Om honderd karren-bols Lekker mis! D -ster' -T irijrs: Taunus 12 M Opel Rekord Ford Consul Chevrolet Renault Cabriolet 1954 BequnstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö DEZE eerste stunt van de „money makers", t.b.v. het treenings- vondst is geslaagd, zeer geslaagd zelfs. Een selecte groep „groot grut" had gehoor gegeven aan de opwek king om toch vooral de eerste club avond in het nieuwe pied a terre niet te verzuimen. Ter opluistering zou er op waarlijk Corsicaanse wijze een einde worden gemaakt aan de vete tussen de heren Mets en Walther. Vete, Vete, welke zou zijn ontstaan uit een ruzietje over de ingrediënten van de „soep van de Witte", Maggie dan wel Royco. Zij, die waren gekomen, om een fiks partijtje knok, met vlijmscherpe sti letto's e.d. te aanschouwen, kwamen bedrogen uit. Neen, hier kwam de degeneratie van ons huidige geslacht weer eens goed tot uiting. Geen ,,on- derkaakse echoslagen", geen coun ters uit de heupen, neen, het arme ivoor heeft het moeten ontgelden. Om 9 uur nam de biljartwedstrijd ten bate van het trainingsfonds, tus sen Arie Mets en Jan Walther een aanvang. Om honderd caramboles, maar wie om 1 uur zou voorstaan, had gewonnen. Willy van de Brink keek of alles eerlijk ging. In het verslag van de algemene vergadering heeft U kunnen lezen, dat Siem de Waal het trainingsfonds slechts nieuw leven wilde inblazen, als hij zijn eigen medewerkers mocht kiezen. Nu, hij heeft ze gekozen en naar mijn mening is hij daarbij te ver gegaan. Zulk een stelletje doortrapte bedelaars zult U zelden hebben ont moet. Zij worden slechts door Johan Bodegraven overtroffen. Zij beston den het om aan een niet eens zo groot aantal ereleden en leden onge veer 125.te ontfutselen. De meer genoemde biljartwedstrijd was door de heren als welkome aanleiding aan gegrepen. Op een door Wim Staats vervaardigde en in vloeiend Amster dams beschreven goklijst kon men a raison van een rond bedragje de uit slag raden. Dat deze 10069 in het voordeel van Arie Mets zou zijn heeft slechts Dick Steeman Sr. bevroed. Hem werd door de commissie een genereuze beloning voor zijn vooruit ziende blik geboden. Even genereus deed hij daarvan afstand t.b.v. het trainingsfonds. Het vloeibare blijk van waardering, dat hij toen ontving zal wel al op zijn. Bookmaker Zonder bookmaker Jaap a Cohen was de opbrengst beslist minder ge weest. Wij kennen allen Jan (Kien) Snelleman, nietwaar? Maar deze Jan biedt tenslotte altijd nog iets aan voor onze centen, de laaste 5 kaarten bijvoorbeeld. Jaap a Cohen ziet ech ter kans om goedgelovigen te laten wedden, zonder enige winstkans, steeds maar voor de trainingspot. Naar zijn zeggen zouden talrijke „verschwarzten narren" geld hebben gezet op bijvoorbeeld de hoogste serie van Arie Mets. De commissie, zette zich, na het tellen van de buit, tot beraadslagen over nieuwe stunts. Ik weet niet wat er uit de bus gekomen is, maar wel weet ik, dat de wegblijvers ongelijk zullen hebben. Zeker, men heeft 't op Uw duiten voorzien, maar U zult waar voor uw geld krijgen. U krijgt bij AFC immers altijd waar voor Uw geld, zolang U het niet neer behoeft te leggen voor een kaartje op Zon dagmiddag. JAN TJALLING. E meeste A.F.C.-ers zullen zich er dat gaat met die „Diamanten Gloed", die zij in Januari a.s. ter ere van AFC's 60-jarig Bestaan door Jaap a Cohen voorgetoverd krijgen! Als het Hoogvereerd Publiek zo be haaglijk in z'n stoelen zit, om de geest, bravour en charme van de flonkerende AFC-Revue over zich heen te laten gaan, dan, ja dan pas vraagt men zich af: ,,Hoe krijgt die Jaap het voor elkaar?!?" En een klein beetje schuldgevoel komt er dan bij kijken, omdat men dit alles zó maar voorgezet krijgt de en- tréeprijs niet meegeteld natuurlijk en men eigenlijk in 't geheel niet, of te weinig heeft meegeholpen Dit schuldgevoel indien men voor zoiets vatbaar zou kunnen zijn kan men beslist voorkómen, door zo af en toe met een voldane zucht een bescheiden gave voor de revue- pot te reserveren, opdat we ook wer kelijk een, „Diamanten Gloed" zullen krijgen, die klinkt als een klok! Het zou sneu zijn, indien Jaap b.v. steeds hetzelfde huiskamer-décor zou moeten gebruiken, met AFC-ers er vóór, dat is niet echtEn verbeeld je, dat de revue-girls niets hebben om aan te trekken Opleiding Wij. de acteurs de la troupe, krij gen een grondige opleiding: éérst Me dische Sportkeuring, compleet met kniebuigen en jampotje, vóórdat we een vaste aanstelling krijgen; dit om te constateren of we de capaciteiten bezitten, om ons dusdanig te reppen, dat we ook werkelijk op tijd zijn bij de repetities. We krijgen zangles, be wegingsleer en heupmassage en met woest élan werpen we ons op onze lijvige rollen. Mijn eega heeft een moeilijke taak: hij moet de Wijze Kater uitbeelden en loopt de hele dag door het huis te blazen en te brullen, terwijl hij 's nachts buiten door het gras sluipt met floodlight op z'n oogjes. Om elkaar niet te hinderen met onze culturele uitlevingen, ga ik met mijn rol naar het Vondelpark om te leren; ik zit daar op een bank in 't Moordenaarslaantje en om precies tien over half 8, en 12 min. vóór elf, heb ik tweemaal mijn rol gespeeld. Daartoe moet ik op het juiste mo ment „Dekker mis!" zeggen. Dat is verre van gemakkelijk. Op de fiets repeteren gaat niet, want laatst was ik juist op de Munt, toen (vervolg pag. 8) Verhuur zonder chauffeur van: All Risk verzekerd Lï. ÖC QROOt Automobiel Verhuurbedrijf Emmastraat 31A'dam-Z., tel. 726960-97493

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 5