h. q. teiwes Cricketend A.F.C. SCHOONMAAKBEDRIJF VOnÖeLStRAAt 88 WAlöeck pyRmontlAAn 16 onöeRhouö VAn kAntORen Reiniging van gevels hé, poelt u wel mee deze maand gesteld voor de prijs vraag 1. Wat kan de aanvoerder doen, als hij de toss wint? 2. De doelverdediger wil een voorzet onderscheppen, doch laat de bal lopen, omdat achter hem een spe ler roept: „Laat gaan". De doel verdediger laat de bal gaan, waardoor deze bij de betreffende speler, die van de tegenpartij is, komt. Deze maakt een doelpunt. Is dit doelpunt geldig ja of neen? Zo neen, welke straf moet de scheidsrechter dan geven? 3. Mag een speler tijdens dé rust vervangen worden, ja of neen? Zo ja, aan welke voorwaarden moet dan worden voldaan? Van de in Maart gestelde vragen behaalden Bob Bremer en Carlo Pie pers het maximum aantal punten, zodat zij Zondag a.s. hun prijsje bij de Heer v. d. Heul in ontvangst kun nen nemen. De stand in de „kopgroep" voor de „hoofdprijs" is: 1. Bob Bremer: 5% punt. 2. Carlo Piepers: 5 punten. 3. Bob Nesenberend: 2% punt. 4. Rudy Meyer: 2 punten. Ditmaal verwacht de Jeugdcom missie weer vele oplossingen, om mee te dingen naar het maandelijkse prijsje voor 3 goede antwoorden en naar de uiteindelijke hoofdprijs. De standen van de jeugdelftallen na Zondag 15 April: Juniores AI 13 3 10 6 A II 15 7 1 7 15 A III 12 7 1 4 15 BI 15 3 12 6 B II 14 2 1 11 5 B III 12 6 1 5 13 B IV 4 222 Het gemiddelde bedraagt nu 0.73, wat een teruggang betekent sinds Februari. Juniores A I staan onderaan in hun afdeling. Juniores A II zijn naar de midden moot opgeklommen. Juniores A III zijn op dezelfde plaats gebleven als in Februari, de bovenste helft. Juniores B I en Juniores B II staan bijna onderaan, evenals Juniores B IV, terwijl Juniores B III tot de bovenste helft behoren. H. VAN TEUNENBROEK. Nog slechts een korte spanne tijds en de cricketcompetities in alle landen, waar het thans zomer wordt, zijn in volle gang. In het bakerland van het cricket, Engeland, bereidt men zich voor op de' zoveelste test match tussen Engeland en Australië. Een gigantisch gevecht, dat U zeker niet moet onderschatten. De eerste testmatch, die in Nottingham zal worden gespeeld, was reeds enkele maanden geleden schoon uitverkocht, behalve dan de laatste de 5e dag. Immers, men weet nooit van tevoren of zulk een match wellicht na vier dagen spelen reeds uitgespeeld is. De Engelsman huldigt nog steeds het principe: Safety first. In Denemarken, waar ook al cricket wordt gespeeld, wacht men met ongeduld op de komst van de Oranje-elf, al dient te worden ge zegd, dat deze elf Nederlandse kna pen, waar onder de oud-speler van A.F.C. 1, Wally van Weelde, die te vens captain is en diens broeder Henk van Weelde, die thans nog op de Zaterdagmiddagen de voetbal velden bepaald omveilig maakt, niet in oranje, doch smetteloos wit deze strijd aanbinden. Ja, dat cricketclubje van A.F.C. heeft het waarachtig al ver geschopt; buiten Wally en Henk van Weelde genoten ook Wim Feldmann, W. v. d. Hurk, D. de Baare en Piet Sanders de eer de nationale kleuren te mogen verdedigen. En met het behalen van kampioenschappen van Nederland zijn die A.C.C.-ers ook al niet zo kinderachtig. Liefst NEGEN keer lapten ze hem dat'! Deze zomer gaat het al heel bij zonder ernst worden, want de Bond promoveerde ons tweede elftal tot overgangsklasser. Ons eerste elftal is nu ingedeeld in een veel kleinere afdeling, zodat er thans een regel maat gaat komen in het te spelen programma. Het wordt voor A.C.C. een heel zware, doch daarbij, indien zij erin slaagt het tot een goed einde te brengen, een vooral dankbare taak. Vooral de laatste jaren hebben zich ettelijke jonge A.F.C.-ers gemeld en aangenomen mag worden, dat de meesten daarvan, toen ze cricket een maal „ontdekten" voor deze sport nooit meer zullen verloren gaan. Moeilijker is de propaganda op zichzelf. Iets wat onbekend is, is nu eenmaal daarom ook onbemind. Men fabriceert dan vaak een net van on verklaarbare fabeltjes er omheen en het wordt dan uiterst lastig de even tuele reflectanten te overtuigen. A.C.C. doet dat anders; ze heeft in mensen als D. de Baare, J. Bregman en H. van Weelde bijzonder goede en nuttige leermeesters van de jeugd. Op de avonden van de training op het terrein van A.F.C. is er dan ook steeds leiding en ook tijdens de wed strijden van de jeugd op Woensdag en Zaterdagmiddag is er altijd be hoorlijk leiding. Met toestemming van de ouders is er ook nog zelfs gelegenheid om op Zondag te spelen (sommigen zitten dan aan hun wis kunde te zwoegen!) in een van de VIER Zondagelftallen. Er is, kortom gezegd, de gehele zomer doorlopend gelegenheid om te trainen en te spe len. Ten slotte nog een paar woorden over de „onkosten". Stel U gerust, want met slechts VIJF harde Neder landse guldens inclusief een wit (en schoon!) sporthemd en een kort wit voetbalbroekje zijn onze jongens DE mijnheer op het cricketveld. Zij leren een prachtige zomersport beoefenen en liefhebben. En Pa en Ma zeggen achter hun hand, zonder dat zoonlief het hoort: Opgeruimd staat netjes! Als we dan toch het woordje „op geruimd" hier gebruiken, is het ze ker op zijn plaats te vermelden, dat de geest bij de cricketsport steeds opgewekt en sportief mag genoemd worden. Natuurlijk zijn er daar óók uitzonderingen, omdat niet al onze jongetjes ware engeltjes zijn. Om de donder niet en dat is maar gelukkig ook. Op en om het cricketveld krij gen zij de kans zich op behoorlijke wijze uit te leven, waarmede een van de grootste voordelen van alle bui tensporten genoemd is. KANTOOR TEL. 124189 PRIVÉ: TEL. 793186

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 6