Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö P. Toen kwam weer het gezond verstand weg was het [hindernissie 't Bestuur zocht enige ouders aan die vormden een commissie. De kinderen gaan op tijd naar huis, niet schoorvoetend [of laks, Om half zes roepen z' in koor, beleefd, dag ome Max! Stichting. Dan komen we aan de extra-vergadering in November, met als belangrijkste punt de „Stichting". De naam van Gerard van Nigtevegt, de initiatiefnemer en waar nodig instigator in deze, wordt in het volgende, weer door allen meegezongen lied, vastgelegd. LIED VAN DE STICHTING. (Melodie: Aveva un Bavero). 1. P. Als er straks van deze plaats ons knus terreintje [gaat verdwijnen, Zal voor ons, over de dijk, een prachtig nieuw complex [verschijnen. T. Moeder A.F.C. plus dochters en de sociëteit te samen, Steunen met geheel hun hart dat uitgesproken [mooie werk! P. Als t bestuur van Amsterdam nu maar heel goed [zijn plicht verstaat. T. Weet ik dat het met de stichting van een leien [dakje gaat! REFREIN: Beiden M anneer de stichting ons het droomveld laat beleven, En zij ons allen dat wonder zal geven, Dan zijn we dankbaar dat wij A.F.C.-ers Zoiets bereiken door liefde voor de club! 'k Weet de stichting zal wel lukken, Dank zij Gerard van Nigtevegt Want nooit zal die vrijer bukken Wat hij aanpakt komt steeds terecht! 2. T. A.F.C.-ers hebben ook te samen dit terrein geschonken Daarom gaan we nu maar weer naar onze goeie leden [lonken: P. Zet Uw schouders onder 't werk, want eendracht maakt [nog altijd machtig, Slaat de handen in elkaar, dan komt er weer iets goeds [tot stand! I. Ja, het zal er zeker komen, 't lang verbeide sportterrein. P. Daar zal: voetbal honkbal cricket, voor altijd ver- [enigd zijn! REFREIN: Wensen Via de reglementswijziging en de overwinningen van het eerste op Vriendenschaar en Donar, komen Thomasvaer en Pieternel aan de goede wensen voor het nieuwe jaar: T. Wij wensen onze voorzitter: blijf lang ons presideren Houd ferm de leiding in de hand: vooral niet deserteren! P. Dat onze Wim van Teunenbroek zijn taak steeds blijft vervullen, En dat we van zijn jaarverslagen vaak nog mogen [smullen! T. Lou Woudstra, onze centenman, wensen we heel veel [duiten En dat al zijn begrotingen maar altijd zullen sluiten! P. De vice voorzitter de Bruin, een clubhuis om te zoenen En kinderen met gympies aan en zonder modderschoenen. 1Ger Stallmann wensen wij een smak invulbiljetten En no^ een massa reuze gijn bij de beroemde vetten! P. Vriend Nijman, 2e penningman, dat bij 'n record mag [halen Dat iedereen zijn contributie steeds moge betalen. 1. Ben Eiserman een prima veld en andere fijne spullen, Waarop en tevens ook waarmee de jongens winnen [zullen! P. Gerard van Nigtevegt succes voor A.F.C. Wat je nog voor ons onderneemt: 'k wens je geluk [er mee! 1. Jan Steensma wensen wij hier toe: bereik maar dit mirakel Een goed bestuurslid en een goed redacteur der schakel! P. d Elftalcommissie n goeie hand voor goeie elftallen Zodat je keus bij iedereen in goeie aarde valle! T. De andere commissies ook 'k weet heus niet al [die namen Ook veel geluk hoor, allemaal, we pikken jullie samen! PDe ereleden wensen wijeen bloeiend A.F.C. Want zij hielpen daar, stuk voor stuk, beslist een [handje mee. 1. Het eerste elftal: winnen maar, en niet zo heel gauw [buigen! En luitjes, als het even kan: laat ons maar dikwijls [juichen! P. Ook d andere elftallensucces en wat gebeuren moog' Houd overal, en waar je komt, steeds onze kleuren hoog! Beiden Wij wensen allen met elkaar: Veel heil en zegen in het nieuwe jaar! Dank. Deze laatste bekende regels werden gevolgd door een klaterend applaus, dat de uitvoerenden in de oren ge donderd moet hebben. Snel kwam Nico Holtzappel naar voren, zich tot tolk makend van A.F.C. door het „Nieuw- jaarsdagquartet een stoffelijk blijk van dank aan te bieden. Dit blijk had een ander karakter dan gebruikelijk. Van onze plaats in de zaal was niet uit te maken of dit de begiftigden speet of niet. In dit dankwoord zag de voorzitter nog kans om een phrase uit de juist aangehoorde voordracht tot motto van het jaar te maken: „Wat tot stand gekomen is, dat deden we toch samen". Het zij en blijve zo. J. T. S. 7

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 7