11 iq er balsem j j 1 ijgewaisem Sport-beoelenaars OBAT-MATJAN C.V. PolyCOm v. Baerlestraat 32, tel. 718085, Amsterdam Bequnstiqinq van onze adveRteeRdeRS, houdt de schakel in stand enige eerste klassers uit de K.N.V.B. Stadions inschakelen „servus", Dick! en dan verder een heel stel amateur-eerste klassers, die door N.B.V.B.-ers „geadopteerd" zouden wordenf Dit laatste lijkt mij nog al „link". Hoe kan men amateur zijn, als men „geadopteerd" wordt mooi woord voor geholpen, gesteund, etc. door profs? 6 NOVEMBER. Een nieuwe sensatie: Moorman van de „Sport kroniek" kan niet eens de tijd van verschijning van zijn eigen blad (8 November) afwachten, om vuur te spuwen tegen de Urgentie-commissie en heeft een journalistiek volmaakt ongebruikelijke procedure gevolgd, door zijn artikel voor zijn eigen blad elders eerder vrij te geven. Het is één scheldpartij op de Ur gentiecommissie en het is te merk waardiger, omdat een paar weken geleden de leden van de Commissie bovenmatig in de „Sportkroniek" be jubeld werden. De maatschappelijke carrière en de verdiensten voor de sport van mensen als Blaisse, Piet van Houten en jhr. Mollerus werden breed uitgemeten. Dat waren pas kerels. Het „Hosannah" - „Kruisigt hem" heeft in de wereld nog niets aan actualiteit verloren. Wie dus niet doet, wat de Direc teur-Hoofdredacteur van het blad, waarin de officiële mededelingen van de K.N.V.B. zijn opgenomen, meent, dat goed is, wordt door hem vogelvrij verklaard en op de meest onbehou wen wijze aangevallen. Als reactie op deze merkwaardige houding zijn de grote ochtendbladen van mening, dat Moorman moet gaan. Wat wil Moorman zijn: Kruisridder of Don Quichote? Of speelt gekwet ste ijdelheid een rol Piet van Houten verklaart zeer te vreden te zijn over de besprekingen met de Beroepsbond. Vanavond ver gadering van Urgentie-commissie en K.N.V.B.-bestuur. Wat zal de Maan dag ons brengen? Gelukkig behoeven onze voetballers zich van al dat getob nog niet zoveel aan te trekken. Vandaag is A.P.C. te gast in de VARA-studio bij haar lid Karei Prior, de grote man van de VARA-,,show-boat". Wel, heel Ne derland heeft kunnen meeleven. De conférencier (Cees de Lange van het Haagse Quick) heette onze spe lers hartelijk welkom. „We hebben hoog bezoek" kraaide het door alle ontvangtoestellen. „Het beroemde A.F.C. uit Amsterdam is hier van avond de gast. Hebben juist verleden Zondag gewonnen." (Vreugde in de zaal). De man, die alle gebeurtenissen van de afgelopen week op rijm zette, liet zich ook niet onbetuigd. Hij zong over het Strijdfonds van de K.N.V.B.: „En nu met een volle beurs, kopen dan de amateurs, straks de beste profs!" 7 NOVEMBER. Had nu een voetbal-Zondag moeten zijn en geen voetbal-politieke Zondag. Met het „corps-diplomobile" naar Den Helder om de altijd zware uitwedstrijd tegen Helder te gaan zien. Of met het twee de meeleven om weer een daverende score te halen. Of dat jeugdvoetbal te gaan bekijken Een gordijn van regen maakt al die sport-illusies kapot. Hopeloze weer voorspellingen Zondag 7 Novem ber. De herinnering grijpt terug naar een andere Zondag 7 November 33 jaar geleden. We zijn gedegradeerd en in de overgangscompetitie terecht gekomen. Thuiswedstrijd tegen D.E.C. Enkele getrouwen lopen over de Zuidelijke- (de Tweede- toen) Wan delweg. Het is noodweer. En dan zien die enkele getrouwen tot hun ontzet ting, dat de overdekte tribune be weegt, naar voren komt. Er staat een kleine auto, tussen de „loges" en de, „draad". Het lijkt, of de overdekte dat auto-tje zal verpletteren. De overdekte stopt -. hoe, weten die paar mensen niet, die in de luwte van het oude kleedlokaal die natuur kracht ademloos gadeslaan. A.F.C. D.E.C. wordt afgelast, wat een won der! Aarzelend zoeken wij de weg terug naar de stad. Het was róók. Drie en dertig jaar later is er dank zij de radio altijd contact. Geen wan delingen meer naar de dichtstbijzijnde sigarenwinkel om uitslagen te kijken. Rustig thuis zitten En daar brengt A.N.P. het nieuws, dat de besturen van K.N.V.B. en N.B.V.B. het eens geworden zijn. De berichten van Donderdag zijn dus waar geweest géén oorlog op leven en dood, overeenstemming. Knap werk, Urgentie-commissie! Well done, Joosten! 8 NOVEMBER. Waar men komt, felle debatten over het A.N.P.- communiqué, dat de vechtersbazen het eens geworden zijn. De meningen lopen van „De Beroepsbond wordt op geheven" tot „De K.N.V.B. heeft ge capituleerd". De waarheid zal waarschijnlijk in het midden liggen. Als iets tot stand gekomen is, of geschreven of naar voren gebracht werd en het oordeel luidt van „Hoera" tot „Weg er mee", dan kan aangenomen worden, dat er vrij aardig in de roos geschoten is. De voorstellen zullen moeten wor den voorgelegd aan de vierde ja wel, de vierde Bondsvergadering in dit seizoen. De voetbalhemel spare ons de hoed van Geurtz en het Wil helmus van v. d. Hoek. In de loop van de dag komt „de Sportkroniek" uit. Hopster heeft de uitbarsting van Moorman weten te voorkomen. Het artikel is niet „mee gegaan". Maar aan de Zwarte Weg in Den Haag ziet men blijkbaar geen kans, om een nummer tijdig „om te gooien". "Op pagina 1 wordt de Ur gentie-commissie hulde gebracht en geadviseerd om 13 November de voor stellen aan te nemen. Op pagina 2 staat „de Urgentie-commissie zet de vergadering in haar hemd". Op een volgende pagina wordt een ingezon den stuk opgenomen onder de kop „Het verraad der Urgentie-commis sie". Weer een andere pagina daar wordt Joosten, aanstaand bestuurslid van de K.N.V.B. vergeleken met Goebbels Een weekblad redigeren is moeilijk in bewogen tijden! 9 NOVEMBER. Er moet nodig een legende weerlegd worden. Een legende, die ontstaan is door een mis verstand in een paar bladen, die het bericht brachten: „A.F.C. vóór beta ling". Dit was bepaald onjuist. De juiste gang van zaken is als volgt: Toen het K.N.V.B.-bestuur overstag ging en betaling aan sommige groe pen van spelers wilde toestaan (eerst aan de eerste elftalspelers der eerste en tweede klassers, daarna uitslui- J /I /I Wanneer U in de sport gehinderd wordt door spiervermoeidheid, spierpijn, spierstijfheid als ge volg van overtraining, ver stuikingen, verzwikkingen, Wettig gedeponeerd) dan is 1 ri ,1 /~h n i^ l~\ fi 1 o n i ,11 Voor sportmasseurs bij uitstek geschikt om U daarvan gratis te bevrijden. monsters Eveneens zeer werkzaam bij rheu- beschikbaar matiek, spit, rugpijn, stijve nek, kneuzingen, hoofdpijn, insecten beten etc. Verkrijgbaar in apotheke n en drogisterijen fcUTF 't, P" - a

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 7