A.F.C.'s bezoek aan Londen BESTE BEURT TEGEN QUEENS PARK RANGERS Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö „Hallo Lou, how are you, are you able to bring over a team of Amsterdam Football Club for a floodlit game against Queen's Park Rangers on March 15th;' please let me know your answer on Monday night by phone". Het komt er bij George Wodehouse, één van de Directors van Q.P.R. zo eenvoudig uit alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, even komen voetballen in London. Prompt op de afgesproken tijd op Maandag krijgt hij het bevestigend antwoord, hetwelk door George met enthousiasme wordt ontvangen. Voorbereidingen worden getroffen en zo staat dan ons team, veertien dagen later, versterkt met Hein Win ter en Cees de Nijs van H.F.C. om klokslag kwart voor twee in het K.L.M.-gebouw op het Museumplein gereed voor de overtocht; allen zijn op tijd, hoe bestaat het! Uitgeleide gedaan door de heren Holtzappel, Van Teunenbroek, Jaap van Nek, Jan van Gessel, Papa Dekker en de dames Timmerman en Woudstra, stappen Joop den Dekker, Henk van den Bergh, Harry Smit, Henk Kappel, Luc Bijker, Coen Colijn, Hein Winter, Wim Feldmann, Wim Tjepkema, Cees Bouwens, Paul Meijer, Tonny Beekman, Tonny Bookelman, Cor Sluyk, Cor Kerker, Joop Hurwits, Jaap Zwaag en schrijver dezes in de K.L.M.-bus. De stemming onder de jongens is vrolijk, maar toch een beetje onzeker, want voor de mees ten betekent dit het begin van hun eerste vliegtocht. Nadat Cees de Nijs zich op Schiphol bij ons heeft ge voegd, wordt de douane-hindernis vlot genomen; een korte verpozing in de wachtkamer en dan worden we opge roepen voor het vertrek. In het vlieg tuig zoekt iedereen zijn plaats, de motoren gaan draaien, maar blijkbaar niet zoals het moet. Er zal worden overgestapt in een ander toestel, maar intussen is het euvel ontdekt en wij mogen rustig blijven zit ten. Inderdaad, na 10 minuten zijn wij startklaar en weinig minuten la ter zijn wij los. De lucht is bewolkt en ook meerdere gezichten zijn niet vrij van „bewolking", die echter spoe- die verdwijnt als wij boven de wolken uit in de heerlijke zonneschijn belan den. Een ieder leeft op en wij voelen ons, gedragen door de wolken op ons gemak. De stemming is nu opperbest en er heerst in het toestel een opge wekt verkeer; A.F.C. heeft thans be zit genomen van de Convair 240 „Rembrandt". Na een rustige vlucht duiken wij de bewolking weer in en landen vlot op London Airport. De Engelse douane-ambtenaren zijn als altijd sportief; ons wordt veel succes toegewenst en daarmede zijn de for maliteiten vervuld. Welkom Ter verwelkoming zijn aanwezig: vanzelfsprekend onze goede vriend George Wodehouse (met zijn vrouw Molly), de manager en secretaris van Q.P.R. Football and Athletic Club Limited, resp. Mr. J. Taylor en Mr. G. L. Hurley. Wat een organisatie toch van A.F.C. zijde, want uitgeleide gedaan op het Museumplein door de Voorzitter, staat daar zo waar tussen al wat Engels is onze Vice-Voorzitter Max de Bruin, gesecondeerd door zijn zoon Max, die in Londen werkzaam is, om ons te ontvangen. Handen worden geschud, vrienden blij elkaar weer te zien en dan in een speciale bus op naar het keurige Hilton House Hotel met zijn vele goede kamers; 8 tweepersoons- en 3 enkele kamers zullen ons gezelschap de nacht ber gen. De „slapies" worden uitgezocht, de kamers geïnspecteerd, een kleine opfrissing en dan verzamelen wij ons voor de tea, die meer weg had van een lichte lunch. t Tijdig wordt met dezelfde bus naar het terrein gereden, waar aan de in gang onze jongens worden bestormd door autogrammen-jagers. Ik begrijp maar niet waarom ik er zo zielig bij moet blijven kijken, want niemand vraagt mij om een handtekening. Een inspectie van het veld vindt plaats en het bedrijf van Q.P.R. wordt nader in ogenschouw genomen. George toont ons op het kantoor een elactrisch tableau, verdeeld in een viertal vak ken, waar iedere op het terrein bin nenkomende bezoeker wordt geregi streerd; ontvangt de eerste bezoeker zijn ticket b.v. voor de open tribune, dan verschijnt in het daarvoor be stemde vak het cijfer 1, bij de tweede bezoeker de 2 en zo vervolgens voor elke rang afzonderlijk. Terstond is dus af te lezen van het tableau hoe veel bezoekers op elke rang aanwezig zijn, een apparaat om van de water tanden, waarvan er slechts een vier tal in Engeland wordt gebruikt. Afgesproken was, dat niets offi cieels op het veld zou geschieden en als om precies half acht onze jongens het veld betreden in smetteloos rood zwart, worden zij met veel applaus begroet, gevolgd door het team van Q.P.R., gekleed in een keurig wit zijden shirt met zwarte boord en manchettenwaaronder een wollen hemd wordt gedragen. Het veld waarop alleen in de uiterste hoeken wat gras staat, is van een soort op gedroogde klei, goed gerold en uit stekend bespeelbaar; de verlichting volgens het systeem zoals wij dat van het Olympisch Stadion kennen, is prachtig en het lijkt wel dag. De elftallen stellen zich als volgt op van recht naar links: J. W. den Dekker H. Smit H. P. van den Bergh C. Colijn L. Bijker H. Kappel W. Tjepkema W. Feldmann C. Bouwens C. de Nijs Hein Winter Referee: mr. A. Bond (Fulham) linesmen: mr. R. Osborne mr. W. Potts Kerrins Clark Pounder Smith Cameron Angell Powell, M. Nicholas Ingham Taylor Brown De wedstrijd Zo is dan het ogenblik gekomen, waarop onze eerste wedstrijd op En gelse bodem een aanvang zal nemen. „Vol verwachting klopt ons hart", hoe zal het gaan en hoe zullen onze jongens zich houden tegen deze pro fessionals. Vlak voor mij, op het be kende bankje op het veld, zitten C. Kerker, Sluyk en onze reserve-spelers en de spanning is van hun gezichten te lezen. Maar wat een verrassing voor ons en voor de aanwezige Hol landers ais wij kunnen constateren, dat onze jongens de professionals zonder enige schroom tegemoet tre den. Er wordt door Q.P.R. fors, maar eerlijk gespeeld, forser dan wij in Holland gewend zijn, maar reeds spoedig dienen onze jongens van re pliek, alhoewel enkele vrije schoppen tegen ons daarvan het gevolg zijn. Een geanimeerd op en neergaand spel ontwikkelt zich. Het bij uitstek zo deskundige Engelse publiek begint zich te roeren. Het juicht onze jon gens toe bij de fraaie staaltjes voet bal die zij weten op te brengen en inmiddels schreeuwen de Hollanders op de overdekte: Hup A.F.C. 15 Mi nuten zijn er gespeeld als Hein Win ter, die handig op de linkervleugel manoeuvreert, voorzet; Wim Feld mann wil ineens inschieten, hij mist evenwel, doch weet de bal toch te be machtigen en met zijn rechterbeen onhoudbaar te scoren (01). Een fraai doelpunt, dat de handen van de 5696 toeschouwers op elkaar brengt en ook het bankje voor mij laat zich vanzelfsprekend niet onbetuigd. Kort daarna schiet Cees de Nijs uit een snelle aanval hard tegen de deklat in de hoek, een schot dat zeker beter lot had verdiend. Q.P.R. zet alle zeilen bij om gelijk te maken; een hard schot van rechts wordt ingezonden, Joop den Dekker valt reeds uit in de richting van de bal, maar op het laatste moment doet Luc Bijker ongelukkigerwijs de bal van richting veranderen en onhoud baar gaat de gelijkmaker laag over de doellijn. De Rangers komen terug en weten door hun centre forward Clark de leiding te nemen wanneer Bijker onze keeper het uitzicht be neemt en in plaats van de bal weg te schieten laat Luc, vlak voor de keeper staande, de bal lopen, zodat hij langs de veraste Joop in het net 4

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 4