het werk te doen, dat nodig is om A.F.C. hogerop te stuwen!! HOLTZAPPEL.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1