Mixed Pickles Otto Semi-full mBPR?^ Qao-hcL- en. ytcmlu-e-lfi. Nieuwenhuizen (De heerlijke koffie, Handels onderneming „Koetosari" 10 Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel, in stanö *r-/V (vervolg) Met genoegen maken wij hiervan melding. Gaarne onze beste wensen aan deze Australische A.F.C.-er, die via de Schakel zijn vroegere vrienden de hartelijke groeten doet. Spelling Er schijnt ons weer een nieuwe spelling boven het hoofd te hangen, terwijl wij de na-oorlogse nog nauwe lijks te boven zijn. Die nieuwe spelling was in zoverre logisch, dat zij zich trachtte aan te sluiten bij het geen langzamerhand in de beschaafde spreektaal tot norm was geworden en waarbij dus de buigings-n was vervallen. Niemand zei nog: „Ik zal even den kruidenier opbellen" of: „Wat was het keepen van onzen doelverdediger vanmiddag zwak". Toch bleven er heel wat slordigheden in die nieuw e spelling. Vroeger kon je duidelijk maken, dat je iemand wilde negeren of wilde negeeren. Nou, dat scheelt nog al wat, maar in de tegenwoordige spelling komt dat op hetzelfde neer, wat tot nare gevolgen kan leiden. Vroeger wist je, dat er een hemelsbreed ver schil was tussen iets mals en iets malsch, maar dat wordt tegenwoordig ook op dezelfde manier geschreven, hetgeen in slagersadvertenties bijvoorbeeld tot verschrikkelijke misverstanden aanleiding kan geven. En nu schijnt een wijfjesolifant mannelijk te worden hetgeen wij biologisch een nog groter wonder vinden dan taalkundig en of er ooit een normaal Nederlander gevonden zal worden, die ritme zal schrij ven inplaats van rhytme, betwijfelen wij. Wij vinden het een echt nobele gedachte, om goeie vriendjes met de Belgen te zijn, maar als we dat alleen kunnen worden door hier een soort pidgin-Hollands als beschaafde taal te introduceren, dan zouden wij voor ons de Belgen maar liever gelukkig maken met een of ander kanaal, waar ze nu al een eeuw over jengelen. Mogen wij onze geachte medewerkers en medewerksters ver zoeken, wel of geen Koninklijk Besluit normaal N ederlands te blijven schrijven J. W. (Vervolg Wat iedere A.F.C.-er) hem toch daarheen gaan waar hij zijn heil denkt te vinden. Beter 50 echte clubvrienden, dan 100 clubpro- fitejurs die onmiddellijk verdwijnen wanneer zich elders betere mogelijk heden voordoen. Men zal zich met zijn rol als doorgangshuis voor het topvoetbal moeten verzoenen, en kan alleen proberen de ware geest en ech te sfeer van vriendschap, clubliefde en daarmede verbonden en voor het latere leven zo nuttige bereidheid een offertje te brengen, van jongsaf aan te kweken en zodoende die rol tot en kele buitenbeentjes te beperken. Voorzeker een moeilijke taak, ze ker niet geschikt voor functionaris sen, die eerst aan zich zelf en dan aan hun leden denken. En zouden er onder die ca. 300.000 voetballers en honderden clubs in Nederland niet voldoende zijn om daarmede een at tractieve en sportieve amateur-com petitie te vormen, waarin onze 60-ja- Boot- en Autolakken Overtoom 523, Amsterdam Tel. 84780 Een vertrouwd adres 't Kan zijn dat het niet meer was tegen te houwen. 't Kan zijn dat wij zweren bij „ouwe getrouwen!' 't Kan zijn dat dit alles straks heel doodgewoon is. Vast staat echter dat dit een andere toon is. We horen van spelers die willen gaan staken, die om een paar knaken een heibeltje maken. 't Kan zijn dat het niet meer was tegen te houwen. Maar hoe ook w ij kunnen het niet meer verstouwen. Wij vragen ons af thans: wat voelen de lieden, die slechts kunnen denken in loven en bieden, waneer ze hun CLUBLIED eens grondig bekijken waar woorden als liefde en clubtrouw in prijken? Zo'n lied dat de sfeer en de geest wil bewaren. De kleurrijke clubvlag waarom ze zich scharen. 't Kan zijn dat het alles straks heel doodgewoon is. Al lijkt het erop dat veel clubmin een hoon is B. 8. LE MARCHE. rige A.F.C. nog een mooie rol zou kunnen spelen? Misschien met ban ken inplaats van tribunes, met één trainingsavond voor de allerbesten en meest enthousiasten, op een beschei den complex doch met een mooi club huis indien mogelijk. Ik hoop door deze korte opmerkin gen onze toekomst te hebben geschil derd zoals ik mij die voorstel. Onze 60-jarige heeft een erfenis te verde digen, waarvan het kenmerk niet door tribunes en andere faciliteiten en accommodaties wordt gevormd, doch waarvan de inhoud, het wezen, door de amateuridee: GENOEGEN EN ONTSPANNING, gekenmerkt is ge weest. De vele jaren gedurende welke ik de eer heb genoten een bestuurs functie te bekleden, doen mij van ganser harte hopen, dat deze kost bare inhoud A.F.C. ook in de toe komst A.F.C. zal doen blijven. I. H. GALAVAZI die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooirnarkt 8, Haarlem

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 10