Nfeuu/jaarsu/ens '56 van Thomasvaer en Pieterne) Bequnstiqiïiq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Onmiddellijk na de presidentiële Nieuwjaarsrede dienden de stoelen te worden omgedraaid, want iedereen wist, dat aan het andere einde van het Clubhuis de traditionele opvoering zou plaats vinden van dit telkenjare door Jaap a Cohen met zoveel enthousiasme en met zoveel kennis van zaken vervaardigde werkstuk. Degenen, die zeer snel hun stoelen hadden gedraaid kon den onze auteur nog net achter de piano zien schieten teneinde zijn spelers in dit voor hen zware uur ter zijde te staan. Nico Kaspers nam plaats voor de piano en ja hoor, het spel nam een aanvang: jubelend betreedt Pieter nel het toneeltje: Hoera, Hoera, Hier zijn we weer precies als ieder jaar! We staan weer met de nieuwe wens in het clubhuis voor U klaar. Dan volgt Thomasvaer, nog een beetje voorzichtig in verband met de nog onlangs doorstane ellende: Ja, tweemaal zo'n niergedoe, dat zijn maar rare zaken, Ik heb de dokter voorgesteld een ritssluiting te maken. Pieternel is echt blij, dat haar man weer helemaal voor de. bakker is en vraagt ons met een applaus haar woorden te onderstrepen. Verleden jaar was Thomasvaer niet van de partij en kon Jack Junior wegens drukke bezigheden geen tijd vinden de Wens te maken. De plaatsvervangers waren echter prima, want Jan Snelleman was een fijne Thomasvaer en „heus niet enkel zanger." En de maker van de Wens was verleden jaar Nico Holtzappel, „onze dichter number one". Zestigjarig bestaan. Vanzelfsprekend neemt Jaap a Cohen ons mee terug naar de dagen van Januari 1955, en al is hij dan op sommige punten niet helemaal volledig (waarover elders in dit num mer meer)het hiernavolgende zal Ubewijzen, dat niets aan zijn aandacht is ontsnapt: T. Op 7/1 is 't grote feest een klein beetje begonnen In d'Amstelclub daar werd de pers voor onze zaak [gewonnen! Op instigatie van Wim Staats, dat is een pienter mensie Hielden d'A.F.C.-ers met de pers een natte conferentie. P. Dat was beslist een goede start zo'n persdinges te houen. T. De 15e de feestreceptie in „Die port van Cleve" Dat was een middag beste Nel, de rood en zwarten [waardig! Wat waren alle sprekers goed. Wat vonden ze ons aardig. P. Henk Esser met zijn mannetjes hadden het voor elkaar! Was d'ene spreker aan de gang de andre stond al [klaar. T. En Nico, met zijn flux de bouche, die deed het weer [reusachtig, Zijn antwoorden zo goed en raak, die deden het [weer prachtig! Het was heel plechtig allemaal: vrij drinken en vrij roken P. Een der suppoosten heeft toen ook een prachtspeech [afgestoken! Hij liet ons schaatren van de pret, als een conferencier Tom, je mag zeggen, wat je wil: dat is echt A.F.C.! T. Van 3 tot 5 receptie Nel dat had je maar gedacht! We hebben lekker doorgehaald tot heel diep in de [nacht P. Nou; dat was niet de laatste fuif in d'eerste maand [van 't jaar De bitterglaasjes stonden toen in slagorde steeds klaar! Ik weet er is een boel geproost, al ben ik maar een leek! T. Oh, ja. de VARA gaf ons ook de pluim nog van de week! P. Alsof dat niet voldoende was zijn w'extra uitverkoren En bracht het Metropole-orkest ons clublied ten gehore! Na behandeling van de door Joop Gilkens geleide bridge drive op onze Oudejaarsavond en nadat Thomasvaer een der A.F.C.-axioma's debiteert: We bleven heel lang bij elkaar; dat 's A.F.C.-ers plicht, Als je voor tweeën eclipseert dan mis je iets allicht! komt Pieternel te spreken over de viering van onze verjaar dag op 18 Januari: Achttien Januari de verjaardag van Aafcee Al wat de rood-zwart kleuren droeg dacht: ha, ons jubilè! 's Morgens werd een krans gelegd op 't graf van [onze Schaf Niek Holtzappel voerde het woord en 't was natuurlijk af! Peet Scheepens sprak een wederwoord het was een [mooi moment. Al wat geschaard stond om het graf, had onze [Schaf gekend. en ons tweetal vervolgt dan aldus: T. Des avonds, reünistenfeest wat waren er een eters! Er waren kleine glaasjes vocht! P. Ja, dat vindt jij iets beters! T. Wat dacht je dan mijn lieve Nel, dat ik zo'n dag [ga vasten? We waren met ons tachtigen, waaronder hoge gasten! Ingenieur Hopster van de bond was mede in ons [midden We zeiden: eet en drink wat mee! Hij liet zich niet [lang bidden! Hij heeft nog prachtig mooi gespeecht, geen smoes [voor alles geldig, Hij voelde zich echt bij ons thuis; vond onze club [geweldig P. De sluizen der welsprekendheid stonden weer danig [open; De goeie wensen groeiden aan tot hele hoge hopen! Wim Staats ontving de Nobelprijs voor wat hij heeft [gedaan Voor de revue en nog veel meer voor zestig jarig bestaan. Henk Esser met Joop van der Voort, Joop Wijnand Tzijn geroemd, En saam met Jaap zijn zij toen tot verdienste-lid [benoemd. T. Toen Jacques van Ooy het woord vroeg en het [uiteraard ook kreeg. Hield hij tot Nico Holtzappel een zeer gedegen speech. Hij zei toen duidelijk en klaar, voor heel ons clubje [sprekend, Eenvoudig wat de voorzitter van A.F.C. betekent. Dat Nico, die een kaerel was, een man met vuur en pit, Benoemd werd voor zijn prachtig werk hoera! [tot erelid! En diep bewogen dankte Niek en ik vermeld hier even, Dat hij die hele reuze ploeg een rondje heeft gegeven. 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4