■astmnome Jeugd MAATKLEERMAKERIJ DE LAIRESSESTRAAT 133, AMSTERDAM-Z. Eetsalon Ceintuurbaan 93, tel. 712145 Specialiteit belegde broodjes en croguetten IPrima koffu J. J. Knaap 4 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö ten, dat Uw vierde op de eerste Zon dag van het nieuwe seizoen stond aangetreden met precies elf mensen. Afgezien nog van het risico, dat dit juist voldoende aantal met zich brengt, is het dan onmogelijk om de scheidsrechter de noodzakelijke en, ik geloof zelfs voorgeschreven hoffelijk heid te bewijzen. Natuurlijk was de ons vergezellende elftalcommissaris onmiddellijk bereid de vlag ter hand te némen, maar ik heb me laten ver tellen, dat hij heeft geprobeerd één der toeschouwende jonge dames over te halen zijn taak waar te nemen. Maar mijn vrouw was hooggehakt en de beide andere dames, overigens kleurrijk genoeg gekleed, hadden kennelijk niet voldoende verstand van voetbal om het aan te durven. Wat eerj kop zou ik boven dit ver- slagje hebben kunnen plaatsen. (An nie vlagt voor overspel van Piet, of iets dergelijks). Nu heeft Ton Glas zijn schoenen zelf moeten bederven. Tja, de func tionarissen leggen er nog altijd geld bij. Met betrekking tot het voetballen zelf, deel ik U mede, dat U nu voor mijn part het verslag van het tweede of het zesde kunt nalezen in de Scha kel van Maart of November 1792. (De gehele wedstrijd in de meerder heid, doch geen schutter was in staat een doelpunt te doen aantekenen) Tekenend in deze is, dat een der medestrijders, die als voorhoedespe ler niet uitkomt boven het normale peil, zich als kanthalf zeer onder scheidde. Ik weet wel, dat verdedi gen gemakkelijker is dan aanvallen, maar toch vraag je je wel eens af: „Is hier nu werkelijk geen verande ring in te brengen?" Joop Link en Bram Arnoldus raak ten tijdens deze, in zeer prettige ver standhouding gespeelde kamp, tame lijk ernstig geblesseerd. We hopen hen weer spoedig in onze gelederen te mogen begroeten. De uitslag, dat zou ik nog bijna vergeten, was 20 in ons nadeel. U ziet het, een minder hoopvol, doch zeer vertrouwd begin. Het zij mij toegestaan dit Zondagse voetbalverslag uit te breiden met het releveren van een plechtig moment in het leven van één onzer oude, trouwe makkers op Maandag 13 Sep tember 1954. Eens vloeiden mij, tijdens het ver slaan van onze wederwaardigheden, ongeveer de volgende woorden uit de pen: „De oude makkers, die elkaar in de loop van de jaren de modder van de knieën en het zweet van het gezicht geveegd hebben (na afloop reikten ze elkaar ook wel eens de glazen aan) speelden weer tezamen". Welnu, Nico Kalsbeek, één van die oude makkers, volgde het voorbeeld van zovelen en trad in het huwelijk. Dolly Keesmaat is zijn uit verkorene. (Ik zou haar kunnen p en door haar voornaam voluit te spellen, maar om herrie te vermij den, gewoon maar Dolly.) Voor Nico, in zijn jongere jaren tussen de witte lijnen geen gemakke lijk heerschap, is het A.F.C.-clublied geen verzameling van mooie frasen geweest en dat zal het, als ik Nico goed ken, ook nooit worden. Dolly en Nico, vele gelukkige ja ren en doe je best er wat van te maken. JAN TJALLING. Het voetbalseizoen is weer begon nen, verschillende elftallen hebben hun eerste wedstrijd al weer ge speeld. Verleden week waren wij bij een oefenwedstrijd van Jun. I tegen R.K.A.V.I.C. en daar werd lang niet slecht gespeeld door onze jongens. Wel was het terrein goed, maar de door regen doorschietende bal stelde toch wel technische eisen. Er werd met elan gespeeld, zeer goede combi naties werden opgezet en ook terdege afgewerkt, de uitslag 63 in het voordeel van A.F.C. gaf de verhou ding goed weer. Al met al een aardige wedstrijd met goede perspectieven voor de toekomst. Voortaan zullen we bij de jeugd slechts junioren kennen. Jun. A van 1517 jaar, Jun. B van 1214 jaar. Door deze verandering zijn de elftal len wel zeer door elkaar gegooid en zullen wij dit jaar spelen met 4 elf tallen Jun. A en 3 Jun. B. Zo/ is bijv. het oude Adsp. I in zijn geheel overgegaan naar Jun. A en dit is wel het beste, de jongens kunnen een paar jaar bijeen blijven en over enige jaren een goed Jun. I vormen. Wij allen hopen op een voor A.F.C. goed seizoen en in verband met ons zestigjarig bestaan zou ik de jeugd willen toeroepen: „Doe je uiterste best dit seizoen, werk hard en met overleg. Kom voor al op de trainingsdagen en prent in je geheugen wat. je daar wordt voor gedaan door onze oefenmeester. Ver zuim' geen wedstrijden dan strikt noodzakelijk, ook al sta je als reserve opgesteld en vorm vooral in het veld een vriendenkring, maak elkaar geen verwijten als het niet goed mocht gaan niemand is feilloos, maar verg het ook niet van een anider." Dan, kunnen we aan 't eind van het sei zoen zeggen, ik heb prettig gespeeld en kwam meestal voldaan thuis. Laat het zo zijn, jongelui. Afscheid. Dit zal van mij de laatste bijdrage zijn voor de Jeugd. De Heer v. d. Hurk en ondergetekende zullen zich op de eerstkomende vergadering niet meer herkiesbaar stellen voor de jeugdcommissie, jongeren zullen deze taak overnemen. Het is mij een behoefte, ook namens de Heer v. d. Hurk, allen te bedanken met wie wij de afgelopen vijf jaar door ons werk in contact kwamen, vooral de leden van de jeugdcommissie bedankt voor de meer dan prettige samenwerking over al die jaren, ook dank voor de goede verstandhouding met de diver se jeugdleiders gedurende deze tijd. Wij hopen, dat onze opvolgers een sterke jeugd voor A.F.C. mogen op leiden en dat zij dezelfde animo en tijd mogen vinden voor dit belang rijke werk. D. STEEMAN. TELEFOON 20315 rie

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 4