Mixed Pickles n BequnstiQino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö „Reünisten-flitsen" van onze zo gewaardeerde medewerker, Constant Knudde, hebben de verdiende aan dacht getrokken, mogen wij wel zeggen. Een der fleurigste reacties was van ons allër Jo Nestelroy, die mij het volgende epistel deed geworden: Beste Jo, In de laatste A.F.C. Schakel staat op blz. 10 een zeer grote fout. Ik kan nl. nooit vragen: ,,Is er nog bier in dit huis?" Wel kan ik zo af en toe eens vragen: ..Is er nog goed geschonken, koud bier in dit huis?" Snap je het verschil? Tussen twee haakjes, het artikel was verder om van te smullen, trouwens de hele Schakel; vooral de stukjes over Adriani Engels waren in orde; alleen bij de sonnetten van le Marché moet je eens een verklaring zetten. Iedereen is niet zo cultureel ingesteld als jezelf. Met groeten voor jullie beiden, t.a.t. JOH. P.S. Schrijf mijn naam eens goed!! Inderdaad, Jo, ik voel de fijne nuance. Alleen de fijn besnaarden weten een kreet om bier op het hoge niveau te brengen, dat jij bedoelt. Maar over hoog niveau gesproken: zijn de sonnetten van B. S. le Marché nou heus te moeilijk voor je? Vooral sinds hij er in het vorige nummer de kruik bij haalde, dacht ik, dat jullie hem wel zouden snappen. Overigens, drukkers, zetters, correctoren en opmakers: spel de naam goed. De geachte inzender heeft ge lijk iedereen vindt het vervelend, als zijn naam verhaspeld wordt. Hoofdklasse. Op een der voetballoze Zondagen is onze voorzitter tijdens de A.V.R.O.-sportrevue geïnterviewd over de impasse, waarin de zomersporten raken door het eindeloos gerekte voetbalseizoen. Holtzappel heeft in dit interview vele behartenswaardige opmerkingen gemaakt en verklaarde zich persoonlijk voorstander van een hoofdklasse. Dan behoren immers de in ons klimaat volslagen idiote competities van 14 clubs tot het verleden. Een volkomen juist standpunt. Weet U, wat boze tongen beweren? Dat de K.N.V.B. al die prachtige Zon dagen in het najaar moedwillig heeft laten glippen om de 14-clubs competities te saboteren. De Bond zou al lang van die gekheid afwillen en een Hoofdklasse ambiëren, maar weet niet goed, hoe hij de eerste klassers temmen moet. Nu zou de Bond dus de ,,zie-je-nou-wel"-conventie willen spelen en tegen de clubs tijdens een hittegolf willen zeggen: „Zie je nou wel, dat de zaak vastloopt met 14 ploegen in één competitie?" Enfin, er wordt zo veel geroddeld in ons voetbalwereldje Goed idee. Ajax en Wageningen hebben een bijzonder aardig idee uitgewerkt. De wedstrijden tussen deze clubs bete kenen voor de meereizende supporters meer dan een bezoek aan twee maal drie kwartier voetbal men maakt er een „dagje" van. De laatste keer (Ajax thuis) hebben onze stadgenoten de Wageningers Zondagmorgen afgehaald en gingen toen met hen naar de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij, waar enige technici de gasten aan boord brachten van in aanbouw zijnde schepen, voor „landrotten", als Wageningers uiteraard een interessante excursie. Daarna ging men gezamenlijk naar de wedstrijd en na afloop bleef men bij een kop thee en een borreltje nog een tijdje gezellig bijeen. Wij vinden dit voortreffelijk. Maar al te veel ontaarden de wedstrijden in twee maal drie kwartier „boenen" met na afloop in de bus een stemming, variërend van het lallerige „Er is geen club in Holland" tot het zeur derige „En als toen dit en als hij nou maar dat". Neen, zo wordt de sportdag tot een werkelijke dag van ont spanning. Is dit niet iets voor A.F.C.Wij denken aan Utrecht (Provinciehuis), Den Helder (Marinewerf), Enkhuizen (Zuiderzeemuseum) etc. waartegen wij via onze leden de gasten van buiten ook zeer interessante excursies 'zouden kunnen aanbieden. Personalia. Luc Nijdam zijn wij voor de club kwijtgeraakt. Erg prettig voor Luc Nijdam, die een behoorlijke positie kreeg bij Duijvis' Oliefabrieken en naar Brussel verhuist, maar heel jammer voor A.F.C., want wij verliezen niet alleen een trouw en consciëntieus lid, maar de beste grensrechter, die er ooit voor ons langs de lijn ge lopen heeft. Wij denken aan A.F.C.De Kennemers dit seizoen. 10 voor, 11, toen 12 door een ver schrikkelijk buitenspel doelpunt, zelfs de „trap" berustte er in. „Net iets voor zo'n rot seizoen", verzuchtte er een. „Kijkt de beste scheidsrechter van de afdeling over een opgelegd-pandoer-offside heen." Maar Luc Nijdam stond rustig aan de lijn, precies op de plaats waar buitenspel gebeurd was, met de vlag in de hoogte en trok zich niets aan van juichende Kennemers en protesterende A.F.C.-ers. De scheidsrechter ging naar Luc toe en annuleerde na ruggespraak daa op het doelpunt. Onze grensjager had getoond, over spelregelkennis en zelfbeheersing te beschikken. De meeste grensrechters zijn zo stom, in zo'n geval krijsend het veld in te stormen en een soort Indiaanse krijgsdans uit te voeren. Wil de scheidsrechter dan niet hele maal zijn gezicht verliezen, dan moet hij die grensrechter wel met een wijds gebaar naar de zijlijn verwijzen. Wij wonnen per saldo hoogst onbevredigend met 21 (de linksback van de Kennemers deed waartoe onze eigen voorhoede niet in staat bleek) en toen protesteerde na afloop de Kennemers tegen het annuleren van hun tweede doelpunt. Tegen een der sportjournalisten verklaarde de scheidsrechter desgevraagd, dat het protest kansloos was. In dit verband roemde de ref. het optreden van de A.F.C.-grensrechter, „die overal bekend staat om zijn eerlijk heid en zijn spelregelkennis." Zo was Luc Nijdam. Het ga hem zeer wel. Het zou in dit land, dat maar één triomf kent de triomf der middelmatigheid en maar één misdaad boven die middelmatigheid uit te stijgen wel een wonder zijn, als men Leo Horn met rust liet. In de „Sportkroniek" is een langademige, zeer kleingeestige critiek op Leo verschenen, waarin hem van alles ver- 9

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 9