Publieke gunst en nog wat Drukkerij Joh. Meijer Zoon DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt de schakel in stanö Straks hangt de was te drogen dcicir, waar wij ooit onze flanels rijp maak ten voor de was. 15 NOVEMBER. Zij, die van begin af beweerd hebben dat voor A.F.C. maar één kans op goede toe komst ligt: het loupe-zuivere ama teurisme, worden steeds meer in het gelijk gesteld. Leeser en Co Bouwens (de broer van Kees) willen van Ajax naar A.F.C. Dat wordt straks een beste kans voor de echte amateur- clubs, die versterking zullen krijgen van spelers, die om de een of andere reden geen betaling willen in de semi- prof clubs. En zo heeft onze good-old een in teressante primeur: eerste overgang van eerste elftalspelers uit een semi- prof eerste klasse club haar een Tweede klasse club. 16 NOVEMBER. Wat zullen de consequenties van de nieuwe compe titie zijn voor de semi-profs Die beginnen nu in de eerste klasse op 28 November met een rooster van 26 wedstrijden in een klimaat, waarin 26 wedstrijden van 5 September af al een hele kluif plegen te zijn. Welaan, voetbal is het alleen zaligmakende in Nederland en nu stelt men voor, als de winter voorbij is, om te gaan spe len op Woensdagavond, Zaterdagmid dag en Zondagmiddag. Dat kan leuk worden voor de concentratie van de spelers neen, niet op hun spel, maar op hun maatschappelijke po sitie! Twee trainingsavonden (of drie, als men ook in de Centrale Training of iets dergelijks zit) en dan drie merendeels zware wedstrijden per week! Avondstudie, ontspanning, met het meisje uit? Voetballen, slaaf! De vraag zal dus straks zijn of voetbal voor de semi-profs een aantrekkelijke bijverdienste tijdens het weekend is, of dat de kantoren en de fabrieken blij mogen zijn, dat de voetballers ook nog wel, lichamelijk vermoeid en geestelijk ongeconcentreerd, enkele uren aan hun maatschappelijke ar beid willen wijden. 17 NOVEMBER. Het gaat nog niet van harte met de fusie. Zondag 21 November ligt de K.N.V.B.-eerste klasse competitie stil, pauzeteken tussen wijlen de eerste klasse compe titie 1954/55 en de nieuwe interregio nale K.N.V.B./ex N.B.V.B.-competi- tie. Geen wonder, dat men eikaars krachten wil verkennen en Ajax was er als de kippen bij om een wedstrijd tegen „Amsterdam" te arrangeren. Telegram uit Den Haag (de P.T.T. heeft maai een best klantje aan do voetballerij) dat dat niet mocht. De bedoeling is zo werd toegelicht dat de elftallen van de K.N.V.B. en de ex N.B.V.B. fris tegen elkaar in het veld komen. Mogen wij beschei den grinniken? Er zijn 46 K.N.V.B. eerste klassers en 8 oud N.B.V.B. eerste klassers. En of die éne Zon dag nu die frisheid zal bewerkstel ligen - van de frisse, zullen wij maar zeggen! Voor A.F.C. ook een klontje uit de TIJDENS de recente voetbaloorlog- hebben we het van de daken ho ren schreeuwen: „Hij, die de publieke belangstelling weet te trekken wint de slag." De pers verweet de K.N.V.B. ignoratie van het publiek. Geen rug nummers, geen mededeling omtrent vervangen spelers tijdens de oefen wedstrijden, etc. De K.N.V.B. knoopte de tips in zijn oren en bij België Nederland waren onze landgenoten met rugnummers getooid. Ook het A.F.C.-bestuur besefte reeds lang, dat nu het publiek de route naar de Wandelweg niet duide lijk gemarkeerd ziet door een zege vierend eerste, harde en de aandacht trekkende maatregelen geboden zijn. En zich de helft van de naam van de Pers- en Propaganda Commissie herinnerend gaf het Bestuur deze commissie opdracht het publieke be zoek te stimuleren. Ook de voorhoofden der leden van genoemde Commissie vertoonde toen een rimpelige aanblik. Maar het grote idee werd geboren. En dank zij de pap want anders hadden wij Don derdagavond AmsterdamDen Haag als lichtwedstrijd gehad, die ons nu fris door det neus geboord wordt. 18 NOVEMBER. En dan is er nog dat verhaal van dat jonge vrouwtje, dat haar man hevig ver wijt: „Jij? Jij? Je kan alleen maar denken en praten over voetbal. Ik wed, dat je niet eens meer weet, wanneer we ons verloofd hebben." Waarop die man verontwaardigd te rug blaft: „Wat wil je me nou be weren? Ik zou onze verlovingszondag vergeten zijn? Je bent gek dat was de dag dat Holland met 41 van Frankrijk won! Voor copy conform J. W. hulp van een onzer Ereleden kon het idee gestalte krijgen. Binnenkort zult U op de „bekende adressen" in Amsterdam niet meer het verouderde overbekende en daar om onopvallende aankondigingsbiljet zien hangen. Neen, de inspanning van alle bo- vengenoemden heeft er toe geleid, dat een geheel nieuwe uitvoering van on ze raambiljetten de aandacht zal trekken. j j|] Samen met deze propaganda en ander public relation-werk (Cees de Lange noemde voor het forum van een paar millioen radio-luisteraars de naam van onze zestigjarige) moet nu het eerste elftal het publiek naar ons veld doen stromen. Wil het zo nog niet, laten we dan maar permanent ruiten in het Club huis gaan zetten of nog beter een heistelling bij de kleedkamers optrek ken. Daar komt altijd een menigte mensen naar kijken. JAN TJALLING Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk MAATKLEERMAKERIJ TELEFOON 729315

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 9