Eetsalon gastronome Ceintuurbaan 93, tel. 712145 Specialiteit belegde broodjes en croquetten lPrima koffie J. J. Knaap Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt óe schakel in stanö score. De weg is nog lang, maar het gaat naar zin. Twaalf punten uit zes wedstrijden en een score van 285 mogen gezien worden. 1 NOVEMBER. Het is een slech te wind, die voor niemand goed waait. De voetbaloorlog heeft in ieder geval ten gevolge, dat de omzetten van distilleerderijen en bierbrouwe rijen met sprongen omhoog gaan. Wat er alleen al langs de boorden van de Wandelweg, de Lairessestraat en de Voorburgwal omgaat tijdens de blijkbaar onuitputtelijke debatten over „wel praten, niet praten, wel be talen, niet betalen" moet vreugde brengen bij de verkoopleiders aan de Marnixkade, het .Weteringplantsoen en de Rozengracht. Onze „A.F.C.-Schakel" weer eens op complimenteuze wijze geciteerd door een der grote bladen, en na tuurlijk, zou ik haast schrijven be treft het weer een artikel van Gala- vazi. Als Galli eens een vacantie- reis wil verdienen, moet hij de beste artikelen uit zijn rubriek „Wat iedere A.F.C.'er behoort te weten" bundelen en uitgeven. Een dergelijke bundel zou een boeiender overzicht van de gebeurtenissen in onze voetbalwereld zijn dan het beste gedenkboek. Als Galli zs niet bewaard heeft Jaap van Nek heeft alle Schakels; hij weet dus nu, waar hij terecht kan. 2 NOVEMBER. Naar de repeti tie van „A.F.C. in diamanten gloed". Voorziet U tijdig van kaarten, da mes en heren, want het zal stromen naar „Bellevue" op 21 en 22 Januari. Ik loop al maar „Heart of my heart" te neuriën. Wij beschikken over een commère ik mag zo maar Miep zeggen die men ons internationaal kan benijden en de andere dames zijn eveneens het bewijs, dat A.F.C. zich steeds verjongt en van geslacht op geslacht een hoeveelheid vrouwelijk schoon weet te presenteren van een kwaliteit, dat men slechts meewarig kan glimlachen om foto's van z.g. schoonheidskoninginnen. „A.F.C. in diamanten gloed", 21 en 22 Januari in Bellevue „The topic of the season!" 3 NOVEMBER. Wapenstilstand in de voetbaloorlog. Dat is het grote nieuws vandaag. De urgentie-com missie heeft met de Beroepsbond een bespreking gehad, er is een wapen stilstand geproclameerd en men gaat verder praten. Gelukkig. Op elk gebied is Neder land door de historie heen van het standpunt uitgegaan, dat het bereid is te vechten, als het niet anders kan, maar dat het, als het even anders kan, altijd goedkoper is een oorlog op leven en dood te voorkomen dan uit te vechten. En zo heeft de urgentie-commissie zich niet laten meeslepen door de hiep-hiep-hoera stemming in de Bondsvergadering en zo heeft de N.B.V.B. ingezien, dat de K.N.V.B. toch meer eensgezind is dan men dacht. Krijgen overigens de mensen, die iets in die hoed van Geurtz ge daan hebben, dat nu terug? Ik zou mij een tikje gegrepen voelen 4 NOVEMBER. Erelid Dick Bes- sem heeft fel gereageerd op het ver wijt van „de Sportkroniek" dat hij geen partij heeft durven kiezen met het Olympisch Stadion in de voetbal oorlog. „Ik acht" heeft Bessem in een interview aan „de Telegraaf" ge zegd „de publicaties van de heer Moorman in de Sportkroniek beneden peil. Het is bedroevend, dat derge lijke onbekookte publicaties in het of ficieel orgaan van de K.N.V.B. ver schijnen." Well roared, lion! Iedereen, die niet verblind is door partijhartstocht, moet kunnen begrijpen, dat de direc teur van het Olympisch Stadion in de voetbalstrijd een uiterst moeilijke po sitie heeft en dat er van alle kanten druk op hem uitgeoefend zou worden. Dan past iedereen de nodige discretie. Wie geen vreemdeling in het voet- bal-Jeruzalem is, kan weten, dat Bessem in uiterst moeilijke omstan digheden de enige politiek gevolgd heeft, die zowel zakelijk als uit ethisch oogpunt correct en verant woord was. Jac. Lamey van H.B.S. is naar zijn laatste rustplaats gebracht. Vijf en zeventig is deze „grand old man" van onze Houtrustvrienden geworden. Vijf en zeventig? Dan is het dus al weer 15 jaar geleden, dat Galli en ik zo fel met hem vochten om de noodcompe- titie tijdens de mobilisatie. Dat ging er fel van langs maar het was een intellectueel genoegen om met Jacques Lamey overhoop te liggen. Hij streed als een meester op alle wapenen. Hij kon een prachtige speech opbouwen en een lekker stuk schrijven. Hij aanvaardde een „tou ché" van zijn tegenstander op spor tieve wijze en rekende er op, dat die tegenstander van dezelfde allure zou blijken te zijn. Een ruige prachtvent, met wie het even goed bekvechten als afdrinken was. En nu is ook de straf van „Mau- rits" opgeheven. V.V.V., Meerssen, Maurits de Urgentiecommissie be grijpt het woord „urgentie" beter dan destijds het bestuur het woord „be sturen" begreep. Want besturen is iets anders dan alles te willen doen op grond van artikel zoveel sub zo veel, vooral in bewogen tijden. 5 NOVEMBER. De voetballerij blijft „front page" en dat is nog al wat in de week van de Amerikaanse verkiezingen en van het bezoek van Haile Selassie en Audrey Hepburn aan ons land. Er schijnt een fusie op komst te zijn tussen K.N.V.B. en N.B.V.B. Voor de rose „Sportkroniek" om zich blauw te ergeren en ook een hele slag voor „Veteraan" (Cassée, naar ik meen), die in het clubblad van „Bloemendaal" schreef, dat evenmin als wij in de oorlog met Hitier onder handeld hebben, wij met de Beroeps- bond moeten onderhandelen. Echt flink, vooral als je met een vierde klasser zonder accommodatie en so ciale verplichtingen aan trainer, ter-* reinknecht en zo geen centje pijn hebt. En is het in de voetballerij als met zo vele zaken in de wereld: als iedereen, die er eigenlijk niets mee te maken heeft, nu eens zijn mond hield, dan kon men veel sneller opschieten. Wat die fusie zelf aangaat, zou dan ons Bondsbestuur overkoepelend zijn en het N.B.V.B.-bestuur de leiding krijgen over de prof-sectie, bestaande uit de huidige N.B.V.B.-clubs en Vert.: J. G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 - AMSTERDAM - TELEFOON 35041

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 6