Van Horen, zien maar r\iet zu/ijgen Or\ dit et datjes S. 13aarda BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39. TEL. 720140 ACCOUNTANCY BequnstiQinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Ik heb vernomen, dat de overeen komst met trainer Vaal niet zal worden verlengd. We zouden hem niet langer kunnen bekostigen. Ik kan niet beoordelen, of wij in staat zijn een trainer te betalen^ maar als er in A.F.C. jongens zijn, die niet presteren wat ze krachtens hun capaciteiten kunnen, ligt dit aan de vereniging. Wij zijn er dan niet in geslaagd deze spelers op de juiste wijze te activeren. Ik noem een, nu vertrokken, veelbelovende speler. Het feit, dat deze nu tot een hoger niveau is gekomen, betekent mijns inziens echter niet dat een betere training alleen hiervan de oorzaak is. Nee, hij speelt nu voor geld en men mag hem eisen stellen. Aan kunnen ont brak het hem bij ons ook niet. Zijn storing lag echter in ,,de gevoels- en wilsfeer", om in psychologische ter men te spreken. En hier ligt de taak voor de leiding. Zij zal moeten trach ten de mentaliteit in juiste banen te leiden. Dit kan echter niet, door al tijd te plooien en te trachten de zaak bij elkaar te houden. Het zal ook wel eens „buigen of barsten" zijn. Men zal van de leiding in al haar ge ledingen mogen eisen, dat zij inder daad „leiding" geeft. Wij moeten niet vergeten, dat we vele jeugdleden hebben. Dit geeft de verplichting een zodanige sfeer te scheppen dat een gezonde ontwikkeling (lichamelijk èn geestelijk) gewaarborgd is. Hoe de leden in en door de sport worden ge vormd, hangt voor een niet gering deel af van de kracht van A.F.C. Dit betekent: Resoluut optreden tegen storende of verkeerde elementen. Ik geloof dat hier het manco van de vereniging ligt. Te veel is men ge neigd „een genoegelijke sfeer" in stand te houden. Te veel is men be vreesd om met de vuist op tafel te slaan figuur lijkerwijs gesproken). Kenmerkend hiervoor is een ge sprekje, dat ik eens met enige oudere A.F.C.-ers had. Het onderwerp was het begrip „strijd". Men was het er over eens, dat het leven niet veel strijd meer bood. Ook in de vereni ging niet. „Die tijd hebben wij gehad", werd er gezegd. Maar moet deze lauwe geest niet haar weerslag hebben in de kracht van de vereniging? Capi tuleren wij op deze wijze niet voor de ontbindende krachten? Weerspie gelt zich in de mentaliteit van vele jongeren, waarvan men zegt dat zij slap zijn en geen verantwoordelijk heidsgevoel bezitten, niet de leiding van de club? Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Aan u, bestuur en t.c. de taak hen te vormen. Het bovenstaande werd niet ge schreven in de behoefte persoonlijke critiek uit te oefenen. De vermelde problemen hebben mij lang bezig ge houden. Na gesprekken met A.F.C.- ers ben ik overtuigd, dat ik hiermee de spreekbuis ben geweest van vele leden, ook spelers van het eerste elf tal. Daarom vond ik, dat ik niet mocht zwijgen. OTTO DE VRIES. Apollo, Hij kan wat, die jongen", zeiden de toeschouwers bij onze revue „A.F.C. in Diamanten Gloed". Dat sloeg dan op zijn lied, waarin hij steeds maar weer verzekerde, dat hij gereed stond. Hij, wel dat is Hans Beauchamps, Schönefielt, Schooneveldt. En hij staat gereed, dat is gebleken. Als grensrechter bij de thuiswedstrijden van Uw derde en bij A.C.C. Eerstge noemde activiteit heeft kennelijk nog niet voldoende aandacht getrokken, maar A.C.C. heeft zijn werkzaam heden met betrekking tot de „Pitch" erkend door toekenning van de „Jan Prent"-prijs, het equivalent van onze Nobelprijs. Hans, proficiat en blijf gereed staan, ook voor je A.F.C. Those wedding bells are breaking up the old gang of mine. Henk de Groot, onze goalgetter verliet ook het leger der vrijgezellen en ruilde het voor de gehuwde staat. Onder ons, de ruil lijkt ons niet slecht. Bep, hartelijk welkom in het leger der A.F.C.-dames, die zich zelf vol zelfbeklag graag A.F.C.-weduwen noemen. Maar heus dat valt mee. Teleurstelling. In dit blad mocht ik U vorige maand het water in de mond lokken met het overbrengen van de toezeg ging van Adje van Dijk thans te Accra, dat hij de verrichtingen van de Accra-Boys onder de loupe zou gaan nemen. Ik moet U echter teleur stellen, want nu schrijft hij me dit: „De voetballerij heeft voor de Europeaan geen enkele aantrekkings kracht, ook al omdat op geen der velden soep wordt geserveerd. Overi gens is het spel ook hier ontzettend populair, niettegenstaande de beste clubs een spelpeil bezitten, dat ver geleken kan worden met dat van een middelmatige Nederlandse derde klasser. De Europeanen beperken zich tot surfriding, de enige sport die wat verkoeling met zich medebrengt. Ook ik heb me onder de surfriders ge schaard en trek op vrije dagen naar het strand." Mogen we de hier vertoonde films geloven, dan geschiedt dit surfriden meestal in zeer charmant gezelschap. Misschien wil Adje ons daarvan wat vertellen, zulks ter compensatie van de gemiste Accra-Boys. Noteert U even Adjes adres, ten einde hem eens te schrijven: A. van Dijk, P.O. Box 726, Accra, Gold Coast (W.A.). Vakgroep Semi-Profclubs. Ons land mag zich sedert enkele weken verheugen in het bezit van de zoveelste bedrijfs- of vakgroep. Een maal per jaar mag een amateur club aan de deur van deze groep kloppen, om te worden toegelaten. Niet dan na met gunstig gevolg af gelegd examen. Slechts de landskampioen der amateurs kan worden toegelaten. Clubs als O.S.V. weten dus waaraan ze zich te houden hebben. J. T. S. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 10

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 10