Netteen Nuttige Notulen-Notltles Van oranje- en rode (tulp) stoppers hé, poeLt u wel mee? T"|e afgelopen maand werd er weer -L' niet veel gevoetbald. Ons eerste elftal speelde alleen een thuiswed strijd tegen D.C.G., die in een 11 gelijk spel eindigde. Wij mochten over dit resultaat niet ontevreden zijn, daar D.C.G. liet zien, dat zij over een goede ploeg beschikt met vele jonge spelers. In de eerste helft werden twee doelpunten, gemaakt door D.C.G.afgekeurd wegens bui tenspel. Eén dezer doelpunten werd op advies van onze kundige grens rechter Luc Nijdam afgekeurd en terecht. Op 18 Februari werd door de Toto commissie een feestavond aangebo den in het Minerva-Paviljoen. De vooravond werd gevuld met een uit stekend Cabaret door het amateur gezelschap „De Wijze Narren". Wat dit gezelschap ons deze avond gebo den heeft zal lang in ons geheugen blijven. De artiesten toonden uit het goede hout gesneden te zijn. De dansmuziek werd verzorgd door het bekende Kwartet Theo Paternotte, terwijl in de bar de mu ziek werd verzorgd door Jan Hof meester. Tijdens de pauze en na afloop van het Cabaret hebben de diverse attrac ties ertoe bijgedragen dat de feest stemming bij de aanwezigen er steeds beter in kwam. Mede door de spon tane medewerking van de diverse leden is deze avond er één geworden die ons lang in herinnering zal blij ven en dat wij reeds nu uitzien naar een volgende avond. Alle hulde aan de Pers en Propagandacommissie, de organisatoren. Personalia. De 5e Maart j.l. was het 35 jaar geleden dat één onzer dochtervereni gingen werd opgericht, n.l. A.C.C. Dit heugelijke feit werd op genoem de datum in de onovertroffen Amstel Club door de leden en genodigden gevierd. Op 1 Maart vierde het Haagse Quick haar zestigste verjaardag. Hier dient even gezegd, dat A.F.C. zich erover verheugt, via het A.R.O.L.-Tournooi, na 35 jaren weer in nauwere relatie met de Haantjes te zijn gekomen. Ook deze maand werd onze A.F.C.- familie weer uitgebreid met enige spruiten, n.l.: Marijke, dochter vart de Heer en Mevrouw Bregman-van Nifterik en Willem Lucas Siese, zoon van de Heer en Mevrouw Nijdam- Holswilder. Beide echtparen ook nog door heel A.F.C. van harte geluk gewenst. De Heer Joh. Jaspers werd, in de vacature, ontstaan door het overlij den van de Heer G. R. Plooijer, ge kozen in het Sectie Bestuur Amateur Voetbal. Ook vanaf deze plaats onze geluk wensen. Co Bouwens. In de vorige Schakel schreef ik al dat J. A. Bouwens gekozen was voor de training van het Nederlandse Ama teur Elftal, inmiddels heeft Co reeds medegespeeld in dit Nederlandse Elftal tegen de Fransen in Mau- beuge. Wij spraken de hoop uit in het bulletin van 13 Maart j.l. dat Co ons goed zou vertegenwoordigen. Nu dat heeft onze spil dan ook gedaan, zoals IJ uit de kranten en de sportversla- gen door de radio hebt kunnen ver nemen. Co proficiat. Aad Veltema. Op 24 Maart 1956 is Aad Veltema, voor zijn intimi Broer, getrouwd met Anneke Boltjes. De speech van de ambtenaar van de Burgerlijke Stand moge dan lang geweest zijn, als de man alles geweten had zou hij uren alleen al over Broer hebben kunnen praten. Een jaar of wat geleden deed Aad, zijn intrede in onze club en na de J,1 erts hadden we Oranje Hein Een zangspel, 'k meen van Bouber. Dit zou bij A.F.C. nu zijn: „Oranje Co" dacht Hauber. Nadat „Us Co-van de-likeur" al 'n beetje had geflirt met deze felbegeerde kleur, droeg hij dan thans HET shirt! Dit was sinds Charles niet meer gebeurd bij good old A.F.C. Wéér droeg dus een oranjeshirt roodzwarte goodwill mee! Ook Bouwens immers voetbalt wel bijzonder knap en fair. Werd, mede door z'n gave spel, bij ons snel populair. *Wij houden zeer bepaald niet van verheerlijken en zo. Die „sterke-benen-weelde-man" geldt echter niet 'voor Co. Co Bouwens is, naar ik vernam, al 'n beetje arrivé. Voert, concurrerend met Schiedam, het predicaat p.p.! Met zulk een job bestaat geen vrees voor „over 't paard getild". Co is van het kaliber Kees en daarom zeer gewild. Voor Bouwens is de voetbalsport wat zij behoort te zijn: EEN BALSPEL, dat gespééld slechts wordt en nimmer werkterrein. Daar in Maubeuge is onze Co ontstellend goed gestart! gebruikelijke heen- en wederslinge- ringen werd hij opgesteld als links buiten in het eerste elftal. Hoe hij daar nu precies gespeeld heeft? Ik weet alleen nog, dat hij elke wed strijd goed was voor minstens een doelpunt. Later in lagere regionen bracht zijn sport nog het ongemak van een ge broken pols mede, juist in een voor zijn studie belangrijke periode. Annke en Aad, van harte geluk gewenst. Jeugdtournooi. Ten laatste wil ik U er dan op at tent maken dat onze Jeugdcommissie ook dit jaar weer een groot Jeugd tournooi heeft georganiseerd voor de Junioren A 1 en B 1 op de Tweede Paasdag. Wij hopen dat er vele leden aanwezig zullen zijn om onze jon gens aan te moedigen, maar ook om interesse te tonen voor hetgeen voor de Jeugd gedaan wordt. Dit tournooi belooft wederom een groot succes te worden evenals de vorige jaren. Dus op Tweede Paasdag op naar ons JEUGDTOURNOOI aan de Wan delweg. VéTé. Als stopperspil was Co weer „zó"; precies Cor van der Hart. De pers (dus was per radio Pagano ook „apart" zei: „Bou-„man" doet een goal cadeau Precies als Van der Hart. Is dat niet erg, dat men de naam van iemand als Co Bouwens in Ajax al een grote faam niet spellen kanEn trouwens: Reeds nu ziet men de amateur bij pers en radio als 'n soort van rotte bellefleur Voor Co, driewerf BRAVO!!! De stoppers staan de laatste tijd (ik meen dan bij de Reds) wel in de eh publiciteit, tot in de radio-sketch! Geen kunst, een A.F.C.-er krijgt daar steeds „prioriteit" Maar 't moet er niet een zijn die zwijgt; meer 'n zwam-NEUS, zogezeid. Doch onze „oude" stopperspil, vriend Gerrie, alle hulde. Z ó'n stunt hij el ke maand wel wil voor zesenvijftig gulden! Hij kent de stem niet van zijn vrouw (sprak zij soms door heur neus?), maar redde tóch de huwelijkstrouw dank zij zijn prima keus! Altijd volgens de radioreporter. De Sportkroniek echter weet met zekerheid, dat rechtsback Herberts door te zacht terugspelen aan een doelpunt debet was. B. S. LE MARCHÊ. 2

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 2