rl mafhall De rweuu/e Elftalcommissie Van en over de Jeugd ©ames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakeL in stanö EEN van onze oudste Ere-leden heeft eens gezegd: Als je je vrienden wilt kwijtraken: wordt dan lid van de E.C. Al is dit een beetje erg stout uitgedrukt, een grond van waarheid zit hier zeker in. Het is nu éénmaal moeilijk om een ieder tevre den te stellen. Allereerst jezelf als onderdeel van een commissie, in de tweede plaats elke speler, in de der de plaats de club en haar aanhangers (vooral niet te vergeten ,,de trap"!). De E.C., die de laatste twee jaar optrad, was volgens verschillende le den te tolerant, volgens anderen daar entegen wel eens te dictatoriaal; zie hier de tweeuitsterste. Beslissend zijn ten slotte de resul taten voor de reputatie van de E.C. En deze resultaten waren voor het le en 2e elftal het afgelopen seizoen zeer teleurstellend. De kunst is thans om na te gaan waar de oorzaak zit van het mindere succes. Bij het 2e elftal moeten we spreken van een allerongelukkigste samenloop van omstandigheden, echter ook het niet in zijn geheel of bijna geheel consequent trainen. Bij het le is het m.i. uitsluitend en alleen een mentaliteitsvraagstuk. Geen enkele wedstrijd, die ik gezien heb, geeft mij de indruk, dat wij technisch de minderen zijn van an deren, ik moet zelfs zeggen dikwijls het tegendeel. Ook H.V.C., thans le klasser, was voor ons een tegenstan der van formaat, doch waar we ons, zeker in de thuiswedstrijd, niet bij voorbaat de mindere voelden. Om practische, redenen bestaat thans de E.C. (nu weer voor de vier K.N.V.B.-elftallen) uit 5 man. De He- Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 ren Kerker, Kleyn, Glas, v. d. Voort en Jb. van Nek hebben derhalve de moed en het verantwoordelijkheidsge voel gevonden om de moeilijke en dikwijls ondankbare taak op zich te nemen de weg tot succes terug te vinden (en vrienden te verliezen?). De koppen zijn reeds bij elkander gestoken als dit artikel in de Scha kel staat. Bestuur, E.C., trainer en aanvoerder le elftal hebben zich over enige principiële punten beraden; een eerste uitvoerige brief van een deskundig lid is binnengekomen (prettig zo vroeg en dus tijdig van tevoren een teken van intensief mee leven te ontvangen). De training be gint Dinsdag 13 Juli weer. Wij zijn dus startklaar in ons feest jaar, voor onze 60e clubverjaardag; aan ons Commissie-leden de theorie, de leiding en voorbereiding, aan de spelers de praktijk en de resultaten! Ten slotte: De voetbalwereld is zwaar in be roering i.z. het amateurs- en 't prof wezen. Ook A.F.C. gaat dit niet ge heel onopgemerkt voorbij, want de komende competitie zal opmerkelijke verschuivingen van onverwachte aard met zich brengen. Een aantal ver enigingen zal moeilijkheden onder vinden; bij ons zal dit m.i. slechts in lichte mate het geval zijn, want uiteraard zal de overgrote meerder heid van onze leden de amateur- status trouw willen blijven. v. N. Eindelijk is het voetballen afgelo pen, het Exselsior-tournooi was het laatste gebeuren en het succes was maar matig, twee tweede prijzen. Ik weet wel, dat een tournooi in de eerste plaats prettig moet verlopen en dat de jongens tezamen een leuke dag hebben, maar toch moet mij van het hart dat de sportieve prestaties zo moeten zijn dat men een goede indruk achter laat. Dit is het met onze deelneming in de tournooien van Hercules, VUC en Exselsior beslist niet geweest. De juniorenopkomst in beide eerst genoemde tournooien was slecht, waardoor geen resultaten werden be reikt. Het Exselsior-tournooi spande echter de kroon wat betreft slechte opkomst en dan is er wel zeer lauw gespeeld. Een uitzondering wil ik maken voor Adsp. IV die hebben hun best gedaan en dapper volgehouden. Adsp. 1 hebben er echter volkomen de brui aan gegeven, vooral de laat ste wedstrijd was meer dan slecht. Vermoeid Ik hoorde tijdens deze vertoning de opmerking uit het publiek: „Wat zijn die A.F.C.-jongens moe", maar dat was het niet, men vertikte het een voudig om te „werken". Ook de ju nioren hebben niet best gespeeld, wel hadden ze vele invallers maar zij hadden toch de steun van Beekman en Den Dekker; vooral Tony was een versterking en ook Joop deed het niet gek op de centervoorplaats. De laat ste wedstrijd had zeker gewonnen kunnen worden als hij een tikje tacti- scher had gespeeld. Al met al hebben wij in de laatste drie tournooien een slechte beurt gemaakt. Het is toch zo, dat de jeugdcom missie deze wedstrijden aanneemt voor de spelers en niet voor haar ge noegen, maar dan is het ook billijk, dat men blijk geeft dit te waarderen door zijn uiterste best te doen een zo gunstig mogelijk resultaat te beha len. Van onze zijde is daarom besloten, na 30 April geen tournooien meer aan te nemen, omdat de animo onder de spelers daarvoor niet groot genoeg- blijkt te zijn. Prettig nieuws. Gelukkig heb ik ook nog prettig nieuws. Junioren I werd na zes ge wonnen wedstrijden ongeslagen kam pioen van haar afdeling, een prestatie waar wij trots op mogen zijn. Van deze plaats mijn hartelijke gelukwen sen aan de Heer Voorneveld en zijn jongens. Mogen zij het volgend jaar dit kampioenschap prolongeren in af deling A. Ook dit seizoen gaan diverse spe lers over naar de Senioren; ik wens deze jongelui veel geluk in de hogere elftallen en hoop, dat zij met genoe gen terug zullen denken aan de tijd, die zij hebben doorgebracht bij de jeugd van A.F.C. Ik wil besluiten met een verzoek aan alle jongens: Het seizoen is nu gesloten, deze maand begint de trai ning weer. Ik meen 15 Juli, maar dat vernemen jullie nog wel. Zorg, dat je erbij bent als 't zover is, komt trouw op de avonden, die worden vastgesteld en volgt de aan wijzingen van onze trainer. Doe je best als we in September starten, dat er goed getrainde jongens in het veld komen, die met lust en volle energie willen werken en bereid zijn zich tot het uiterste te geven voor de belan gen van de club, die zij hebben verko zen, voor A.F.C. D. STEEMAN

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 4