Van, voor en over onze spelers 1 2 3 4 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö y VOOR het eerste elftal is eindelijk het lang verwachte herstel inge treden. Thuis tegen „R.C.H." werd in een prachtig gespeelde wedstrijd op het nippertje met 32 verloren. In een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Holland" te Utrecht moesten wij we derom het onderspit delven, met 53 gingen wij ten onder. Op 31 October konden we echter onze eerste overwinning van dit sei zoen boeken en wel op „Hollandia" uit Hoorn. In een onprettige wed strijd behaalden wij een 21 over winning. Op 14 November, veertien dagen later dus, hadden wij weer succes en wel tegen de Kruislaan- bewoners O.V.V.O. 32. De overwinning op O.V.V.O. was verdiend. V/ij waren sterker, hoewel onze tegenstanders harder werkten. Een verheugend verschijnsel was, dat de jongsten, Tony en Joop, uit blonken. Joop verdedigde zijn doel met bravour en stijl en had daarvoor diverse open doekjes te incasseren, evenals Tony, die als half steeds be ter gaat spelen. Daar kan A.F.C. nog plezier aan beleven. Net zo veel ple zier misschien als aan Jacques Melle- gers, die vanmiddag weer onze harten verwarmde door de enthousiaste ma nier waarop hij speelde en de zaak aan zijn kant dicht hield. Zijn collega aan de andere kant, Bob Janssen, liet zien dat hij zijn vas te plaats, in het eerste verdient. Van de drie doelpunten waren twee zeer fraaie. Het laatste van Henk was de droom van iedere midvoor. Wat een kleun! Jammer dat even te voren één onzer tegenstanders door een derge lijk schot werd uitgeschakeld en zelfs naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Van deze plaats af spoedig beterschap toegewenst. Na de laatste twee wedstrijden kan ik gelukkig zeggen: ,,Wij gaan voor uit, maar wij zijn er nog lang niet." Wij zullen er voor moeten knokken en daarvoor dienen wij ons voor te be reiden op de trainingsavonden. Met één en twintigen of klaverjassen, hoe gezellig die spelletjes ook zijn, komen wij er niet. Wat ik hiermee bedoel, zal de meeste eerste elftallers wel duidelijk zijn. Laat ieder er in het vervolg op re kenen, dat het veld wel eens onbe speelbaar kan zijn en derhalve gym nastiekschoenen meebrengen. Ik ben er van overtuigd, dat looptraining al leen niet de voetballer maakt, maar het is verdraaid belangrijk en beter voor je conditie dan klaverjassen. Bovendien, ook zonder meisje kan het gezellig zijn in het Beatrixpark en op de Wandelweg. COMB. Het tweede heeft inmiddels weer drie overwinningen aan zijn score toegevoegd en staat thans met 12 pnt uit 6 wedstrijden boven aan de rang lijst. Terrein-afkeuringen verhinderden enkele malen ons optreden en zodoen de zijn er geen recente wapenfeiten te beschrijven. Bij een terugblik zien we dat T.I.W. II met 31 verslagen werd, er lag een zekere matheid over onze ploeg en dat verhinderde een grotere zege. De volgende tegenstanders N.F.C. II en Aalsmeer II beten met resp. 60 en 52 in het zand en onze nieuwe aanwinst Dick Disselkoen had hierin een ruim aandeel. Het is toch altijd waardevol iemand te bezitten die een geboden kans weet te benutten en ze zich ook zelf nog weet te scheppen. Het zit er dus in, dat wij het ver loren terrein gaan herwinnen, laten wij echter proberen van elke wed strijd het beste te maken en niet tot het „Kick and rush" spel overgaan waar sommige A.F.C.-ers voorstan der van zijn, het volgend seizoen krij gen we dan beslist weer prettiger wedstrijden. FRITS Nu ik bij het vertrek van Frans Heineman het genoegen heb als aan voerder te mogen optreden van het 3e elftal, kan ik niet nalaten ter ge legenheid hiervan Frans en diens echtgenote, mede namens het gehele elftal, onze beste wensen te doen toe komen voor hun verblijf in het nabije Oosten. Een goede reis, voorspoed en gezondheid worden hun hierbij toege wenst. Over de gespeelde wedstrijden kan ik kort zijn. De uitwedstrijd tegen Zeeburgia heb ik niet meegemaakt en zoals U reeds weet werd deze met 3— 0 verloren. De ontmoeting tegen Lijnden II was 'n zwarte dag. Joop Engelkes kreeg door een samenloop van omstandig heden een zware hersenschudding, waardoor hij voorlopig niet zal mogen spelen. (Volgens de laatste berichten knapt Joop gelukkig al weer op). Hierdoor verliest het 3e een van zijn steunpilaren. Joop, A.F.C. wenst je 'n spoedig geheel herstel toe. De uitslag 10 in ons voordeel trad in dit geval wel op de tweede plaats na dit ge beuren. Ik wil echter van deze plaats af niet nalaten de mensen van Lijn den hierbij onze hartelijke dank te be tuigen voor hun spontane hulp bij dit minder aangenaam intermezzo. De thuiswedstrijd tegen R.K. A.V.I.C. kon ik wegens ziekte niet meespelen. Ook deze werd met het minimum verschil n.l. 10 gewon nen. Naar Haarlem III werd de tocht ondernomen met particuliere wagens, welke spontaan door de betreffende eigenaars ter beschikking werden ge steld, waarvoor A.F.C. hen hartelijk dankzegt. De commissaris van mate riaal van Haarlem was vast met zijn goede been uit bed gestapt, want het was ons, mindere voetbalgoden, ge- permiteerd op het le veld te spelen. Jonge, gelijk een billard. Een genot om op te spelen. Ondanks al deze voordelen werd er met 30 verloren. De oorzaak hiervan was m.i., dat de bal te lang werd vastgehouden. Hier door ontstaat tempoverlies en dit stelt de tegenpartij in staat zich te herstellen en vrijgelopen spelers weer te dekken, zodat het plaatsen moeilij ker en de scoringskans kleiner wordt. Het volgende treffen vond plaats tegen O.V.V.O. III. Uitslag 1—2 in ons nadeel. Deze wedstrijd hebben wij ca. 15 minuten na de rust met 10 man moeten spelen, daar een van ons het veld werd uitgezonden. Jon gens, laten we nooit een scheidsrech ter uitschelden, ook al zijn zijn beslis singen nog zo fout, je trekt toch aan het kortste eind en een paar weken niet spelen is ook geen lolletje. Tegen V.V.A. ging de strijd voor de rust gelijk op met V.V.A. iets in de meerderheid, wat ook tot uitdruk king kwam bij half-time n.l. 01. Hierna zijn wij steeds in de meerder heid geweest, doch door schotloos heid van de voorhoede (in een nieu we formatie) konden wij niet tot doelpunten komen. V.V.A. daarente gen scoorde nog twee maal ondanks de sporadische uitvallen. Door deze resultaten is tegen de verwachting in het 3e elftal momen teel een zorgenkindje. Daarom zullen in de komende wedstrijden alle zeilen moeten worden bijgezet om tot betere resultaten te komen en jongens, het kan. Ik hoop dan ook in mijn volgend verslag een optimistischer geluid te kunnen laten horen. KOKO Sedert vele jaren ben ik nu uw verslaggever geweest, wat- betreft de verrichtingen van uw vierde. Zover ik me herinner was het altijd pas in één der laatste verslagen van het seizoen, dat ik U met een zucht van verlich ting kon melden, dat het Vierde niet op de laatste plaats stond. Meestal was daar dan een wonder voor nodig in de vorm van een „veteraan". (Ty pisch is, dat nooit een adspirant of junior het Vierde heeft gered.) Was het niet Jaap van Nek of Tonny van der Valk, die bereid waren hun, in de jarenlange strijd enigszins aange taste ledematen te wagen, dan kwa men, zoals verleden jaar, Chris Geluk en Dick Disselkoen wèer tussen de witte lijnen. Nu liggen de zaken voorlopig an ders (afkloppen). De afstand tussen de plaats van uw Vierde en de onderste plaats bedraagt tenminste 4 punten. 3

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 3