h. q. teiwes On dit et datjes SCHOONMAAKBEDRIJF VOndelStRAAT 88 wAlöeck pyRmontLAAn 16 onöeRhouö vAn kAntouen Reiniging VAn gevels hé, poelt u weL mee? 10 Vraag. (K.B.) Het heeft gepasseerd dat op een Zaterdagmiddag, overigens een prachtige dag die tot voetballen noodde, vier jongemannen het plan hadden opgevat om voor de Zondag nog eventjes een bal te trappen en de spieren wat losser te maken. Drie van de vier waren daartoe in de loop van de week niet in de gelegenheid geweest in verband met studie en drukke werkzaamheden. De velden, waarvan het tweede bespeeld werd door het Zaterdagmiddagelftal en het derde even in gebruik was genomen door A.B.C., verkeerden in de beste staat. Toen dan de vier leden van onze voetbalclub zich uitgekleed hadden en Herman om een bal hadden ver zocht, kregen zij te horen dat de uitreiking hiervan alleen bij goedkeu ring van de commissaris van mate riaal mocht geschieden. Dit is een goede maatregel. Maar wie schetst hun verbazing toen zij vernamen dat hun die lichte training werd ontzegd op grond van het feit Uat trainen slechts dan mogelijk is op de daar voor bestemde avonden. Indien zij wel toestemming zouden krijgen zou dit een precedent scheppen, een uit was, welke onder geen beding ge tolereerd kan worden. Aan het Bestuur zou ik willen vra gen of wij een voetbalclub zijn of een societeitsvereniging. Jip en Be-a-tje. Van het bo-ven-ge-noem-de echt paar ont-ving het Be-stuur een dank- schrij-ven, dat on-ge-veer het vol gen-de in-hield. „Wij dan-ken heel A.F.C., vi-a U, voor de be-lang-stel- ling bij ons hu-we-lijk. In het bij zon-der wil-len wij de wei-pen (en hun lei-ders) be-dan-ken voor hun blijk van mede-leven, dat wij zeer op prijs heb-ben ge-steld. Wij zul-Ien niet gauw ver-ge-ten, dat A.F.C. in ster-ke ma-te heeft bij-ge-dra-gen om onze trouw-dag bui-ten-ge-woon pret-tig te ma-ken. Met vrien-de-lij-ke groe-ten. JIP EN BEA. Nose in the Boat. Verscheidene luisteraars zullen ver rast de oren gespitst hebben, toen Cees de Lange op die bewuste Zater dagavond een Heer Stallmann voor de microfoon riep, teneinde hem in het kader van de z.g. Showboatshow in de boot te kunnen nemen. „Verroest, zou dat Gerrit wezen?" En na het eerste karakteristieke grinnikje op een snedige opmerking van Cees de Lange wisten alle be kenden het. Inderdaad het was Gerrit. Pas later bleek, dat het volledige echtpaar Stallmann aanwezig was. En of Gerrie nu wel of niet in de boot genomen is, zijn maandje huur was verdiend. Van je vrienden moet je het maar hebben. Nog even IJs. Mag ik even terugkomen op de ge lukkig alweer bijna vergeten vorst periode. Ik mocht reeds iets schrij ven over de schaatsprestaties van Henk Kappel. Henk van de Berg bracht het in de Elfstedenwedstrijd tot de 95-ste plaats. Deze plaats, welke in dit gezelschap een zeer eer volle te noemen is, deed gelukkig niet zoveel stof opwaaien als de eerste vijf. Er is nog een mail (een kleintje nog), die een grote triomf op het ijs behaalde. Timmet je (De Telegraaf zet dan achter zo'n naam: 5) van Lennie en Tim, behaalde in zijn eer ste echte wedstrijd op echte schaat sen en, althans volgens zijn vader, tegen bomen van kerels een tweede plaats. Zijn medaille heb ik twee keer ge zien. Kleine Tim toonde hem op het Clubhuis en grote Tim droeg hem bij zich in het stamcafé. Of hij even trots op zijn zoon was, vraagt U? De Liefde. U kunt ei bijna altijd zeker van zijn, dat wij onder een kopje als hier boven slechts da Liefde in verband met A.F.C. zullen behandelen. Wellicht herinnert ge U ditzelfde kopje in een der vorige edities van dit clubblad, waarbij wij gewag maakten van het met zoveel dank aanvaarde aanbod van onze donateur John Eijlders te Menton, Alpes Mari- times, France. (Wat klinkt dat toch veel zonniger dan bijvoorbeeld Bei- len, Drente). Intussen is het niet bij plannen ge bleven en zo is dan op 29 Februari j.l. Mevrouw Swart naar Menton ver trokken. Over de vele voeten, welke dit vertrek in de aarde heeft gehad spreken wij niet. Wel over het feit, dat ze zich aan de Rivièra kiplekker voelt. Ze zal velen van U er zelf wel van vertellen. Feest. „Drie maal gooien voor één kwartje." „Bij ons in de Jordaan." „Nee, dat blauwe paard moet ik hebben." „Geef mij maar Amsterdam." „De halve kruik is gevallen op Ben Bonkink. Wie heeft Ben Bonkink?" „You're just like a boomerang, boom, boom." Iedereen heeft bijna alle deuren open gedaan en bovenstaande frases te horen gekregen. Het was dan ook een buitengewone avond, onze eerste jaarlijkse feestavond. De Totocom missie had tegen de P. en P.C. ge zegd: Jullie moeten een feestavond maken. Dat hebben deze jongens ge daan en ik geloof, dat iedereen het leuk heeft gevonden. Er er is nog een centje overgebleven ook. Harte lijk dank aan allen, die dit mogelijk hebben gemaakt. Daar elk feest staat of valt met de prestaties der medewerkers zult U begrepen hebben, dat deze presta ties buitengewoon goed geweest zijn. Naar onze smaak zullen professio nals het werk der „Wijze Narren" niet licht verbeteren. De later optre dende musici waren eveneens HiFi. En daar is alles meegezegd. J. T. S. KANTOOR TEL. 124189 PRIVÉ: TEL. 793186

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 10