Van Resultaten van de groene velden S. 13aarda 2 6 ACCOUNTANCT BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL. 720140 BeQunstiqino van onze aöveRteeRöeus, houöt öe schakel in stanö Ondanks het feit, dat wij deze keer met voorbedachten rade de Schakel een week later dan normaal bij U in de bus laten glijden, is het ons toch niet mogelijk U over meer dan twee weken nieuws van onze elftal len voor te schotelen. De vorst periode werd nu eenmaal gevolgd door een periode van zonneschijn overdag en tamelijk vriezend weer des nachts. Onze en andere velden werden dus telkens weer nat. Maar genoeg over het weer en terzake. De enige competitiewedstrijd van het eerste elftal was de vooral door onze tegenstanders met zoveel span ning tegemoet geziene strijd tegen D.C.G. We verspeelden wederom een kostbaar puntje. Zeeburgia, de leider in onze afdeling, verloor de laatste verslagzondag van de hekkesluiters en daardoor bedraagt onze achter stand op dit moment vijf punten met nog zes wedstrijden voor de boeg. Het enige, dat onze jongens te doen staat is winnen zonder op- of omzien. Aan het eind van het sei zoen kunnen we dan wel kijken hoe de kaarten zijn komen te liggen. Het tweede elftal heeft kennelijk niet goed overwinterd. Twee achter eenvolgende gelijke spelen sloegen het elftal de kans uit de eigen hand. Een relatieve "achterstand van drie punten op Nautilus 2, welke club nog slechts één keer bestreden moet wor den, doet ons nu van anderen afhan gen. Het derde kon zich ondanks een 94 nederlaag tegen Haarlem 3 op de derde plaats van boven handhaven. Weliswaar met een achterstand van tien punten op bovengenoemde lei ders, maar met een even grote voor sprong op nummer laatst, R.K.- A.V.I.C. 3. Voor het vierde luiden de noodklok ken. De laatste wedstrijden gingen beide met 21 verloren en daardoor is dit elftal op de onderste plaats beland. Gelukkig werd er goed en prettig gespeeld, zodat voor wanho pen nog geen reden is, temeer daar aanvoerder Nico Leloux zijn aange- laat weer in de normale plooien heeft gestreken en regelmatig van de partij kan zijn. De stand per 18 Maart 1956: De Spartaan 3 15 11 4 39—17 26 T.S.V. 3 18 11 4 3 47—28 26 Haarlem 4 16 9 3 4 5440 21 D.E.M. 2 17 9 2 6 46—31 20 Stormvogels 3 16 6 4 6 39—31 16 V.V.B. 2 16 6 4 6 26—28 16 Beverwijk 2 17 5 5 7 28—31 15 Bloem'daal 2 15 3 7 5 3440 13 Schoten 2 15 5 3 7 26—30 13 Hillegom 2 14 3 3 8 23—36 9 Kennemers 3 17 1 6 10 26—52 8 A.F.C. 4 14 3 1 10 20—51 7 Naar ons terrein komen o.a. nog Schoten 2, Bloemendaal 2, Kenne- mers 3 en Hillegom 2. Het minieme aantal wedstrijden speelde de aanvoerders kennelijk parten, want slechts van enigen van hen treft U hierna een verslagje aan: Het eerst wil ik beginnen met Akkerman, die tijdens mijn afwezig heid hét tweede op een voortreffe lijke wijze als captain heeft geleid, dank daarvoor te zeggen. Dan de overige spelers die mij tijdens mijn ziekte middels een fruitmand blijk van medeleven toonden. En nu dan de wedstrijden: Aalsmeer IIA.F.C. II: 33. Laat ik beginnen met het noemen van enkele namen: Akkerman, die een geweldige partij speelde. Dan ook H. Briedé, B. Wildeboer, D. Ohm en B. Ar noldus. Het beste doe ik er, geloof ik, aan om de rest maar te vergeten, want dat wij stom hebben gespeeld, was zeker. Zoals altijd startte Aalsmeer fors en speelde stevig. Elke bal, die voor hun voeten kwam, werd weggedreund naar voren en zo slaagden ze er in een 20 voorsprong te nemen. Ge lukkig konden we gelijk komen door Boswijk en mijn persoon. Met ons tweede doelpunt begon echter de ellende. De gastheren waren een tik- kie ontstemd en dit resulteerde in een 10 mans bezetting i.p.v. 11. Tus sen de bedrijven door veroorloofde wij ons nog een penalty te missen. Na de thee bracht Joop Zimmerman met een kopbal de stand op 32 en toen gaven we het middenveld geheel prijs. Binnenspelers liepen gezellig te wandelen en dekten onvoldoende. De halflinie trok zich dus terug en er ontstond een bombardement op ons doel dat hun op 33 bracht. Daar tegen hadden wij slechts een peuterig in slow tempo uitgevoerd spelletje te vertonen, dat niets om het lijf had. Dank zij de achterhoede bleef het bij 33 en na afloop oordeelde Aals meer het nuttig om via een protest nog een strafschop te nemen, die Hubert nog kon keren. Daarmee was deze voorstelling afgelopen. De week daarop traden we aan in een uitwed strijd tegen T.I.W. II, die eindigde in een gelijkspel: 00. Als altijd was de achterhoede betrouwbaar, maar de voorhoede onmachtig door te veel individueel spel en te weinig vrijlopen van diegene die de bal niet hebben. Er kwam geen behoorlijk schot uit onze schoenen. Na de thee was de opstelling gewijzigd maar dat had niet de minste invloed. Er werd wel één keer gescoord, maar dat was vol gens de scheidsrechter in buitenspel positie. Bij ons viel B. Arnoldus jam mer genoeg uit, waarvoor v. d. Halm inviel. Deze beide wedstrijden waren erg teleurstellend, maar wat ik het on plezierigst vind is, dat wij (de goeden niet te na gesproken) te veel op de fouten van elkaar letten en te weinig vrij lopen als een ander de bal heeft. Als wij een speler, die iets goed doet niet kunnen of willen complimente ren, laten we dan in elk geval ons mond houden als hij iets verkeerd doet, want met afbreken heeft men nooit iemand tot iets goeds of groots gekregen. Dus voor de volgende keren geldt het parool: vrijlopen, afspelen (liefst vóór de man) en stevig er op zitten. JAAP. Wij zijn de goegemeente nog een verslag verschuldigd van voor de vorstperiode. Natuurlijk, we zitten maar in een Onder-Afdeling-Grasvernielers, maar dat zoudt u niet zeggen als u ons achter de bal aan ziet zwoegen. Helaas, we behoren niet tot die elftallen, die scharen toeschouwers trekken en luide worden aangemoe digd. Als wij een terrein bezetten hoor je hoogstens vragen: „Wie zijn dat daar?", op een manier, die slechts kan uitdrukken: „Wat een zootje, waarom willen die jongens toch zo graag voetballen?" MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 71 3308

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3