Van, voor en over onze spelers 1 4 ©ames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö De kop is er af. Er is de afgelo pen weken een reeks van wed strijden geweest ter voorbereiding van het competitieseizoen. We mogen over deze voorbereiding niet ontevre den zijn. Er is door vele A.F.C.-ers goed getraind. Het is geen zeldzaam heid, dat ons eerste en tweede elftal bijna compleet aanwezig zijn op de oefenavonden. De lagere elftallen ste ken hierbij beslist ongunstig af. Ook onze jeugd begint zich te weren. Nu de schoolvacanties ten einde zijn komt er leven in hun voetbalbrou werij. De (nieuwe) elftalcommissie mag proberen, deze voetbaldadendrang in de voor A.F.C. geëigende banen tie leiden. Als ik zo afga op de opmer kingen en voorstellingen, die ik se dert mijn verkiezing in de E.C. heb aangehoord, dan is een wespennest beslist een rustoord vergeleken bij de positie, welke door Elftalcommissie- leden wordt ingenomen. Er was een olijkerd, die mij herinnerde aan de eigenschap van Napoleon om midden in een veldslag een dutje te doen van twintig minuten. Hij zei: jullie elftalcommissarissen dutten altijd tweemaal drie kwartier. Hij werd ly risch en betoogde, dat A.F.C. de maarschalkstaf in de ransel draagt1. Als we nog 's een goeie elftalcommis sie krijgen, maar dan een goeie, weet-je-wel, met mensen die iets van voetbal snappen en niet maar net doen alsof, hij bedoelde: zo van die leukerds die uit het zesde elftal met een de ideale rechtsbuiten voor het eerste elftal weten te toveren, dan is A.F.C. in twee jaar hoven in de eerste klas. We zullen zien. Het lijkt me voor lopig nuttig te streven na-ar een goed spelend eerste elftal, dat z'n manne tje staat in de tweede klas en goede ogen gooit. Naar een tweede elftal, dat snel terugkeert in de reserve tweede, waar het minstens thuis hoort. Naar een derde en vierde, dat lacht om de gevaarlijke zone en naar jeugdelftallen, die beloften inhouden en ook weten in te lossen. Veel te doen. Er is veel te doen. De K.N.V.B. kan nóg zeven reuzezwaaien maken, de hele voetbalwereld met alles erom en eran, mag kraken in z'n nette en onnette voegen, A.F.C. blijft voetbal len en A.F.C.-ers blijven zich interes seren voor onze elftallen. De nederlaag) tegen Z.F.C. is een waarschuwing, die ter harte genomen moet worden. Het is van groot be lang, dat ons eerste elftal in de kortst mogelijke tijd de nodige pun ten vergaart om rust te brengen in zijn speelwijze en opstelling. We moe ten niet overdrijven en mogen toch zeggen: een goede plaats van ons eerste komt alle elftallen ten goede. Angst en vrees, zo gauw aanwezig na enkele nederlagen, ondergraven rust en sfeer. In die zin hebben alle spelers, die goed zijn voor het eerste elftal, een grote verantwoordelijkheid. Zij spe len, dienen te spelen, voor hun ge noegen. Maar dit genoegen houdt in, dat hun daden op het voetbalveld mede bepalend zijn voor de goede gang van zaken in heel A.F.C. Kans! Om het eens pra-ctisch te stellen: een serie overwinningen opent mij de mogelijkheid, om mij in de Elftalcom missie te handhaven. Een serie ne derlagen betekent een schop met 't voetje. Voelt U het verschil? Jon gens: geef me een kans! De knapen van het eerste zijn van goeden wille. Dat hebben zij in de af gelopen wedstrijden tegen V.U.C., D.W.V., H.B.S., AJAX en Z.F.C. be wezen. A.F.C. moet vertrouwen ge ven aan haar eerste elftal. Zij zal dit moeten blijven doen, zolang ons eerste vecht vóór de overwinning en tegen de nederlaag. A.F.C.-ers langs de kant: waar deert Uw spelers, ook de zwakste in het elftal. Want waar geen zwakkere zijn, zijn ook geen sterkeren. En voor de rest: voetballen. TON GDAS. Na mij enkele keren achtereen aan mijn morele plicht tot het leveren van een bijdrage aan de Schakel onttrok ken te hebben met als excuus zeer drukke werkzaamheden, durf ik het toch niet aan mij het eeuwige onge noegen van de redactie op de hals te halen door ook ditmaal weer verstek te laten gaan. Welnu dan, laat ik beginnen met te constateren, dat wij de eerste kleine moeilijkheden met ons eerste al weer achter de rug hebben en tevens, dat er dit jaar bij de E.C. weinig neiging bestaat tot marchanderen, hetgeen alleen maar valt toe te juichen. Het nieuwe seizoen is begonnen, waarin het door ons eerste elftal te behalen resultaat een belangrijk stempel zal drukken op de komende feestelijkhe den ter ere van ons 60-jarig bestaan. Ongetwijfeld bestaat er bij al onze elftallen de vaste wil er iets goeds van te maken, al was het alleen maar om straks te kunnen zeggen: „Wij tellen nog mee en iedere tegenpartij heeft in ons een moeilijk te overwin nen, nimmer opgevende, doch altijd fair spelende tegenstander." Fairheid. Vooral op dat laatste wil ik nog eens speciaal de nadruk leggen. Laten wij toch vooral altijd met open vizier strijden, onverschillig of wij verliezen of aan de winnende hand zijn. Wij hebben n.l. een deel van onze goede naam op dat gebied terug tje winnen. Ook uit ons spel dient zonneklaar te blijken, dat er een elftal in het veld staatj met een in 60 jaar ten koste van veel zorg en moeite opgebouwde reputatie, een reputatie die, terecht, de troijs uitmaakt van onze „oude" garde. Tot slot nog een persoonlijk woord tot de spelers die deel uitma ken van ons eerste elftal. Jullie heb ben mij weer voor een jaar het ver trouwen geschonken om aanvoerder te zijn van dat elftal. Vanzelfspre kend ben ik daar trots op. Geef mij echter ook in het komende seizoen onvoorwaardelijk jullie steun, ook al ben je het misschien op een gegeven moment helemaal niet met een be paalde beslissing eens. Tracht jezelf in een dergelijk geval voor te hou den, dat ik de betreffende beslissing genomen heb omdat ik het zo zie en niet omdat ik nu eens lekker mijn eigen zin wil doordrijven. Laten wij, ieder voor zich, waar onze vriend en medespeler faalt, trachten dat falen door onze eigen daden te niet te doen. Nogmaals, ik reken op jullie, zoals trouwens heel A.F.C. KEES. Het heeft een haar gescheeld of ik had U bij uw intrede van het nieuwe seizoen kunnen vergasten op een pri meur. Niet, dat ik, in afwijking van vorige malen, een overwinning van Uw vierde had kunnen voorschotelen, o neen, verre van dat. Deze primeur lag op ander, ik zou haast zeggen, charmanter terrein. U moet dan we- Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 3