Mixed Pickles - Feest WEL, A.F.C. heeft feestgevierd en als onze vereniging feest viert, dan bedoelt zij ook feestvieren. Het zijn onvergetelijke weken geweest en verschillende paarden, die haver verdienden, hebben deze ruimschoots gekregen. Maar toch zouden we een dergelijk succes niet geboekt hebben, als daar niet aan medegewerkt hadden prima clubleden, die de minder plezierige werkjes opknappen en uiteraard een beetje in de schaduw blijven. Daarom op deze plaats erkentelijkheid aan het adres van een Henk van Teunenbroek, die op de receptie zo onopvallend en daarom ook zo prima meegeholpen heeft om alles een vlot verloop te doen hebben. Woorden van erkentelijkheid aan Otto van der Heul en aan Jan Steensma, die de advertenties verzorgden respectieve lijk voor de Jubileum-Schakel en voor het programma van de revue. Dit zijn niet de meest spectaculaire werkzaamheden, maar zij vormen deel van de basis, waarop men dergelijke festiviteiten moet opbouwen en daarom hebben juist deze leden zulk nuttig' werk gedaan. Een kleine wenk aan het bondsbestuur ten aanzien van de lijst, die het opmaakt over de jubilerende ver enigingen. Het is een voortreffelijke gedachte van het bondsbureau om tegenwoordig in „De Sportkroniek" regelmatig op te nemen welke clubs jubileren. Dit is zeer gemakkelijk voor de clubsecretarissen, die de jubi lerende verenigingen op de een of andere wijze van hun medeleven willen doen blijken. Nu wil het geval, dat het bondsbureau bij deze opgave niet verder gaat dan de 50-jarige jubilarissen, omdat op hogere leeftijd de bond geen officiële geschenken aanbiedt, hetgeen logisch is. Want na de vlag bij het 40-jarig bestaan en de bondswimpel bij het 50-jarig bestaan is het moeilijk om weer daaraan iets toe te voegen. Maar aan de andere kant is het toch wel jammer, dat in de Januari-opgave juist V.O.C. en A.F.C. ontbraken. Het zou mis schien wel dienstig zijn om ook deze jubilea in de officiële lijst op te nemen. Gé Bosch Ik weet, dat ik er Gé Bosch persoonlijk geen genoegen mee doe, maar hij moet het mij maar vergeven, want het zou toch wel zeer onhoffelijk zijn, als in de A.F.C.-Schakel geen aandacht besteed werd aan het feit, dat op 16 Januari ons ere-lid Gé Bosch, die zoveel voor de club gedaan heeft, de leeftijd der sterken bereikte. Hij is dus op de kop af twee dagen ouder dan A.F.C. Wat die leeftijd der sterken aangaat, was Gé Bosch zelf niet zo heel tevreden, want toen ik hem complimenteerde met het bereiken daarvan, reageerde hij met de op merking: „Dat kan nu wel zijn, maar het gewichtheffen wil niet zo erg meer. Onze oud-penningmeester kwam in de loop van de eerste wereldoorlog van Ajax naar A.F.C. Hij had toen al een mooie sportloopbaan op jonge leeftijd achter zich, want hij was op diverse afstanden hardlopen kampioen van Nederland. In onze vereniging kwamen de uitzonderlijke gaven van hoofd en hart van ons nieuwe lid al spoedig naar voren. Hij behoorde tot die groep spelers, die niet bepaald brillant waren maar ook niet faalden; steeds op de bedreigde plaatsen waren en in onze periode van neergang onschatbaar waren. Maar in clubverband heeft Gé Bosch niet bepaald zijn stempel gedrukt als speler maar als bestuurslid, als organisator en als initiatiefnemer. Hij was de man, die de A.R.O.L.-beker om zo te zeggen uitvond en schonk, hij was de man die de prachtige geste had om toen hij als ere-lid geen contributie behoefde te betalen, jaar lijks toch dit bedrag betaalde en daarvoor liet aanschaffen de A.F.C.-Nobelprijs, aan het bezit waarvan iedere A.F.C.-er meer dan gewone waarde hecht. En nog ver daarboven uit gaat Gé Bosch als mens, als de vriend op wie nooit tevergeefs een beroep gedaan wordt; die in de meest lëtterlijke zin zijn vrienden met raad en daad ter zijde staat. Heel wat A.F.C.- ers hebben hun schreden gericht naar Apollolaan 9, als zij advies nodig hadden. Advies dat gegeven werd en dat steeds de moeite waard was. Van ganser harte wensen wij ook van deze plaats Gé Bosch geluk, in de hoop, dat wij nog jarenlang dit ere-lid zullen mogen behouden. Nieuwjaar Het is al Februari, als dit nummer bij U in de bus glijdt, dus wij menen dat het publiceren van een Nieuwjaarswens niet meer actueel genoemd zou kunnen worden. Toch willen wij even op de traditionele viering van de Nieuwjaarsdag terugkomen. Wij wilden ten koste van alles de traditie handhaven, doch kwamen daarbij in grote moeilijkheden. Onze Thomasvaer, Wim van der Marei, voelde er weinig voor om op te treden aangezien zijn grote vriend Marius Bakker juist overleden was en zijn hoofd niet naar Nieuwjaarsviering stond. Jaap a Cohen zat midden in de voorbereidingen van de revue „A.F.C. in Diamanten Gloed" en zag onmogelijk tijd de Nieuwjaarswens te schrijven; maar geen nood: onmiddellijk stonden invallers klaar. Voor zitter Holtzappel, die nu ook niet bepaald over een zee van vrije tijd beschikt, zag kans om in een paar dagen tijd een Nieuwjaarswens te dichten, die klonk als een klok en Jan Snelleman verving Wim van de Marei op voortreffelijke wijze. Tweede voorzitter Max de Bruin heeft hen en ons aller Pieternel, mevrouw Tony a Cohen hartelijk dank gebracht, waarmede de talrijke aanwezigen op luidruchtige wijze instemden. Frans Heineman Frans Heineman, die in Baghdad vergeefs loopt te zoeken naar de sfeer van duizend en een nacht, doet U allen zijn hartelijke groeten. Hij schrijft, dat in Baghdad wel wordt gevoetbald, maar dat er voor de wedstrijden geen propaganda gemaakt wordt, zodat je niet weet, waarheen je je schreden moet wenden. Dat Frans geen voetbal ziet, weerhoudt hem er niet van zijn lichaam zo goed mogelijk in conditie te houden, want bij zijn terugkeer wil hij proberen zich een plaats bij de Zatten te verwerven, niettegenstaande de moeite welke dit tegenwoordig schijnt te kosten. Een grappige omstandigheid die overigens niets met voetbal te maken heeft, neem ik hier nog gaarne uit zijn schrijven over: in Baghdad komt de melkboer iedere morgen met de koe aan de deur, die dan ter plaats gemolken wordt, nadat de huisvrouw de gewenste hoeveelheid heeft opgegeven. Vaak loopt een kalfje mee, de snuit met een touw dichtgebonden, want anders zou natuurlijk dat kalfje de beste klant van zijn moeder zijn. Willen zijn vrienden hem eens schrijven? Zijn adres is: F. Heineman c/o Dwijer and Co. Ltd., Commer cial Department, P.O. Box 22 Baghdad Iraq. 13

Schakels (clubbladen) | 1955 | | pagina 13