il Uit de Kapiteinshut éjföpz z^\i y ft:rT n 'êMÊMêÊÊê 1895 1954 No. l Dit is de Schakel, die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. R c; Redacteur J. H. Wijnand, Ridderlaan 67, Den Haag, tel. 777197 - Pl.verv. Redacteur: J. Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Adam Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 33e Jaargang Augustus 1934 WIJ leven in een grootse tijd, in een tijd waarin ge schiedenis gemaakt wordt. Deze dyna mische tijd, waarin wij op alle gebied, zowel sociaal als politiek en econo misch een evolutie meemaken zo snel en ingrijpend dat wij gerust van een revolutie mogen spreken, brengt over al een herwaardering van alle waar den, een verandering van normen en opvattingen, waarmee wij het mis schien niet geheel eens zijn maar die wij als onvermijdelijk hebben aan vaard. Wij hadden gehoopt onze voetbal wereld voor deze evolutie afgesloten te kunnen houden. Wij zagen alleen de ideële zijde van de sport en waren blind voor het feit, dat die langzamer hand een uiterst belangrijke sociale factor was geworden, die evenals alle andere sociale verschijnselen onder worpen was aan de onontkoombare wetten der evolutie. We hadden misschien wel liever ge wild dat deze ontwikkeling ons be spaard was gebleven, dat onze voet balorganisatie als een rustig kabbe lend beekje was blijven voortstromen door onze lage landen, maar wij heb ben het nu eenmaal niet voor het zeg gen. Ontoombare krachten, die al lange jaren sluimerden, breken zich baan en als een nieuwe „vertroos- tinge" mogen we, met Vondel, beden ken: „Hij schut vergeefs zichzelven moe, Wie schutten wil den starken vliet, Die van een steile rotse schiet Nae haren ruimen boesem toe''. De fout die de voetballeiders ge maakt hebben is nu, dat zij in de naïeve veronderstelling hebben ge leefd, die starken vliet met een papie ren schuttinkje te kunnen tegenhou den in plaats van hem met een soort van Beerse overlaat tijdig op te van gen, te laten uitvloeien binnen speciaal daarvoor aangelegde dijken om hem daarna weer in rustiger bedding terug te voeren. De grote fout van de bondsleiding is geweest dat zij, overdonderd door een onverwachte pressie, het papieren schuttinkje eensklaps en al te plotse ling losliet en het gehele aan haar zorgen toevertrouwde land liet over weldigen door een vloedgolf die geen dijken vond en die alles met zich mee>- sleurde. De onvergeeflijke fout van de bondsleiding is geweest, dat zij daarna de woeste stroom vrij spel liet om hier zijn vernielende werk te doen en zelf naar rustiger wateren vertrok. Kostbare weken gingen voorbij, veel kwaad is in die tijd gesticht, onnoem lijke schade is aangericht; onnoemlijk maar gelukkig niet onherstelbaar. Willen wij deze rampzalige toestand te boven komen, dan moeten wij de handen ineen slaan, wij moeten elkaar vinden om te redden wat er nog te redden valt. Met bluf en poker-tacktiek kan één groep proberen zijn eigen straatje droog te krijgen ten koste van de „la gere" regionen, een bevredigende op lossing op lange termijn krijgt men daarmee niet. De toenadering kan niet van één kant komen; alle belang hebbenden moeten een stap doen. La ten wij hopen dat in de enkele dagen die ons nog resten voor de nieuwe bondsvergadering, dit besef goed doordringt en dat wij het nieuwe sei zoen in vrede en vertrouwen kunnen beginnen. Het nieuwe seizoen. Voor ons be tekent dit natuurlijk in de eerste plaats het AROL-tournooi, want de oefenwedstrijd tegen VUC, hoe vlei end het resultaat daarvan ook moge zijn, laat ik buiten beschouwing. Het AROL-tournooi heeft dit jaar een sterke bezetting, die mooie en span nende wedstrijden waarborgt. Mogen de weergoden ons gunstig zijn zodat wij na de in vele opzichten bedroeven de maanden Juli en Augustus de ver zuchting kunnen slaken: Na regen komt zonneschijn! HOLTZAPPEL.

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 1