Resultaten van de groene velden 1 Nog een tournooi konden zij toch beter voetballen dan Bequnstiqmq van onze aóveRteeRÖeRs, houöt öe schakeL in stanö 5 zusterverenigingen H.B.S. en A.F.C. gesproken mogen worden, maar deze werden direct na de wedstrijd weer vergeten door de spontane geluk wensen van de A.F.C.spelers na af loop. Verlenging. Aangezien het A.R.O.L.-tournooi niet beëindigd is met de laatste trap tegen het „bruine monster" maar, al of niet onder het genot van een chocomel, wordt voortgezet tot het vertreksein van de laatste trein uit Waanneer U de bomen kaler en kaler ziet worden en de „groenen" in welhaast nobele wedijver met deze bomen de hun opgedragen taken ziet uitvoeren, weest er dan van over tuigd, dat U zo langzamerhand onder deze kop het gebruikelijke wel en wee van onze club zult kunnen aan treffen. Competitie. Deze eerste competitiedag is voor ons niet op een groot succes uitge draaid. Van het eerste vertelt Cees Bouwens ons hierna het een en an der. Daarna lucht Jan Meijer nog' even zijn hart betreffende een door hem bijgewoond tournooi. Van de overige elftallen kon alleen het tweede het tot een overwinning brengen. Het derde speelde gelijk en de overige elftallen verloren; het zesde zelfs met grote cijfers. De jeugd deed het al niet veel beter, dan de senioren. Slechts de Junioren A3 en B3 konden het tot een overwinning brengen. In de volgende nummers zullen de aanvoerders en de Jeugdcommissie uitgebreid verslag doen, zoals ze me hebben beloofd. Is het u ook al gebeurd, dat men tegen U zei: „Nou, dat wordt weer onder aan bengelen dit seizoen met het eerste". Mij wel, vanzelfsprekend na onze eerste competitiewedstrijd- tegen O.S.V. Nu moet ik eerlijk be kennen dat het geen groots begin was, maar om het zó somber in te zien, neen, daar is m.i. toch ook geen reden toe. Immers, aan deze wed strijd zijn diverse van onze kant zeer goed gespeelde wedstrijden vooraf gegaan. Zo sloegen wij in het A.R.O.L.-tournooi een zeer behoorlijk figuur, waarin speciaal onze goede lichaamsconditie opviel. Het is alleen nog even zoeken naar de juiste op stelling en wij hopen maar die in de opstelling voor a.s. Zondag (Donar thuis) gevonden te hebben. Amsterdam, werd ook dit keer tot laat in de avond de verlenging ge speeld onder de meest ideale omstan digheden. De banden tussen beide verenigingen werden weer steviger aangehaald en alleen de afwezigheid van spelers en offials van enige zeer oude amateurverenigingen rond de bittertafel werd als een gemis ge voeld. Moge de A.F.C. deze traditie tot in lengte van jaren kunnen voort zetten. A.F.C. een voorspoedig com petitiejaar toewensend, AANVOERDER v. H.B.S. het vermeende sportpark. Wij wer den ontvangen door de terreinknecht en naar het clubhuis verwezen. Men bleek hier te beschikken over een machtige cantine evenwel zonder tafels en stoelen. Alhoewel het programma vermeld de, dat de aftrap om 1 uur zou plaats vinden, begonnen wij pas om half twee op het veraf gelegen derde veld, waar stellig geen grote drommen mensen op ons stonden te wachten. Hooguit een enkele koe. Onze tegenstanders bleken geen hinder van de warmte te hebben en speelden een vlot spelletje waartegen de onzen niet opgewassen bleken. Toen het bekende eindsignaal weer klonk hadden zij ons doel zes maal doorboord. Zeer hoopgevend is het dat er met De tweede wedstrijdserie was aan- veel animo getraind wordt, waarbij gekondigd om half drie maar ook het speciaal opvalt dat het eerste dit bleek een holle frase Allereerst elftal practisch iedere trainings- werd een adspirantenwedstrijd tus- avond bijna geheel volledig in het sengelast, die slechts een kwartiertje ve™ 1S* zou duren, maar om half vier nog Neen, reden tot een zo groot pes- niet afgelopen was. Toen wij het be- simisme als hierboven aangehaald, is stuur van de organiserende vereni- geenszins aanwezig. Moge de uitslag ging hierover op voorzichtige wijze van Zondag mij hierin gelijk geven. benaderden en wezen op de verre Eén ding nog, speciaal voor onze overschrijding van het tijdschema eerste elftalspelers; laten wij vooral werden omgaand maatregelen getrof- de sfeer prettig houden. Wij hebben fen om ons te laten voetballen He- nu diverse, zeer prettig verlopen, laas bleek maar één fluitje op het wedstrijden achter de rug (The complex aanwezig te zijn, zodat wij Pirates, H.B.C., de A.R.O.L. wedstrij- toch moesten wachten tot de adspi- den), wedstrijden waarin we hebben rantjes klaar waren, bemerkt hoe lekker het speelt zonder steeds incidenten tussen de spelers Ondertussen werden met de tegen- onderling. partij en scheidsrechter onderhande- Laten we deze sfeer toch vooral lingen aangeknoopt om de tijdsduur bewaren, zodat elke Zondag steeds van de verliezersronde enigszins te weer een feest wordt, ongeacht win- bekorten, daar de animo tot voet- nen of verliezen. Want een feest moet ballen aan het luwen was. het toch per slot van rekening zijn Inplaats van twee maal een half uur om met elf vrienden 1% uur achter werd overeengekomen (na ampele een bal aan te draven, zodoende een overwegingen) twee maal een kwar- tegenwicht vormend voor de vele be- tier te spelen, slommeringen der voorafgaande we®k' Onze tegenpartij bleek te bestaan Daar gaan we dan, met z n allen uit een aantal gezellige knapen die er zijn nog punten genoeg binnen te blijkens opmerkingen tijdens de halen- wedstrijd biljart en bier niet CEES. schenen te versmaden. Niettegen- staande deze slechte eigenschappen de onzen en wij verloren wederom, Op een bloedhete Zondag togen wij ondanks dat onze tegenstanders met met een A.F.C.-combinatie naar een een royaal gebaar een blik gehakt gehucht even ten zuiden van Am- voor de gelijkmaker ter beschikking sterdam om aldaar deel te nemen stelden, aan een met een wijds woord aan gekondigd voetbaltournooi. Na afloop bleek tot onze grote Enige lieden hadden ons in de verbazing, dat wij niet in de prijzen waan gebracht, dat dergelijke voet- vielen en vertrokken met stille trom balfestijnen in grootse sportparken naar Amsterdam. Aldaar aangeko- zouden plaatsvinden; dat ontvangst- men hebben wij ons op een terrasje comite's en muziekgezelschappen ons tegoed gedaan aan een koel glaasje bij de bus zouden opwachten en ons bier en ons afgevraagd wat de orga- begeleiden naar het veld. Deswege niserende vereniging zich wel voor waren wij pontificaal in het aller- stelde van dit tournooi want een beste Zondagse pak op weg getogen, kasstuk was het zeker niet en aan om te ontdekken, dat het comité en de organisatie mankeerde nogal het de muziek verstek hadden laten' een en ander. gaan. Gelukkig bleek een onzer be- Neen, het was een verloren Zon- kend in deze negorij en bracht ons dag. zonder omwegen naar de poort van t M

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 5