öRukkeRij Spuitwater! Eetsalon gastr joh. meijeR zoon Ceintuurbaan 93, Specialiteit belegde broodjes en croquetten IPnma koffie J. J. Knaap Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakeL in stanö boven de „show", welke uiteraard perfecte techniek, lichaamsbeheer- sing, intelligente anticipatie, kortom niet de granieten rots maar de voet balkunstenaar vereist. Ik heb nooit vergeten vóór de wed strijd NederlandOostenrijk in No vember 1932 Hugo Meisl, de schepper van het Oostenrijkse wonderteam, in een lezing uitdrukkelijk erop wees, dat zijn systeem niet op het behalen van de punten, doch in de eerste plaats op voor spelers en publiek mooi en aantrekkelijk voetbal gericht was. I Duidelijk Het is duidelijk dat zo'n voetbal kunstenaar zich minder zal ver moeien, dan de weliswaar zwaar op uithoudingsvermogen afgetrainde speler, die echter een veelvoud aan kracht moet verspillen om dat grillige balletje onder controle te krijgen, en zoveel met zich zelf te doen heeft dat hij geen tijd heeft de situatie te overzien, laat staan de bal te plaatsen daar, waar het meeste succes ervan te verwachten is. Neem nu b.v. eens een figuur als Klaassen in het Bondsteam op de Olympische Dag, toch een der selectie spelers voor het Nederlands elftal. Die brave borst heeft met een prijzenswaardig uit houdingsvermogen gesjouwd en ge ploeterd om slechts een fractie te be reiken, van wat zijn tegenstanders spelenderwijze en elegant verrichtten. En nu behoeft U niet eens naar die Spanjaarden te kijken, maar verge lijk eens met Wilkes wiens in aanleg aanwezige capaciteiten in het Latijn se voetbalklimaat volledig tot ont plooiing zijn gekomen. Ik weet het natuurlijk niet, maar ik vermoed, dat voortdurende training met de bal en de daaruit oorzakelijk voortvloeiende liehaamsbeheersing, op zijn trainings schema een grotere rol spelen, dan uithoudingsvermogen, waarmee men nu eenmaal geen voetballers kan ma ken. Het is misschien een vreemde observatie, maar heeft U gemerkt, dat die Spanjaarden zonder beenbe schermers speelden? Vergelijk dat eens met de bewapening der benen van de Engelse *(en natuurlijk ook onze) voetballers. Blijkbaar is men daar in het Zuiden minder op die harde tackle en wat verder bij ons „moderne" voetbal te pas komt in gesteld. Aanleg Van aanleg gesproken, die voor hoede op de Olympische Dag deed het nu en dan werkelijk aardig. De aanleg is er wel, doch wordt in ons safety first systeem vermoord. Hoe vond U anders de voorhoede van DWS tegen Ajax en DOS (eerste helft, want in de 2de werd Het „mo dern") Hartverkwikkend technisch spel en intelligent anticiperen, waar bij we natuurlijk het voortreffelijke steunen van de rustige Bram Wierts niet mogen vergeten! Ik denk, dat trainer Stroker balbehandeling/li- chaamsbeheersing als No. 1 op zijn program heeft. Toen ik laatst met Hauber op het DWS-veld een glimp van de training opving, was men juist met een lichaams/bal-oefening bezig, welke verdacht veel leek op de phenomenale omhaal, waarmede Koot de 2de goal tegen DOS in het net joeg. Misschien was het toeval, maar merkwaardig blijft het. Natuurlijk geef ik mijn mening graag voor beter. Waarom ik dit onderwerp zo uitvoerig in ons Club blad behandel? Omdat de tweede degradatie van ons 2de en de treu rige resultaten van ons 1ste mij ernstig bezorgd maken. Waar gaan we heen? Als we het soms harde en ongecultiveerde (ik wil het woordje „moderne" maar niet meer gebrui ken) voetbal bekijken, waartegen we maar al te dikwijls moeten optornen, dan kom ik tot de conclusie, dat we dit niet met gelijkwaardige wapens moeten bestrijden, want dan leggen wij het toch af, doch dan moeten wij door beter techniek, beter systeem; en daardoor meer enthousiasme naar boven zien te komen. Deze sug gesties zijn onze trainer en T.C. gaarne ter overweging aangeboden, terwijl ik U allen een prettige vacan- tie toewens. I. H. GALAVAZI. Een stad, die als geen om haar water beroemd is. Aan Waterland grenzend naar 'n water genoemd is. De stad van de Amstel, het IJ en de grachten (waar men door dat water soms uren moet wachten). Waar 't grote vervoer nog steeds gaat te water (waar iedereen wel eens in plompt vroeg of later). Waarin als het ware geboren men wordt. Die stad had een... schromelijk water-tekort. Zelfs was het een tijdlang er zó mee gesteld: Geen watergespuit op ons (braakliggend veld. Er lag op de velden een water-verbod. Waarmee men in Mokum nu eenmaal niet spot... Dan komen de „russen" (kleine r weest ge-rust). Op een fiets met een hond trekt zo'n rus zelfbewust door 't veld van de polder en Wee wie er spuit! Hondsdol is zo'n hond op terreinknechtenkuit... 'k Weet niet of het waar is, maar mij is verteld: Er was óók inspectie bij ons op het veld. „Gebruikt men hier spuitwater?" vroeg man-met-bouvier. „Wat dacht U?" smaalt Herman ,,'t IS HIER A.F.C B. S. LE MARCHé tel. 712145 10

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 10