j.h. esseR Van COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL. 720140 BequnstiqmQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö tend aan die der eerste klasesrs) heeft A.F.C. zich direct op het stand punt gesteld, dat als betaling als zodanig werd toegestaan iedere club, ongeacht de klasse of de af deling, waarin haar eerste elftal speelde, zelfstandig zou mogen be slissen, of zij semi-prof of amateur zou zijn. A.F.C. was dus voor gelijke rechten van betaling, niet om zélf te gaan betalen. In iets andere woorden komt dit op hetzelfde neer als wat H.V.V. en H.F.C. voorstelden en wat Dirk Nijs in Augustus in de Bonds vergadering zei. Het komt er nu tóch van, maar via een lange, omslachtige, tot kwesties en misverstanden aanleiding gevende omweg. Maar ja, waarom zou men het eenvoudig doen, als het ook inge wikkeld kan, schreef Wim van Teu- nenbroek al in de Augustus-Schakel. 10 NOVEMBER. Weer een slachtoffer van de voetbaloorlog: Dick van Rhijn mag geen reportages meer maken voor de VARA. Hij heeft tijdens een reportage van een voet balwedstrijd duidelijk partij gekozen voor de K.N.V.B. en de VARA is van mening, dat een uitzending van een voetbalwedstrijd een uitzending van een voetbalwedstrijd moet zijn en daarmee uit. In theorie ook weer erg mooi, maar de natuur is nu eenmaal sterker dan de leer. En nu Zaterdag die Bondsvergade ring. Als je de „meningen" leest van de aanstaande woordvoerders, dan slaat de schrik je om het hart. Heeft Dirk Nijs, die net bezig was de popu lairste man in de voetballerij te wor den, maar ook een beetje wild werd van de hoed van Geurtz, nu al gezegd, dat hij „tegen" zal zijn. Dat is zijn goed recht. Maar de motivering! Omdat zijn club („de Musschen" uit Rotterdam) sinds de slag bij Nieuwpoort of daaromtrent vergeefs getracht heeft in de eerste klasse te komen, mogen de ploegen van Joosten er ook niet zo-maar-in. Hè, nee. Moeten die ploegen (met tal van eerste klas-spelers, waarvan er verschillende de oranje trui droe gen) dan beginnen in de 3e klasse van de afdelingen? 11 NOVEMBER. Het program ma van ons 60-jarig bestaan is nu zo ongeveer „rond". De Jubileumcom missie heeft overigens meer pijn in haar hoofd dan met een dozijn aspi rines of zo weg te werken is. De motor loopt maar de benzine is er niet, althans niet in voldoende mate. Willen de A.F.C.-ers nauwkeurig de Bulletins lezen en de Schakel? Willen ze met koeien van cijfers in hun agenda zetten: postgiro één-nui- negen-vier-nul-één (Esser) En as bakken bestellen en verder ook alles doen, wat gevraagd wordt? 12 NOVEMBER. Vanavond zijn de cricketers gehuldigd. Een beetje laat, maar wat in een goed vat is, behoeft niet te verzuren en het was allerprettigst toeven in de Amstel- club van Wim Staats om nog eens stil te staan bij een zomer, die geen zomer was, maar die voor de cricket club door de reeks fantastische suc cessen toch een zomer vol zonne schijn was. Kampioen van Nederland, Wally van Weelde, captain van het Nederlands elftal, in totaal vijf elf tallen kampioen: Bravo A.C.C. 13 NOVEMBER. De Bondsver gadering was in een katterige stem ming. Zij wist niet goed raad met haar houding van 14 dagen geleden, toen Joosten uitgekreten werd voor staatsvijand nr. 1 en men zich op maakte de Beroepsvoetbalbond te vernietigen. Er was maar één man, die door vocht, Been uit Rotterdam. Hij wilde de oorlogsvlag hijsen, maar hij kreeg practisch geen hand meer op elkaar de zaak was in kannen en kruiken. Wie een paar maanden geleden aan Reyseger voorspeld zou hebben, dat hij ooit nog eens in een Bondsvergadering van de K.N.V.B. niets anders dan complimentjes zou hebben voor de correct optredende, fatsoenlijke en loyale Joosten, zou rijp verklaard zijn voor Paviljoen 3. Maar de tijden veranderen en wij met hen. Als clubman zit je dan zo maar eens te denken, wat nu de gevolgen voor A.F.C. zullen zijn. Als wij koers houden, dan is er voor onze aloude club geen vuiltje aan de lucht. Dan schrijven wij in voor de amateurscom petitie en dan zal A.F.C. aan de voet balwereld eens laten zien, wat de oude club nog waard is, als er einde lijk eens met gelijke wapenen in de voetbalcompetitie gestreden wordt. Er is weer gebridged ook en wel tegen onze vrienden van Kennemer- land. Helaas nemen zij er tegenwoor dig echte bridgers voor. Vroeger werd er niet zo erg naar gekeken, maar was de keuze meer bepaald op je uithoudingsvermogen na afloop van de bridge-wedstrijd. Dat zal wel de reden zijn, dat de oude Roe (te) r- straat combinatie er niet bij was. Overigens beginnen we wel iets vol wassens te krijgen. Dit vriendje be reikt de leeftijd der sterken en dat vriendje staat zo maar Abraham te zien. Tot de laatste categorie heeft zich nu ook Carel Alandt opgewerkt. Ge woon een kwestie van koppig door ademen, maar toch leuk, om dia Abraham de hand te schudden. Carel Alandt vijftig een paar jaar ge leden nog de oer-solide wicketkeeper van A.C.C. en „iets" langer geleden de trouwe doelwachter in heel veel moeilijke wedstrijden van A.F.C. 1. Ik krijg altijd dorst van het schrij ven over feestelijke dingen. Van har te,,, Carel! „see-you later"! Voor de tweede keer in successie had de VARA-,,show-boat" iets met A.F.C. te maken. Ons lid Leo Horn was aan de beurt voor het aardige nummer: „Dat wil ik nooit meer ho ren". Leo ging kennelijk van het standpunt uit, dat als hij maar aan het woord bleef, Cees de Lange geen kans kreeg, maar één keer liep de Haagse Quick-man toch door de A.F.C.-verdediging heen. Toen Leo Horn zei, dat hij via zijn mede A.F.C.- lid Karei Prior voor de microfoon ge haald was, ketste Cees de Lange: „Zo, dus je bent hier ook via rela ties binnengedrongen?" Grote vreug de bij de toehoorders. 14 NOVEMBER. Weer een club op bezoek, die wij 20 jaar lang in de tweede klasse gemist hadden en wel O.V.V.O. uit Watergraafsmeer. Een levendige niet onaantrekkelijke wed strijd, die door ons met 32 gewon nen werd, zodat de competitie-stand er iets vriendelijker begint uit te zien. Pluim van de dag voor keeper Joop den Dekker. Inmiddels beginnen wij aan de Wandelweg op een eiland te zitten. Het is natuurlijk prachtig, dat de stad zich in snel tempo uitbreidt, zo dat de woningnood bestreden wordt, maar ergens voel ik het altijd als iets pijnlijks, wanneer zand gestort wordt op levende grond. Het gaat hard en nu is ook het cricketterrein vaü V.V.V. opgegeven. Daar liggen voor velen van ons heel wat herinneringen. heRenQRacht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 8

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 8