llBf De Zotten 111 U-iili 1III- HET „APOLLO-PAVILJOEN Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten; <D, T11É1 Ook voor besloten diners, lunches of partijen BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanó Uit deze betrekkelijk kleine voor sprong blijkt, dat het niet allemaal koek en ei is geweest deze maand. Zo zag T.O.G. 2 op 17 October kans ten koste van ons, zijn eerste overwinning te behalen (20). Door verhindering van enige prominenten, was uw Vierde ernstig verzwakt, wat echter niet wegneemt, dat er toch misschien nog wel eer te behalen was geweest, wanneer niet enkele mooie kansen om zeep waren gebracht. Op de BelgiëHolland Zondag trokken we in de late namiddag ten strijde tegen Madjoe 2 in een „vier punten-wedstrijd". Bij half-time, na het grote wind-voordeel genoten te hebben dus, stonden we maar met 10 voor. Het werd ons bang te moede, wanneer we dachten aan de harde lellen, welke de voorhoede der tegenpartij met storm in de rug op onze doelman (Cas Tromp) zou gaan afvuren. We zullen de tweede helft van deze wedstrijd niet licht vergeten, maar dan niet door bovengenoemde oor zaak, maar door de wolkbreuk, welke zich na een kwartiertje boven onze hoofden ontlaadde. Alle vrouwen en moeders zullen wel gezegd hebben: „Om er een ziekte mee op je lijf te halen". Nu, niemand onzer is ziek geworden en de wedstrijd eindigde in een 41 overwinning. En toen kwam de wedstrijd tegen Rapiditas 2 in Weesp. Door allerlei oorzaken waren er vijf afschrijvingen binnengekomen. Het vijfde elftal moest derhalve een geduchte ader lating ondergaan. Met drie wagens trokken we naar Weesp met behalve onze voetbaluit rusting het even onmisbare goede hu meur. En ja, het wilde lukken. Het, enkele maanden geleden in dit blad besproken heilige vuur kwam over ons. Met 41 bonden we Rapiditas aan onze Volkswagens. We weerden ons in den beginne als duivels tegen de overrompelende aanvallen en za gen kans met de rust met 21 voor te komen. Na rust knokte Rapiditas verwoed voor de gelijkmaker, maar toen uw Vierde 31 wist te maken, gaven en kele tegenspelers er de brui aan. Door een mooi doelpunt van Daan Perton werd het nog 41. Onze erelijst: Henk de Groot 8. Daan Perton 3, Dick Disselkoen 2, Bram Jansen 1 en Rob de Jong 1. JAN TJALLING Van het zevende kan ik U weer twee mooie overwinningen melden. Tegen S.D.W. 4, thuis, werd er, op ons derde „veldje", een door onze voorhoede snel en goed gespeelde partij ten beste gegeven. De stand werd opgevoerd tot 41. Jammer van twee misverstanden in de achter hoede. Eindstand 42 in ons voor deel. De volgende week, weer thuis, op het grotere tweede veld, dus de overwinning ook groter, 80. O.D.A. 2 was het slachtoffer. Ja, die dag had onze voorhoede een zeer produc tieve bui en de tegenstanders konden het onze achterhoede niet lastig ma ken. Stand: 5 3 117 19—8. Over de opkomst van de spelers valt niet meer te klagen. Wij hebben zelfs nog reserve's tot onze beschik king en er wordt niet elke Zondag met andere spelers gespeeld, zodat nu de spelers meer aan elkaar wennen. Het resultaat heeft U kunnen lezen. Meer kan ik U niet vertellen, daar twee wedstrijden werden afgelast. Volgende maand hopenlijk weer goed nieuws! TEUN e weg naar APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 De Zatten zijn in opmars en niets kan hen tegenhouden, zouden we met een variatie op Emile Zola kunnen zeggen. Nu ja, niets, de bierjongens van Heinekens zijn er natuurlijk ook nog, onze naaste concurrenten voor het kampioenschap, ook nog zonder puntenverlies en met een formidabel doelgemiddelde, die het ongetwijfeld op een duel „op het scherp van de snede" zullen laten aankomen. Onze goalgetter Joop v. d. Voort heeft echter toegezegd de gehele week vóór het treffen met de H.B.M. vroeg naar bed te zullen gaan en met een dergelijke voorbereiding mogen Wij hem toch wel goed achten voor een half dozijntje doelpunten. Mocht hij zijn navolgenswaardige plan niet volledig kunnen uitvoeren, dan zullen wij natuurlijk met minder genoegen nemen. De belangrijkste wedstrijd van de laatste weken was voor ons tegen F.S.C., eveneens een beluste concur rent, die een enerverend gevecht op leverde, waarin de modder op ons zo langzamerhand berucht geworden tweede veld beslist geen onderge schikte rol wenste te vervullen. Het is een buitengewoon energie rovende glibberpartij geworden, waar in Wiggemansen en v. d. Voort (de laatste door bij een vrije schop het hoofd koel en de broekband strak te houden) nog voor rust onze achter stand wisten weg te werken. Na de hervatting slaagden wij er in, mede door fraai dirigerend werk van Van Driel, de vijandelijke stormrammen in toom te houden. Vooral Dick Moes bergen heeft zich subliem geweerd en was voor mijn gevoel de beste speler van het veld. Hij werd voortreffelijk geassisteerd door Gerrit Hoogen- strijd. Ook Jan Hannema, die zich nog wel eens kan beklagen over een slechte ravitaillering van de rechter vleugel, is ditmaal aan zijn trek ge komen, want na de rust werd hij zó veelvuldig in het spel betrokken, dat hij een kwartier voor het einde met een vertwijfelde blik elke nieuwe pass zachtjes stond te vervloeken. Na afloop werd de scheidsrechter op een fikse borrel onthaald, hoewel hij strikt onpartijdig de fluit had ge hanteerd. (N.B. Ook bij een nederlaag zou de arbiter zijn uitgenodigd, dit voor de zwartgalligen, die misschien tóch nog aan de oprechtheid van onze bedoelingen zouden twijfelen.) Verder ligt het in de bedoeling voor de wedstrijd tegen de H.B.M. geza menlijk de film over de wereldkam pioenschappen te gaan bestuderen, er de meest verfijnde tactiek uit te peu ren om deze, enigszins bijgeschaafd natuurlijk, als basis voor onze stra tegie tegen de biermannen te kunnen gebruiken. Excuses over bejaarde voetbal schoenen kunnen niet meer worden aanvaard om over afzakkende voet balbroekjes maar te zwijgen. Kr. 4

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 4