Marshall De prestaties van onze dochters A.B.C. A.C.C. HENK DORENBOS. (Dames- en Herenschoenen BeQunstiqinq van onze aöveRteecöecs, houöt öe schakel in stanö Wilt U in ca. 500 woorden een overzicht geven van de verrich tingen van A.B.C. in het seizoen 1955?" Zo luidde het verzoek van de redacteur van de A.F.C.-Schakel. En omdat ik graag over A.B.C. en honk bal schrijf, volgt hieronder mijn ver slag. Het eerst negental, waarvan de kern al sinds jaren wordt gevormd door Fred Marsland, Ad Kraal en Cees Bouwens, heeft teleurgesteld. Al waren de verwachtingen niet te hoog gespannen, omdat bekend was dat diverse spelers in verband met militaire dienst e.d. niet regelmatig beschikbaar zouden zijn, toch vielen de prestaties tegen. Het team speel de zeer wisselvallig. Tegen H.H.C. en D.E.C. uit en tegen E.H.S. en SPARTA thuis, gingen de onzen als kampioenen te werk, daarentegen was de qualificatie „erbarmelijk slecht" voor de uitwedstrijden tegen V.V.G.A. en E.H.S. en de thuis wedstrijd tegen H.C.K. nog mild. Toch kan het team met de sterksten meekomen. Maar dan zal de compe titie serieuzer moeten worden voor bereid en zal ook aan de training tijdens het seizoen meer aandacht besteed moeten worden. Het 2e team, zeer zwaar ingedeeld, wist na een serie enerverende wed strijden nog net het degradatie spook" te ontlopen. Het 3e negental bracht het slechts tot één gewonnen wedstrijd en ein digde onderaan. Het ontbreken van een behoorlijke werper en onvolledig uitkomen, liggen aan deze slechte rangschikking ten grondslag. Over de operaties van onze jeugd kan ik een heel wat prettiger geluld laten horen. Het le junioren-negental werd kampioen van de afdeling Amster dam en eindigde op de 4e plaats in het officieuze kampioenschap van Nederland. Het 2e jeugdteam legde na een niet geheel afgewerkte com petitie eveneens beslag op de eerste plaats van hun afdeling. Schitterende resultaten, welke tot stand kwamen door een enorm ent housiasme en de opofferingen, welke de jongens zich terwille van hun sport getroosttten. De toekomst ziet er dus voor A.B.C. niet slecht uit. Het volgend jaar gaan diverse junioren over naar de senioren en wanneer zij onder de voor hen iets moeilijker omstandig heden, met hetzelfde élan zullen spe len, moeten er voor de senioren betere resultaten uit de bus komen. De opengevallen plaatsen in de jeugdgelederen zullen hopelijk wor den ingenomen door een verse schare A.F.C.-junioren, die zich naast voet bal ook tot de mooie honkbalsport voelen aangetrokken. Rest mij nog om namens geheel A.B.C., Bestuur en spelers van A.F.C. een prettig voetbalseizoen te wensen. Voor hen, die door omstandigheden de verrichtingen van de cricketafde ling van A.F.C. niet op de voet kon den volgen, zij hier medegedeeld, dat het seizoen 1955 voor de Amster- damsche Cricket Club, in zijn ge heel gezien, bijzonder prettig en succesvol is verlopen. Natuurlijk kijkt men dan ogen blikkelijk naar de prestaties van het eerste team, dat op veld en in krant de vereniging ten hoogste vertegen woordigt. Dit elftal heeft nogal last gehad van wat „kneusjes" en ver dere afschrijvingen wegens vacantie etc. Alhoewel verschillende wedstrij den een flinke kracht demonstreerden, wat het batten betrof, was ditmaal de aanval onmachtig om sterke tegenstanders als H.C.C. 2 en H.D.V.S. voldoende op de knieën te krijgen. De 6e of 7e plaats, die dit elftal inneemt is echter ook te wijten aan een gebrek aan teamspirit. Niet dat de stemming slecht te noemen was, doch men ging te vaak met een teveel aan zelfoverschatting het veld in en dat is bij cricket al heel fataal. Volgend jaar dus beter, heren!! Het tweede speelde een prachtig seizoen en werd ruim verdiend kam pioen van de sterkste tweede klasse ,,A". Proficiat, Dick Disselkoen c.s. Het derde was lang runner-up, doch kon tenslotte niet verhinderen dat het sterke Amsterdamse Cric met de erepalm ging strijken. Het vierde, waarin Stallmann, Staats, Eindhoven, Wijnand en Schooneveldt meededen, werd kampioen van haar afdeling. De beste prestatie was, dat dit elftal twee extra-wedstrijden moest spelen tegen twee behoorlijk sterke teams en deze beide matches op ruime wijze wist te winnen. De Juniores eindigden wel niet als No. 1, doch namen met het kleinste verschil de tweede plaats in na V.R.A. Hier mag wel even gezegd, dat het aantal junioren dit jaar flink groeide. Een goed teken derhalve. Het Zaterdagmiddagelftal, onder leiding van De Baare, werd eveneens kampioen, zij het, dat dit nooit de bedoeling was geweest, doch het is zo moeilijk en minder sportief om je met opzet te laten bowlen of van gen. Bij elkaar zijn de resultaten dus lang niet slecht te noemen. Er wer den verschillende friendly-games ge speeld en ook dan was de stemming prima te noemen. Het aantal leden groeide bovendien gestadig, zodat wij in zijn geheel op een voordelig jaar mogen terugzien. Er is echter nog iets, dat onze harten verblijdt: verschillende jonge lui hielpen dit jaar enkele getrouwe ouderen met diverse werkzaamheden, ofschoon zij daartoe niet verplicht waren. Dit betekent echter, dat A.C.C. zich een schare jongelui weet te bezitten, die straks ouderen zal vervangen, indien dat nodig of wen selijk zou blijken. Als gast was dit jaar de Eastcote Cricket Club op bezoek; dit is een aangename, doch vermoeiende periode geworden, speciaal voor de voorzit ter, de heer L. Woudstra, die kosten noch moeite spaarde om het deze Engelsen naar de zin te maken. De verhouding met A.F.C. liet ge lukkig niets te wensen over, zodat we met opgewektheid de dingen, die zullen moeten gaan gebeuren, in ver band met een „eigen" cricketveld, tegemoet kunnen zien. En last but not least: de penning meester, de heer J. Hurwits was niet te genaken, wanneer men geld aan hem vroeg. Wel vroeg hij practisch iedereen om geld voor dit of voor dat. Bij enkelen had hij succes, doch zoals dat wel meer gaat, wanneer men om DAT komt, is de waard meestal niet thuis. Toch wist hij een voordelig saldo te handhaven, wat tenslotte de bedoeling is. En nu gaan we weer voetballen of iets dergelijks en praten we voor lopig niet meer over cricket. Maar als het straks lente wordt, dan hopen we, dat er weer talrijke ouders zo verstandig zijn, om hun jongens toe stemming te verlenen, des zomers de prachtige sport van „bat en bal" te laten beoefenen. Zij is het ten volle waard!!!! WIM STAATS. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 9