Mixed Pickles BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö A.R.O.L.-beker. TTet is heus niet, omdat ik zelf ook erg mijn best gedaan heb om het A.R.O.L.-bekertornooi te handhaven, dat ik schrijf bepaald genoten te hebben van ons eerste A.R.O.L.-tornooi nieuwe stijl. Waar A.F.C. nog nooit in haar eerbiedwaardig leven een centje mazzel gehad heeft, hadden wij met dit A.R.O.L.-bekertornooi, wat de publieke belangstelling aangaat, natuurlijk weer met alle mogelijke tegenslagen te worstelen. De eerste Aroldag viel prompt in een hittegolf en wij kunnen ons indenken, dat men die dag naar andere geneugten omkeek dan naar voetjebal. De tweede dag moesten wij optornen tegen de hockey-dag HollandIndia in Amstelveen, en naar ons gevoel was dat een veel dodelijker concurrent dan de voetbalwedstrijd Amsterdam Stormvogels in het Olympisch Stadion. Het publiek, dat hockey-wedstrijden bezoekt, is zo ongeveer wel het publiek, dat de amateurvoetbalclubs trouw zal blijven en het samenvallen van de tweede Aroldag met die schitterende hockeywedstrijd, was bepaald een grote handicap. Het springconcours was een daverend succes en ik ben het helemaal eens met de woorden, die onze voor zitter bij de prijsuitreiking sprak, dat de zogenaamde opvulling bij de pauze geworden is tot het hoogtepunt. Ik zei tegen iemand: „Ik zou toch wel eens willen weten, of er nog een amateur tweede-klasse voetbalclub te vinden is in Nederland, die zo iets uit zijn mouw weet te schudden". „Dat komt", antwoordde dat vriendje, „omdat je in A.F.C. maar te grijpen hebt en je kunt iets organiseren. Leo Horn met dit springconcours; heb je een revue nodig of een zaal om te repeteren of een gedenkschrift, of wat dan ook, je belt maar en de zaak wordt netjes afgeleverd". Dat is volkomen juist menen wij, maar het blijft toch wel jammer, dat wij in een voetbalclub, dat niet van de voetballers kunnen zeggen Otto van der Heul. Hartelijke gelukwensen aan Otto van der Heul, die het hoogste bereikt heeft, dat in zijn carrière te bereiken is> en wel administrateur 'van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond. Maar wij feliciteren niet alleen Otto, maar ook de tennisbond. Wij hebben jarenlang Otto meegemaakt als administrateur van de A.F.C.- Schakel en Otto is een luis van een administrateur. Hij houdt de touwtjes in handen en is de welverdiende nachtmerrie van iedere redacteur. Hij gaat diep in zijn hart van het standpunt uit, dat de ideale Schakel bestaat uit 8 pagina's, waarvan zeven en een halve pagina advertenties en dan mag desnoods de voorzitter de resterende halve pagina volschrijven. En aangezien er nog nooit een journalist geweest is, die uitblonk op financieel gebied, zijn er natuurlijk wel eens debatten tussen de administrateur en de redacteur. Maar als ik de zaak nu objectief bekijk, dan moet ik toch eerlijk zeggen, dat Otto van der Heul de Schakel administratief prachtig geleid heeft en dat er slechts een hoog enkele maal een beroep gedaan moest worden op de kas van A.F.C., is voor honderd procent te danken aan de consciëntieuze wijze, waarop Otto van der Heul zijn taak vervult. Wij zijn er van overtuigd, dat hij van zijn nieuwe belangrijke positie een succes zal maken. U.D. I. Onze koek- en cricketvrinden in Deventer maken zich op om hun 80-jarig bestaan luisterrijk te vieren. U.D. heeft daarbij een zeer originele gedachte gekregen en zendt haar eerste elftal in het veld tegen esn elftal, bestaande uit spelers van 11 der oudste amateurverenigingen, waarmee U.D. vriendschappelijke betrek kingen onderhoudt, waartoe ook A.F.C. behoort. Toevallig weten wij, welke speler Concordia uit Delft zal vertegenwoordigen en dat is onze oude vriend Nan Duinker, die wij in Den Haag tegen het lijf liepen en die zijn vrienden in A.F.C. hartelijk laat groeten. U.D. H. Tijdens ons verblijf in Kopenhagen hebben wij gemeend te moeten constateren hoe enorm populair U.D. daar in Kopenhagen wel is. Boven alle deuren in congreszalen en schouwburgen stond met grote letters UD en ik dacht, dat dit een Public Relations stunt was van mijn oude vriend Lugard. De inboorlingen vertelden echter, dat dit woordje geen betrekking had op de roemruchte club uit Deventer, maar stomweg uitgang betekende. Dat is dan dat. Maar laten wij dan in ieder geval hopen, dat dit woordje UD voor uitgang het symbool mag zijn van een uitgang, waardoor U.D. de vele moeilijkheden kan spuien, waarmee zrj thans worstelt. Indeling. De herrie om de indeling is nog lang niet geluwd. Vorige keer hebben wij al zo het een en ander geschreven over wat wij de „schoensmeer" competitie noemden en wanneer je nu op je gemak het wedstrijdprogramma bekijkt, dan is het niet gek, dat je de penningmeesters op honderd kilometer afstand kan horen kreunen. Wij denken bijv. aan Z.F.C. Deze krachtige Zaandamse vereniging moest ook zo nodig tot betaald voetbal overgaan en nu zit deze club voor het feit, dat zij klassieke kasstukken als Z.F.C. H.F.C. en Z.F.C. A.F.C. is kwijt geraakt en nu mag spelen tegenT.O.P. (dat zoudt U niet direct raden, maar deze komt uit Oss), Zwartemeer (dat moet U zoeken in de buurt van de Poolcirkel) en Oosterparkers .uit Groningen. De Amster dammers hebben voor een dergelijke ontwikkeling een commentaar, dat even kort als duidelijk is: tel uit je winst. Inmiddels zijn er nu stemmen opgegaan om amateur-elftallen, die in clubs gevormd kunnen worden, welke het semi-professionalisme hebben aanvaard een normale promotiekans te geven in de amateurafdeling, even tueel tot en met de eerste klasse amateurs en die soort ploegen niet, zoals nu gebeurt te blokkeren tot de reserve tweede klasse. Als wij het goed hebben, stamt dit uit de koker van Blauw Wit en hoewel er blijkbaar in amateurkringen nogal critiek op geleverd wordt, moeten wij persoonlijk zeggen, dat de gedachtengang van Blauw Wit ons logisch lijkt. Stel nu voor, dat in clubs met een zeer groot spelersreservoir als Ajax of het Rotterdamse Sparta er goed voetballende jongelui zijn, die om welke redenen dan ook het vertikken om geld te aanvaarden voor voetbal (bijvoorbeeld omdat zij zich niet aan een strenge trainingsplicht willen onder werpen, bijvoorbeeld omdat het gezien hun maatschappelijke positie niet prettig zou vallen bij de directie), dan kunnen wij ons toch levendig indenken, dat dergelijke spelers maar niet plompverloren overschrijving aan vragen naar clubs als A.F.C. en V.O.C. Talrijke vriendschapsbanden zullen hen binden aan hun vereniging. 7

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 7