Nette en Nuttige Notulen-Notities Competitie-indeling BequnstiqiriQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö DE A.R.O.L.-beker tournooiwed- strijden en de vriendschappelijke wedstrijd tegen D.W.V. (44) zijn achter de rug en Zondag j.l. werd dus aangevangen met de eerste com petitie thuiswedstrijd tegen Z.F.C. Voor de rust was het geen onaardige wedstrijd en toen de rust kwam met een 23 stand voor Z.F.C., was het alleszins gewettigd te verwachten met de sterke wind in de rug, dat A.F.C. de overwinning wel in de wacht zou slepen. Het kwam echter geheel anders. Z.F.C. maakte zelfs van de 3 een 4 zodat wij onze eer ste nederlaag te pakken hadden met 42. En zo zitten we dus weer mid denin de jaarlijkse spanning. In de vorige Schakel hebben wij reeds uitvoerig geschreven over het vergoeden aan spelers en wij zouden afwachten. Nu dat hebben we braaf gedaan. (We konden moeilijk an ders.) Wij behoeven IJ de geleverde gevechten bij Kras en andere lokali teiten niet te verhalen, daar hebben de dag- en weekbladen U meer dan voldoende van op de hoogte gehou den, dus nemen wij aan dat U in sider bent. En nu is de rust in de Verenigingen na het beroemde Bonds- besluit weer gekeerd. Nu ja, er zijn nog wel wat schermutselingen en er wordt wel hier of daar met staking gedreigd, maar echt „gepost" wordt er toch nog niet. Jeugdcommissie De candidaten voor de vacatures in de Jeugdcommissie voor de Heren Steeman, v. d. Hurk en Denker zult U inmiddels in het A.F.C.-Bulletin gelezen hebben, het zijn de Heren: O. J. v. d. Heul (Secretaris) met als toegevoegd Secretaris W. Kniese, T. Wiggemansen en H. W. van Teunen- broek, terwijl de candidaten voor de A-commissie zijn de Heren: L. Donk en A. van Dijk. Mits er geen tegen- candidaten gesteld worden, kunnen deze commissies nu ook thans op volle toeren gaan draaien. Wij maken van deze gelegenheid gebruik de He ren Steeman en v. d. Hurk hartelijk dank te zeggen voor het vele en langdurige werk in de Jeugdcommis sie voor de A.F.C. verricht en hopen Dick, dat je thans gelegenheid zult krijgen meer rust te kunnen vinden tot volledige genezing. De newcom ers in de bovengenoemde commis sies wensen wij van harte geluk met hun genomen besluit en wij zijn er zeker van dat, als de leden met deze candidaten accoord gaan, wij vol ver trouwen de werkzaamheden aan hun functies verbonden, in hun handen kunnen leggen. Jubileum. 11 September j.l. herdacht H.F.C. het feit, dat zij 75 jaar geleden werd opgericht. Onze Voorzitter en Vice-Voorzitter (en wellicht ook an dere A.F.C.-ers) vonden Zaterdag reeds persoonlijk gelegenheid de Good Old onze felicitaties over te brengen. Wij meenden echter ook in onze Schakel bij dit feest even stil te moeten blijven staan. Juist nu in deze woelige voetbaltijden. Juist nu, omdat door de Heer Moorman vorige maand in de Sportkroniek geschre ven werd over H.F.C. als „vervlogen glorie". Ons Bestuur was 4 Septem ber j.l. aan de Spanjaardslaan verte genwoordigd door Max de Bruin bij de Jeugdtournooien van H.F.C. ter ere van dit 75-jarig Jubileum. Wij raden de Heer Moorman aan bij de „vervlogen glorie" eens een kijkje te gaan nemen, wellicht komt hij tot andere gedachten. Ook vanaf deze plaats wensen wij H.F.C. van harte geluk en ook voor de toekomst veel succes. Leo Horn. Ons lid, scheidsrechter Leo Horn, krijgt het met de voetballerij de eer ste tijd erg druk. Wij menen dat hij deze en volgende maand maar liefst vier interlandwedstrijden te fluiten krijgt. Succes Leo! Getrouwd werd er ook, n.l. op 13 September j.l. op een Maandag (wat vroeg in de week), door Nico Kals- beek en Dolly Keesmaat. Hartelijke felicitaties, jongelui. En nu alle leden hun beste been tje voor! Zorgt, dat alle elftallen bij ons 60-jarig bestaan een behoorlijke plaats op de ranglijst innemen, zet het werk voort, dat de ouderen zijn aangevangen tot groei en bloei van ons aller A.F.C. Vété (Jeugd en Zaterdag) Junioren Groep A. lste klasse. (Halve competitie, comp. nr. 501) A.F.C. Ajax D.C.G. D.W.S D.W.V. Blauw-Wit O.V.V.O. R.K.A.V.I.C. R.K.V.V.A. De Spartaan V.V.A. De Volewijckers Watergraafsmeer Zeeburgia 2e klasse D (Comp. nr. 506) A.F.C. II Ajax III A.W.V. II Blauw Wit III D.W.S. II Watergraafsmeer II Zeeburgia III Z.S.G.O. II 3e klasse K (Comp. nr. 517) Aalsmeer III A.F.C. III R.O.D.I. II S.D.W. II Sloterdijk II S.N.A. II Junioren Groep B. Ie klasse. (Halve competitie, comp. nr. 601) A.F.C. Ajax Blauw Wit D.W.S D.W.V. De Spartaan De Volewijckers V.V.A. Watergraafsmeer Zeeburgia Z.F.C. Z.S.G.O. 2de klasse C (comp. nr. 605) A.F.C. n Blauw Wit III D.W.S. II D.W.V. II De Spartaan III De Volewijckers II V.V.A. II Watergraafsmeer II Z.S.G.O. II Zeeburgia III 4de klasse F (comp. nr. 636) A.F.C. III Neerlandia III N.F.C. II Oranje Zwart I O.V.V.O. IV Zaterdagcompetitie. 3de klasse D A.D.S.V. A.F.C. Arsenal B.B.d.A. Energia F.S.C. H.B.M. Rombout (Volgens het artikel van vriend Steeman zijn in totaal 7 jeugdelftal- len ingeschreven. Tot nu toe ontvin gen wij de indeling van 6 elftallen. Niet aan officiële competities doen mee ons roemruchte Veteranenelftal en drie ,,Welpen"elftallen. In totaal speelt A.F.C. in haar 60ste verenigingsjaar dus met 19 elftallen. Red.) 2

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 2