f mafiall Nette en Nuttige Notulen-Notities gfltfSö (Dames- en Herenschoenen Moet good a.f.c. BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö DE voetbaloorlog is teneinde en het is alles weer pais en vree. Het heeft wel veel tijd, moeite en niet te vergeten geld gekost, maar zoals wij het reeds in de Augustus-Sehakel schreven, waarom zou men het ge makkelijk doen, als het ook moeilijk kan. Over die Augustus-Sehakel ge sproken, men zou zeggen, dat er vol komen volgens die suggestie te werk is gegaan. Nu het Nederlands elftal nog, dan is de zaak weer rond. Prestaties Onze voetbalprestaties zijn nog niet wat wij er van verwachten. Vier pun ten uit zeven wedstrijden is een wel heel erg matig resultaat, maar laten wij hopen dat, nu de eerste punten binnen zijn, er nog vele zullen vol gen. Er komen nog voldoende com petitie-wedstrijden, dus de mogelijk heid is er. Onze laatste overwinning, thuis op O.V.V.O. (32) stak wel heel erg af vergeleken bij onze ne derlaag tegen R.C.H. thuis. Wij me nen qua spel. Hard werd er door onze jongens wel gewerkt, maar wij mis ten toch dat sublieme spel dat tegen R.C.H. vertoond werd. Het plaatsen en de afwerking liet thans veel te wensen over. Wellicht demonstreren wij onze grote kracht alleen bij de sterkere tegenstanders. Jammer was het, dat door een on geluk de iO.V.V.O.-speler Jansen met een lichte hersenschudding het veld werd afgedragen. Gelukkig vernamen wij, dat deze speler niet in het zie kenhuis behoeft te blijven en thuis, op het moment dat wij dit schrijven, twee dagen na de wedstrijd, reeds aan de beterende hand is. Het laat zich dus niet zo ernstig aanzien als wij oorspronkelijk dachten. Wij wensen Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 hem van harte een spoedig herstel toe. Personalia Vrijdag 5 ,November j.l. herdachten Tony en Jaap Cohen het feit, dat zij voor 25 jaar in den echt werden verbonden. Het heeft dit sympathieke paar die dag niet aan belangstelling en huldeblijken ontbroken. Wij waren in de gelegenheid de diverse speeches te beluisteren, waarbij wij tot de overtuiging kwamen, dat waarlijk Jaap en Tony niet alleen in A.F.C.- kringen een belangrijke plaats inne men, doch ook in de familiekring en in het zakenleven. Wij wensen Tony en Jaap, en vanzelfsprekend ook hun dochter Ems, nog vele gelukkige ja ren. Inmiddels is de A.F.C.-familiekring weer uitgebreid, door de komst van Paul, zoon van de heer en mevrouw Swart. Karei en zijn vrouw(tje) als nog onze hartelijke felicitaties met deze blijde gebeurtenis. Banden voor het leven werden ge smeed door Tonny Bookelman met Ria Grosznickel en door Wim Rutte met Hansi Sterk. Onze gelukwensen, jongelui. Een 40-jarig bestaan werd inmid dels herdacht door Bleyerheide. Wij wensen deze Vereniging ook in de veranderde voetbalconstellatie veel succes. Dr. Hofstee, wij zouden bijna schrij ven, onze clubdokter, herdacht dezer dagen het feit, dat hij zich 40 jaren geleden als arts vestigde; verder vier de één onzer oudste leden, Jan van Gessel, zijn zeventigste verjaardag. Beide heren heeft het deze gedenk waardige dagen zeker niet aan be langstelling, ook niet van A.F.C.-zijde, ontbroken. En tot slot: Ons 60-jarig bestaan nadert met rasse schreden. Dat bete kent: vergeet dus de ijverige jubi leumcommissie niet. Stort Uw bij drage groot of klein op postgiroreke ning no. 109401 t.n.v. de heer J. H. Esser, Herengracht 92, alhier. Ook uw bijdrage is niet alleen wel kom, maar nodig. Vété (Bij DWSElinkwijk speelden twee broertjes, met name Braam, in de voorhoede; resp. 17 en 15 jaar. Krantenbericht. Eerstdaags zal de leerplicht tot het 16 e jaar gelden, beneden deze leeftijd zal men niet tegen beloning mogen werken.) een vriendenclub blijven waar ieder lid vrij is te spelen of niet Of zullen de eigen ons dierbare lijven lijfeigengaan worden op voetbalgebied? Zal ik zo aanstonds de burger gaan worden fier, en met trots, van een derderangsstaat Of zullen we opgaan in ,,'n nieuwe orde" in groter verhand als gedrild kameraad? Zullen we „trekken" als eens vrije Boeren over de (V)Waal- naar het Welstand-gebied? Of zullen we mak zijn als duiven en koeren voor 't mais dat men voert ons als satelliet Zullen we arm en berooid willen vechten als derderangsspeler maar vrij onverveerd? Of zal men mij „schnautzen", beboeten en knechten? Als ik faal, op een fluitconcert getracteerd Dag Niek, Dick en Jo! Zal dit alles nog mogen? Of wordt het nu straks van Mijnheer Directeur? Zal men van ons een versnaapring gedogen, of staat er een KWAST-tijd voor ons voor de deur? Ziet daar, A.F.C.'ers, een serietje vragen. Wat wordt van ons kroost in de toekomst verwacht wanneer onze jongen als speler mocht slagen? Hoe denkt A.F.C. zich het nieuwe geslacht? B. S. LE MARCHÉ DANKBETUIGING Voor het medeleven en de belang stelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en het hartelijk en soms ook smakelijk welkom mij bij mijn thuiskomst toegeroepen, zeg ik alle A.F.C.-ers hartelijk dank. HENK VAN TEUNENBROEK ONDERSCHRIFT Ja, good A.F.C. Moet vriendenclub blijven Waar ieder lid vrij is Te spelen of niet Geen arbeidscontracten Voor roodzwarte truitjes Maar eer en ontspanning Voor al ónze luidjes! RED.

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 2