Onze jeugd j.h. essep COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN hepenQRacht 92 hé, poelt u wet mee Hieruit hebben wij al lang de con clusie getrokken, dat toeschouwers botterikken zijn, die niet vermogen door het uiterlijk heen te schouwen. Want deden zij dat, dan zouden zij het hart bemerken, dat warm klopt voor de voetbalsport. Is het erg, dat we de bal niet al tijd te pakken krijgen? Vindt u het vreselijk, dat ons richtinggevoel niet voor 100% voldoet aan de eisen van de heer Hoolboom c.s. A propos, wie zei er ook weer, dat de jeugd de toekomst had. Die man (een vrouw denkt nooit) weet er niets van. De laatste wedstrijd hadden wij in onze gelederen weer Ab de Jong en Henny Weverink. Hoewel hun gezamenlijke leeftijd die van de drie andere voorhoedespe lers overtrof (en daarvoor komen zij best uit), wist dit tweetal de vaart in de voorhoede te brengen. Ab de Jong werkte met enige magnifieke stormlopen de bal twee maal in het net. Geïnspireerd door dit voorbeeld, lepelde Henny de bal zo tactisch voor de voeten van zijn medespelers, dat het eindresultaat 50 in ons voordeel was. De rest van de ploeg wordt be dankt voor de opkomst. Ja toeschouwers, u heeft weer wat gemist Het volgende verslag werd in een geheel andere stemming geschre ven. Niet zozeer het feit, dat we met 64 verloren was hiervan oorzaak. Wel, dat ondergetekende, door twee maal onoordeelkundig op te treden hieraan mede schuld had. Al met al hoeven we echter niet triest te zijn. De Spartaan 6 staat bovenaan. In onze doelpuntenloze periode verloren we van dit elftal met 60. Dat onze voorhoede thans 4 doelpunten tegen maakte is een positief resultaat. Bovendien waren we in 't veld mijns inziens nauwelijks minder. Als de tegenpartij die vervelende junio renmiddenvoor maar niet had gehad, die steeds op de goede plaats stond en op z'n eentje drie doelpunten zette. Ja alsals we niet met 8 man hadden hoeven te beginnen- en als iedereen z'n bed maar had gezien de voorgaande nacht. OTTO. TToewel er de afgelopen weken slechts weinig van „echt" voet bal is gekomen (wel van straatvoet bal, want dat kun je ook doen als 't hard vriest!), heeft de Jeugdcom missie toch voldoende stof om haar plaats in de Schakel op te eisen, want die ene jeugdvoetbal-Zondag is er niet één om met genoegen op te rug te zien. Niet alleen waren de resultaten slecht (maar dat is niet het ergste, want een goede A.P.C.-er is allereerst een „goodloser"), doch dé klap was wel, dat wij deze Zon dag, 18 Maart j.l. vele jongens niet op de velden zagen, hoewel zij ons geen bericht van verhindering had den gezonden! De Jeugdcommissie stelt vanzelfsprekend deze wegblij vers enige weken niet op, maar vraagt zich te zelfder tijd af, waar om jongelui, die iets voor hun sport voelen, een dergelijke, vooral tegen over hun sportmakkers en jeugdlei ders, onsportieve houding kunnen aannemen. Daarom, indien je werke lijk niet kunt komen, schrijf dan uiterlijk Vrijdagavond 8 uur af! Paastournooi. Reeds annonceerden wij ons Jeugd- tournooi via het Bulletin. De deel nemende verenigingen zijn in de „A"-leeftijd (jongens van ongeveer 15—^18 jaar)Alcmaria Victrix, D.W.S., V.O.C., H.B.S., H.M.S. en A.F.C. en in de leeftijdsgroep ,,B" (jongelui in de leeftijden van onge veer 1215 jaar)Blauw Wit, H.B.S., H.V.C., de Spartaan, V.O.C. en A.F.C. En weet U dat wij een grote publieke belangstelling verwachten? De wedstrijden zullen het waard blijken te zijn. U bent van harte welkom. Pinkstertournooi Blauw Wit. Met bijzonder veel genoegen ma ken wij nu reeds bekend, dat wij ook voor dit jaar de vererende uitnodi ging kregen van onze „grote broer" Blauw Wit tot deelname aan het Internationale Junioren „A"-Tour- nooi. Het is wel zeer verheugend, dat wij opnieuw één van de weinige Nederlandse verenigingen zijn, die kunnen deelnemen. Daarom jongens van ons hoogste, jeugdelftal: houdt niet alleen deze dagen vrij, doch gooi bovendien nog een schepje op de training (bij sommigen kan er wel een zeer grote schep op, gezien hun onregelmatige opkomstten einde onze vereniging een goed fi guur te laten slaan tussen de beste voetballers uit Nederland en de na buurlanden! Prijsvraag. Wij annonceerden, dat wij voor de goede oplossers een prijsje beschik baar zouden stellen. Helaas, geen enkele inzender kon alle vragen tot volle tevredenheid beantwoorden. Voor de volgende drie vragen geldt echter weer hetzelfde recept: Alle antwoorden goed, dan een beschei den prijsje voor enkele inzenders. De stand in de „kopgroep" voor de „hoofdprijs", aan het eind van het seizoen, is: 1. Bob Bremer 2% punt; 2 en 3 Rudy Meyer en Carlo Piepers 2 punten. De nieuwe vragen luiden: 1. Mogen de spelers gedurende de wedstrijd van plaats verwisselen zonder de scheidsrechter daarvan in kennis te stellen? 2. Hoe kan de scheidsrechter, indien hij het spel om welke reden dan ook heeft „dood" gemaakt door te fluiten, laten hervatten? 3. Een buitenspeler staat niet straf baar buitenspel. De midvoor speelt de bal in de richting van het doel doch de bal komt via een der achterspelers bij deze buitenspel staande speler. Deze loopt naar het doel en scoort. Is dit doelpunt geldig Wij wekken alle jongens op deel te nemen, teneinde hun spelregelkennis te toetsen, want de vorige maal misten wij nog diverse spelers, die zeker niet kunnen bogen op een feilloze spelregelkennis. Oplossingen kunnen natuurlijk weer gezonden worden naar de Heer O. J. van der Heul, Gerrit van der Veenstraat 118 II. H. VAN TEUNENBROEK. TEL. 41864-42864, BEURS 41057 CHAPEAUX POUR DAMES CHURCHILL-LAAN 75 TEL. 72.71.93 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4