Uit de kapi'telnshut (Dit is de Schakel, die komt binden, Redacteur: J. Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, teL 714194 J ypografie Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam W. Jaargang Januari 1956 f 1 O mi Ct c lil ir !~1 M /\a /i a m IM4 J Als we de resul- -r* taten op het groene veld eens nagaan op de voor avond van onze eenenzestigste ver jaardag, kunnen we met gepaste voldoening con stateren, dat we er dit jaar heel wat beter voorstaan dan andere jaren. Nu kan men mij tegenwerpen, dat de tegenwoordige tweede klasse lang niet van dezelfde kwaliteit is als die van vroeger maar men kan toch moeilijk volhouden, dat de kwaliteit van het spel daar nu zo veel minder zou zijn dan hetgeen er vertoond werd vóór de omwenteling in de K.N.V.B. Natuurlijk zijn er een paar zwakkere ploegen in de tweede klasse doorgedrongen, maar zij zijn toch niet zo zwak, dat zij zonder meer onder de voet gelopen kunnen worden. Juist tegen de voormalige derdeklassers hebben wij onze zwaarste wedstrijden gespeeld en de grote overwinningen behaalden wij tegen clubs, die wij ook in vorige seizoenen, en toen met minder suc ces, bekampten. Neen, alles bij elkaar genomen ge loof ik, dat onze betere resultaten niet te danken zijn aan een belang rijke verzwakking van onze afdeling, maar dat wij zelf veel beter spelen dan vroeger. De grote verbetering, die iedere A.F.C.-er in het oog springt, is te vinden in het moreel van de ploeg. Als wij nog eens nagaan hoe wij vroeger reageerden op een tegen slag, hoe wij in elkaar zakten als wij achter kwamen te staan, hoe de onderlinge verhouding in het veld daar onder leed en hoe boze blikken en woorden er dan met groter tref zekerheid werden geplaatst dan dat met de bal gebeurde, dan moeten wij toch wel met bijzonder grote vreugde en dankbaarheid constateren, dat daarvan nu geen sprake meer is. Integendeel; hoe vaak zien wij niet dat een speler, die iets verkeerd doet, een opwekkend woord of een be moedigend schouderklopje krijgt in plaats van de onvriendelijke opmer king, die vroeger dan vaak zijn deel was. Wij zullen in het midden laten, waar deze verandering, deze mentale verbetering, aan is toe te schrijven, en alleen ons er over verheugen dat de vervanging van enkele storende elementen door een paar prettige kameraden deze radicale ommekeer in ons eerste elftal heeft kunnen bewerkstelligen. Vol vertrouwen gaan wij dan ook ons tweeënzestigste levensjaar in. Na het gelijke spel tegen Zeeburgia heb ben wij wel is waar onze achterstand op nummer een niet ingelopen, maar wij blijven toch in de kopgroep en behouden onze kans op de bovenste plaats. Als wij nu maar met dezelfde mentale kracht en met nóg meer overleg en enthousiasme blijven spe len, ben ik er van overtuigd, dat wij nog een serieuze gooi naar het kam pioenschap doen! Ook ons tweede elftal staat er prima voor. Dat gaat maar rustig door met een astronomisch aantal doelpunten te scoren en is goed op weg de plaats in de reserve tweede klasse te heroveren, waarin een A.F.C. II toch zeker thuis hoort. Nog een paar lastige klippen moe ten worden omzeild, maar als dit lukt kan deze ploeg ons als geschenk een promotie aanbieden waar menige A-F.C.-er even vurig naar haakt als naar een kampioenschap van het eerste De andere K.N.V.B.-elftallen weren zich geducht in hun zware afdelingen en nemen daar zeer behoorlijke plaatsen in. Zo mogen wij in deze belangrijke tijd van ons verenigings jaar met gerustheid de toekomst tegemoet zien. Ik heb misschien wat lang stil ge staan bij onze voetbalprestaties en aan de hoogtijdagen in ons clubleven minder aandacht besteed dan ik ge woonlijk in deze tijd van het jaar doe. De lezers moeten mij dat dan maar vergeven. Want wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen, en wij hebben in jaren niet zo'n goede kans gehad om wat hoger te klimmen op de voetballadder als juist nu. Mitsonze jongens op dit kritieke punt in de competitie weten door te drukken! De ogen van alle A.F.C.-ers zijn op hen gevestigd, en een oud revue-liedje komt onwil lekeurig in onze gedachten: „Ik heb mijn kans in eigen hand. Die laat ik niet ontglippen!" HOLTZ APPEI,.

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1