Jeugd Dagboek van een voetballiefhebber BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Resultaten gesp. gew. gel. verl. Juniores A I 4 2 1 1 Juniores A II 5 0 0 5 Juniores A III 2 2 0 0 Juniores A IV 3 1 0 2 Juniores B I 4 1 0 3 Juniores B II 7 1 4 2 Juniores B III 5 4 0 1 Uit het bovenstaande blijkt, dat de successen van onze respectievelijke jeugdelftallen nogal uiteen lopen. Van zeer slecht, Juniores AII, tot zeer goed, Juniores BIII. Het povere re sultaat van ons A Il-elftal moet voor namelijk worden toegeschreven aan de tè zware afdeling. Onze benjamins (Bill) kwamen door hun overwin ning op D.W.S. bovenaan in hun af deling. Bravo! Zwak moreel Bij Juniores A I blijkt, dat de geest in het elftal niet geheel in orde is. Bij sommige jongens gaat alles goed zolang er maar gewonnen wordt, doch zodra de tegenstanders (zoals in de wedstrijd tegen de Spartaan) een voorsprong verkrijgen, doordat zij er feller op zitten, laten deze knapen het hoofd zinken en geloven het wel. Momenteel zweven zij in hun afde ling in de middenmoot, wat echter niet nodig is, indien zij uit de wed strijd tegen de Spartaan hun les heb ben geleerd. Slechts alle elf kunnen het beste resultaat behalen, wat er te behalen is; maar dan ook allemaal en niet slechts enkele harde werkers, die ook nog het werk voor de niets-doe- ners-met-de-hangende-hoofden moe ten opknappen! Afschrijvingen Veel jongelui menen dat zij Vrij dagsavonds om 8 uur moeten afbel len. In het Bulletin staat echter Vrij dagavond vóór 8 uur. Nu kan het ge beuren, dat op Vrijdagavond en Za terdagmiddag allerlei maatregelen moeten worden genomen om alle open plaatsen te bezetten; één weekend waren er maar liefst ELF afschrij vingen. Voortaan dus alleen afschrij ven als het dringend noodzakelijk is en dan direct na ontvangst van het Bulletin Kienmiddag Evenals vorig jaar hoopt de Jeugd commissie weer een Sinterklaas-Kien- middag te organiseren. De juiste da tum zullen jullie t.z.t. in het Bulletin kunnen lezen; let dus op! Thans reeds onze dank aan die le den, die het ons mogelijk maakten onze voorbereidingen voor dit jaar lijkse jeugdfestijn te treffen. iO. J. v. d. HEUL AANGEZIEN de ontwikkeling in de voetballerij met een maandblad niet bij te hollen is, publiceren wij hier gedeelten uit het „Dagboek van een Voetballiefhebber" ten faveure van onze leden in Nederland, in Oost en West, op zee of waar ook ter wereld, die niet regelmatig in het clubhuis bij Scheltema of de Vries de laatste nieuwtjes horen! Dit „Dag boek" komt inplaats van „Mixed Pickles". Red. 30 OCTOBER. Twee dingen zijn in dit land niet te voorspellen: het weer en het verloop van een vergade ring. Had iedereen gedacht, dat de derde Bondsvergadering een Poolse landdag zou worden, dat de bebloede hoofden van Hopster, Kruijver en Sa jet zouden rollen in het denkbeeldige zand van „Kras", dat de eerste klas- sers een bond in de bond zouden stichten, dat de lagere klassers zou den mogen gaan betalenNiets van dat alles. Een roerende eensge zindheid, een langzamerhand over moedige stemming van „ouwe jon gens onder elkaar" van „Who's afraid of the big bad wolf", die een merkwaardige climax vond, toen Geurtz met de hoed rondging om te collecteren voor het Strijdfonds tegen de Beroepsbond. Voor ons A.F.C.'ers het belangrijk ste, dat met seizoen 1955/56 nu ein delijk de officiële splitsing plaats vindt tussen competities van semi- profs en van amateurs. Zo kan A.F.C. zich dan opmaken om zich straks, met de sportieve en morele steun van Amsterdam-Zuid, een weg te banen naar de top van het Neder landse amateursvoetbal. Voor de rest niet zo heel veel nieuws. De „spelersbinding" schijnt juridisch nog niet helemaal rond te zijn en men durfde het niet aan de bijdrage aan het Strijdfonds verplicht te stellen. Dat wordt nu een vrijwil lige business en de lagere clubs zul len daar wel niet zo warm voor lo pen. In dat fonds zit nu een ton van de K.N.V.B., rond vijf en twintig mille van de clubs en elf honderd gulden uit de hoed van Geurtz. Kun nen wij in één dag wegkruien naar de driehoek Sittard-Kerkrade-Maastricht en dan zegt het nog plomp. De eerste-klassers hielden zich op vallend rustig. Geënsceneerd of toe val De toekomst zal het leren. Er waren weer de nodige boeketjes rethoriek. De Dordtenaar v. d. Hoek, die steeds de neiging heeft van dik hout planken te zagen, riep uit; „Wij hebben het publiek geleerd het Wil helmus te zingen" en dan mogen wij wel kalmerend „Nou, nou" mompelen. Ook de jeugd werd weer ten tonele gevoerd. „Bij de Beroepsvoetbalbond gaat de winst naar de ondernemers, bij ons naar de jeugd". Oh, Yeah? En als die clubs, die de jongens voet balexamen lieten doen, alleen de aan staande sterretjes toelieten en de rest afwezen? Was dit voor de jeugd of ter meerdere glorie van club en be stuur Vervolgens werd Van Mierlo van R.A.C. van het spreekgestoelte ge hoond. De R.A.C. afgevaardigde was des duivels, dat zijn beste speler, Brooymans, naar Willem II gaat, evenals de Nederlandse jeugd-keeper Van Woerden. Toen hem gevraagd werd, wat hij dan liever had, dat zijn spelers naai de Beroepsbond gingen of naar een K.N.V.B.-club, antwoordde hij: „Naar de Beroepsbond" en toen kreeg hij de hele meute achter zich aan. Als Van Mierlo gezegd had: „Het zal mij zó een zorg zijn, of ik door de kat of de kater gebeten word", dan had nie mand daar redelijkheidshalve iets tegen in kunnen brengen. Want dat blijkt de zwakte in onze strijd, dat de K.N.V.B.-clubs elkaar hetzelfde aandoen, wat zij deN.B.V.B. zo bitter verwijten. De stemming bij Woerden en bij R.A.C. is uiteraard vinnig tegenover Willem II en het maandblad van de Volewijckers liegt er tegenover Blauw-Wit ook niet om. Schouder aan schouder tegenover de N.B.V.B. is een mooie kreet, maar dan moet men in de K.N.V.B. zelf niet schouder tegen schouder staan te duwen. 31 OCTOBER. Hè, hè, de eerste puntjes zijn binnen! „Hollandia" met 21 verslagen. Met de hand op het hart: Vrouwe Fortuna, die in de wed strijden tegen Z.F.C. en R.C.H. be paald verstek liet gaan, was nu aan de Wandelweg en had wel aardigheid in die rooie truitjes. De vorige wedstrijd tegen „Hollan dia" wonnen wij ook met 21 ruim drie en twintig jaar geledén. Dat was in Wormerveer, beslissingswedstrijd om de laatste plaats. Juichende in de trein, die van Alkmaar kwam met jubelende Blauw-Wit-mensen, omdat Blauw-Wit de beslissingswedstrijd tegen E.D.O. gewonnen had. De ene helft van de trein was aan het hos sen, omdat ze niet in de tweede klas kwamen, de andere helft omdat ze in de tweede klas bleven. Zo is alles maar betrekkelijk in de wereld en na binnenkomst van die trein heeft Ein stein toen zijn relativiteitstheorie op gesteld. Het tweede met een forse 52 uit het bloemendorp terug. Jaap van Nek mikt hoog: die wil door een daverend kampioenschap bewijzen, hoe dwaas de degradatie geweest is op een ver schoonbaar schrijffoutje van het se cretariaat. Dus niet zó maar een kampioenschap met een puntje voor sprong, maar met een prachtige

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 5