sa Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöT öe schakel in stanö komt (21). Bij een aanval van Q.P.R. schiet linkshalf Angell hard in; Joop stelt zich goed op om het schot te keren, Coen Colijn kan de bal echter niet ontwijken en via zijn lichaam verdwijnt de bal in onze goal. Wederom een gelukkig doelpunt voor Q.P.R. en even daarna fluit scheidsrechter Bond voor half time. Tweede helft In de rust heerst er vanzelfspre kend een opgewekte stemming; het is goed gegaan en vol vertrouwen wordt aan de tweede helft begonnen. Q.P.R. zet er alles op om de score op te voeren; een corner op ons doel wordt slecht voorgezet, maar belandt ten slotte bij de midvoor Clark, die met een hard schot Joop het nakijken geeft (41). Onze jongens gooien er een schepje op en weten het spel van tijd tot tijd te verplaatsen naar de vijandelijke helft. Bij één onzer aan vallen wordt de bal door één der Q.P.R. spelers met de hand bewerkt en de scheidsrechter wijst onverbid delijk naar de witte stip. Feldmann plaatst zich achter de bal en onhoud baar gaat de bal in het doel (42). Nog is alles mogelijk en wij denken op een ogenblik onze achterstand te zien verkleinen, maar op onverklaar bare wijze wordt de bal toch uit het doel gehouden. De tijd verstrijkt en meer en meer komt Q.P.R. opzetten. Enkele corners zijn daarvan het ge volg; onze jongens blijven echter van zich afbijten met Luc Bijker en Joop den Dekker aan het hoofd. Joop krijgt meerdere malen een handje of een schouderklopje van de Q.P.R. voorwaartsen voor zijn formidabele saves. Uit een scrimmage scoren de Rangers het 5e doelpunt en weinige seconden nadat weer is afgetrapt, fluit de referee voor de laatste maal. Een vermoeid A.F.C. verlaat, om ringd door toeschouwers, het veld en wij allen zijn uiterst tevreden en ver heugd met het bereikte resultaat. Maar ook het publiek is tevreden en heeft een interessante wedstrijd ge zien met vele goede momenten van onze zijde, waarvoor allen zich zonder uitzondering tot het uiterste hebben gegeven. Dat ik hierbij slechts enkele namen heb genoemd, vindt zijn oor zaak in het spelverloop; het goede resultaat werd door het gehele elf tal bevochten en liet overduidelijk zien wat eendracht vermag. Weli- played boys! Na afloop Na de wedstrijd vinden wij de jon gens in de kleedkamer in uitgelaten stemming terug en allen gaan ge zamenlijk in 't grote bad, dat men in Engeland bij alle prof. clubs aantreft. Intussen roept mijn plicht mij naar het kantoor van Q.P.R. voor een tele foongesprek met Eggers. Ik word natuurlijk voor de eerste maal ver keerd verbonden; Mijnheer zegt de stem van een Mokummer, U heeft het verkeerde nummer gedraaid. Ik weet niet of U wel eens hebt mee gemaakt, maar ditmaal klonk het mij toch wel een beetje vreemd in de oren. De tweede keer herken ik ter stond de stem van Wirn van Teunen- broek, die ik een kort verslag geef. Dan is ook bij mij de rust weerge keerd en met mijn vriend George, die het ,,a very good show" vond, begeef ik mij naar het clublokaal onder de tribune. De stemming is daar prima een ieder is tevreden. Wij hebben een goede en uiterst correcte indruk ge maakt. Staande worden de nodige sandwiches genuttigd en de secreta ris, die als barkeeper fungeert, voor ziet ons rijkelijk van drankjes. Wan neer onze jongens allen aanwezig zijn verkrijgt „Manager Woedstra" het woord en overhandigt met een toe passelijke speech aan de Chairman of the Board of Directors of Q.P.R., Mr. A. Hittinger, een Delfts bord met. herinneringsinscriptie aan deze dag, hetgeen zeer in de smaak viel. Mr. Hittinger spreekt een hartelijk dank woord en hij hoopt A.F.C. weer terug te zien; de kennismaking is best be vallen, aldus Mr. Hittinger.' Diner Met de speciale bus gaan wij terug naar Hilton House Hotel, waar ons een diner wordt aangeboden, dat wij ons goed lieten smaken; alleen Paul- tje Meijer had nog wat meer willen hebben. Intussen is het middernacht geworden, hetgeen betekent dat de Londense straten uitgestorven zijn. In een groot gezelschap is er altijd wel één die nog een „adresje" weet en zo was het ook bij ons. Gezamenlijk togen wij naar een restaurant cabaret, waar wij nog geruime tijd genoeglijk bij elkaar zaten. Om twee uur is het ook hier afgelopen en enpassant verleenden wij nog assi stentie aan een beetje slap geworden Engelsman, die wij als een plantje de trap opdroegen en boven in een hoek op de grond deponeerden bij een knaap wiens zoon in „Hilversoem" was; inmiddels deze knaap van een grote fles met inhoud beroofd en weer leeg in zijn zak gestopt. Terug naar het hotel in taxi's met veel la waai; heel Londen weet vast en zeker dat Luc Bijker er bij was. Hij dacht zelf eerst dat hij in Steenwijk was, maar toen hij 's morgens ontwaakte, bleek het dat hij in de verkeerde trein was gaan zitten. Dinsdagmorgen moesten de jongelui uit bed worden getrommeld om tijdig gereed te zijn voor een flinke wande ling. Tijdens het ontbijt bleek, dat één onzer een ernstig verlies had gele den; Sluyk met snor naar bed ge gaan, verscheen aan het ontbijt ge heel „clean shaven''. Zou hij mis schien met Jaap Zwaag de kamer- hebben gedeeld? Londen „doen" Klokslag 10 uur meldde George Wodehouse zich weer en toog met ons op weg. Wij deden op zijn Amerikaans Hyde Park, Buckingham Palace en St. James Palace, beide laatste voor het aanschouwen van de aflossing van de wacht, een sprookje gelijk. Nog even een kopje koffie gebruikt bij Mr. Churchill op 10 Downing- street, op afstand het House of Par liament bekeken met de Big Ben en aan de zijkant The Westminster Abbey en toen in de underground terug naar Hilton House Hotel voor lunch, wederom aangeboden door Q.P.R. Des middags gezamenlijk naar de wereld vermaarde „Madame Tussaud's Exhibition" met als slot een bezoek aan de gruwelkamer, waar wij de „prettige" martelwerk tuigen uit vroeger jaren in ogen schouw namen. Een vlugge drink en om 6 uur voor de laatste maal ge zamenlijk aan tafel, ditmaal voor eigen rekening. Nog even verzamelen in de lounge waar captain Bouwens namens zijn jongens een hartelijk dankwoord sprak en ook vice-voor- zitter Max de Bruin zijn functie niet vergat, waarna Uw onderdanige dienaar het gezelschap zijn erkente lijkheid betuigde voor de alom onder vonden medewerking en de hoop uit sprak dat deze korte trip, waarin zo vele indrukken werden opgedaan, zal mogen bijdragen tot onze weg naar succes. Thuisreis Precies 7 uur startten wij, weder om per speciale bus, voor de terug reis naar London Airport. Een harte lijk afscheid en een tot weerziens, en voor wij het goed en wel beseften waren wij zonder enige moeilijkheden de douane gepasseerd en in de Jac. van Ruysdael op weg naar Schiphol, waar wij ongeveer 10 minuten voor twaalf landden. De Nederlandse douane-ambtenaren toonden zich niet zo vlot als hun collega's aan de over zijde; de koffer van één onzer werd aan een inspectie onderworpen, ter wijl de bekende vragen over sigaret ten e.d. moesten worden beantwoord. Aangenaam waren wij verrast dooi de hartelijke ontvangst welke ons ten deel viel door de aanwezigheid van Jaap van Nek en Ben Eiserman met hun echtgenoten, mevrouw Kerker en mevrouw Woudstra. Er werd bij Van Tuyll nog even en petit comité na gepraat en deze korte, maar allerge noeglijkste en interessante tour be hoorde tot het verleden. Queen's Park Rangers hartelijk dank voor het ge- bodene en als het aan ons ligt zien jullie ons het volgende jaar weer. Ik wil dit verslag niet beëindigen alvorens onze beide H.F.C.-gasten hartelijk dank te hebben gebracht voor de prettige kameraadschap door- hen betoond en voor de wijze waarop zij zich in ons gezelschap hebben aan gepast. Ook hebben zij door hun ac tiviteit en beweeglijkheid in niet ge ringe mate bijgedragen tot het goede sportieve resultaat. Het was de vriendschapsband H.F.C.A.F.C. op zijn best. L. W.

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 5