Marshall Prima overu/interd A.F.C. V/I kampioen, A.F.C. IV in opmars, A.F.C. I practisch veilig Dames- en Herenschoenen l Bequnstiqinq van onze AöveuteeRöeRS, houöt öe schAkeL in stanö Sm A LS de sneeuwstormen woeden ■*-*- over dit naar ons idee zonder enige geldige reden aan de baren ontwoekerde moeras, als de Elfste dentocht „front page news'' wordt, als, kortom, het nog erger is dan het in ons klimaat is, zeggen de Hollan ders tegen elkaar, kleumend en kliemend: „Het is toch maar goed hoor, want door die kou worden de bacillen gedood en zo. En zo, weet u wel, enfin, er moet wat dood en vooruit dan maar met min dertien". Het systeem schijnt te werken, want zelfs (of ook) A.F.C. is ver frist uit die koudeperiode gekomen. Begroeten wij met warmte Via al die kou A.F.C. VI als kampioen van haar afdeling. Gaarne alle succes toegewenst in de promotiewedstrij den. Opmars Hartverwarmend is wat er met het in nood zijnde vierde gebeurde. Dat vierde was gedoodverfd voor degra datie naar „de Afdeling". Niets ten kwade gezegd van de „afdeling" voor ons nog altijd de A.V.B. maar wij menen toch nog altijd, dat A.F.C. met vier elftallen in de K.N.V.B. vertegenwoordigd behoort te zijn. Het vierde was in nood; men gord de zich ten strijde. Dick Disselkoen, Chris Geluk en Aad Veltema stelden zich beschikbaar en daarop haalde het vierde zes punten uit drie wed strijden. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 Er is dus gelukkig nog clubliefde in A.F.C. Het is dus mogelijk, dat oud-spelers zich spontaan opgeven om een vierde elftal uit het moeras te trekken en daarvoor naar uithoe ken als Den Helder te reizen. Veilig Het eerste elftal is nu vrijwel vei lig. Het overlaadde zich met spor tieve roem in Londen en kwam uit Koog a. d. Zaan terug met een 10 overwinning, waarna een 11 thuis tegen Watergraafsmeer volgde. Drie punten uit twee wedstrijden. Dan moest men toch wel erg blij zijn, nietwaar? Een weifelend ja. Want er is nog iets anders dan die drie punten uit twee wedstrijden. Er is de spijt om de houding van som mige spelers. Belangrijker dan de „stand"' in de competitie is ons de „stand", die A.F.C. I zal en moet in nemen tegenover leden, tegenpartij, officials en publiek. Met een woord van lof aan het adres van aanvoerder Lt. Bouvvens, aan het voorbeeld voor allen Coen Colijn, aan keeper Joop den Dekker en aan de fijne voetballer Harry Smit beëindigen wij een vogelvlucht overzicht van de verrichtingen van een team, waarvan het optreden en de conversatie van sommige der spe lers ons allerminst konden bekoren. Na twee a drie maanden ijsvrij te hebben gehad speelden we op '7 Maart een vrienschappelijk partijtje in Bilt- hoven tegen B.V.C. II, wat we met 62 verloren. Hoe dat mogelijk is geweest weet ik nog niet. De week daarna echter versloegen we H.V.C. II op Birkhoven met 21. Niet alléén dat het resultaat' goed was, maar ook het vertoonde spel mocht gezien worden. Jaap Wille scoorde zijn traditionele goal, maar H.V.C. maakte nog voor rust gelijk. Een halve minuiit na de rust ston den we al weer voor. Een verre pass liet Abe Euwes van zijn hoofd glijden voor Wim v. d. Hurk, die met een enorme kogel bijna het net stuk schoot. Hierna hebben we nog ver scheidene kansen gehad maar het bleef 21, wat genoeg was. Op de eerste lentedag kwam Spar taan II bij ons op visite; het liep^niet zo gunstig voor de roodbroeken af: we bleven met 41 in de meerder heid. Er werd weer heel aardig ge combineerd en de stemming was zo als altijd weer prima. Door deze uitslagen hebben we de 3e plaats bereikt. Jongens, laten we die laatste 6 wedstrijden ook proberen te winnen, wie weet verliest Volewijckers nog een keer Wat het spel aangaat is het zeker mogelijk. Allemaal nog een beetje trouwer trainen (Jacques ook) en dan gebeurt het ook. G. t. H. Voor de vorstperiode speelde het derde op een winderige, regenachtige Zondag aan de Spaarndammerdijk tegen A.P.G.S. De datum van dit ge beuren is mij ontschoten, de uitslag echter heb ik onthouden, deze was namelijk 41 in ons voordeel. Veel van deze wedstrijd is mij niet bij ge bleven, wel dat het een overwinning was zonder pijn doordat onze tegen standers te langzaam waren, hetgeen waarschijnlijk aan hun leeftijd te wij ten was. Daarna een hele tijd niets. Eindelijk op Zondag 14 Maart had U aan het Overkant v/h IJ „3" ons weer kunnen bewonderen. Nou bewonderen. Er stond een volgens De Bilt matig tot krachtig windje recht over het veld, en nu wil ik zo langzamerhand wel eens weten wat een aanvoerder, wanneer hij de toss wint, met zulke weers omstandigheden moet doen. „Mee" of „tegen" Ik heb vele deskundige ge ïnterviewd; uitslag 50"/c voor „mee", 49% „tegen" en 1% onthield zich van stemming. Bewandel de middenweg, en het gaat U steeds goed. Dieswege tornden we de eerste helft tegen de „matige tot krachtige" op, en we de den het niet slecht. Wel sloften R.K. V.V.A. na tien minuten door met een windseboogbal 10 te produceren, maar daar hebben ze niet lang plezier van beleefd, een kwartiertje geloof ik. Toen trapte Elkan Pais uit een cor ner de bal op het hoofd van Jurri- aans, die „ja" knikte, en de gelijk maker was geboren. Vlak voor de rust maakte R.K. V.V.A. haar zeer dubieuse tweede goal, die tot stand kwam nadat één van haar aanvallers de bal duidelijk met het handje had meegenomen. Laat maar gaan, wij krijgen direct toch het windje mee. En het duurde dan ook niet lang in de tweede helft of Fred van Soome- ren had via de band een prachtige goal gescoord. Nou jongens, en nu maar lellen.hè! Af en toe is er nog wel eens geleld, maar de meeste bal len vlogen in de sloot, en een enkele keer werd de keper van V.V.A. plot seling Zeman, of de houten omlijsting stond in de weg. Het bleef 22 tot ons groot ongenoegen. Met dat ene puntje wat daar is weggesleept staat „3" nu luxueus in het midden van de ranglijst, een weinig overhellend naar de kopgroep. BRAND.

Schakels (clubbladen) | 1954 | | pagina 2